Jaunumi

08.09.2023

Turībā studijas uzsāk pēdējos piecos gados lielākais studentu skaits

Biznesa augstskolā Turība jauno 2023./2024. mācību gadu uzsācis pēdējos piecos gados lielākais vietējo un ārvalstu studentu skaits, tādējādi apliecinot augstskolas studiju satura atbilstību darba tirgus prasībām.

Raugoties pēc studiju programmām latviešu valodā koledžas un bakalaura līmenī, vislielākais studentu skaita kāpums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, vērojams programmās “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmuma vadība”, “Datorsistēmas” un “Sabiedriskās attiecības”. Studēt gribētāju pulks minētajās studiju programmās pieaudzis vairāk kā uz pusi. Īpaši izceļams tūrisma studiju pieprasījums, kas norāda uz tūrisma nozares atveseļošanos kopumā. Arī studēt tiesību zinātnes šogad izvēlējušies vairāk studentu, tāpat arī organizācijas drošības programmas ir raisījušas jauniešu interesi.

Savukārt maģistru programmā līdere ir Uzņēmējdarbības vadības fakultāte ar studiju programmām “Uzņēmējdarbības vadība” un “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība”, kur jaunu studentu skaits kopumā pieaudzis par 35% nekā 2022. gadā. Arī doktorantūrā vislielākā interese ir par uzņēmējdarbības vadību, kur studiju ietvaros veikto pētījumu rezultātus absolventi var izmanot sava uzņēmuma konkurētspējas veicināšanā, tādējādi radot papildu pievienoto vērtību. Taču ārvalstu studenti no vairāk kā 45 valstīm jaunajā studiju gadā visvairāk izvēlējušies studēt uzņēmējdarbību un tūrisma vadību bakalaura un maģistra līmenī.

“Savu 30 gadu pastāvēšanas laikā Turība ir kļuvusi par nopietnu starptautisko spēlētāju augstākās izglītības arēnā, un pieaugošā studentu interese liecina par to, ka universitāte jau šobrīd realizē nākotnes profesijas studiju ietvaros, nodrošina atšķirīgas metodes studiju procesā un uz studentiem orientētu individuālu pieeju,“ uzsver Biznesa augstskolas Turība rektore Zane Driņķe.

Biznesa augstskola Turība studiju procesā lielu uzsvaru liek uz profesionālajām zināšanām un praktiskām iemaņām, jo tieši tās darba devēji mūsdienās vērtē ļoti augstu. To apliecina fakts, ka jau vairākus gadus Turība ierindojas darba devēju ieteiktāko augstskolu TOP3, savukārt privāto augstskolu vidū tā ieņem līderes pozīciju.

Turība liek akcentu uz praktiskās zināšanām, tāpēc pasniedzēji ir savas jomas eksperti, praktiķi un paši uzņēmēji, kas spēj sniegt studentiem zināšanas par aktualitātēm konkrētajā nozarē un sniegt praktiskus, savā pieredzē balstītus, ieteikumus. Studiju ietvaros tiek organizētas mācību ekskursijas uzņēmumos un studiju saturs ir piepildīts ar dažādiem semināriem, meistarklasēm un vieslekcijām, kā arī paši pasniedzēji savu studiju kursu cenšas padarīt daudzpusīgu un ietvert visu aktuālo un noderīgo, kas palīdzēs daudz kvalitatīvāk izprast nozari un dos ieskatu reālās situācijās. Savukārt šī “zināšanu bagāža” ļaus veiksmīgāk integrēties un būt konkurētspējīgam darba tirgū. Studijās iegūtās zināšanas un prasmes atbilstību darba tirgum apliecina arī Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības absolventu monitoringa 2017.-2020. gada dati, ka privāto augstāko izglītības iestāžu absolventiem ir lielāks atalgojums nekā valsts augstskolu absolventiem.

Lai “ietu” līdzi laikam, Biznesa augstskola Turība nepārtraukti pilnveido esošo studiju programmu saturu, kā arī, piesaistot vietējos un starptautiskos mācībspēkus, ekspertus, tostarp, mūsu doktorantūras absolventus, piedāvā jaunas studiju programmas atbilstoši aktuālajam darba tirgus pieprasījumam un nepieciešamajām prasmēm. Tā, piemēram, pērn tika uzsāktas trīs jaunas maģistra programmas latviešu valodā “Stratēģiskā komunikācijas vadība”, “Organizācijas drošības vadība” un “Tiesības organizācijas vadība”.

Savukārt jaunajā 2023./2024. mācību gadā Turība piedāvā maģistra programmu “Stratēģiskā komunikācijas vadība” studēt arī angļu valodā, kā arī tika atvērta bakalaura programma jurisprudencē Liepājas filiālē. Reaģējot uz pieaugošo un aktuālo darba tirgus pieprasīju IT nozarē, septembra vidū tiks realizēta arī tālmācības (e-studijas) bakalaura studiju programma IT virzienā, kā arī šobrīd norit darbs pie maģistra studijas IT programmas licencēšana vadošā programmēšanas inženiera standartam, kas šogad tiks pirmreizēji publicēts kā jaunais profesijas standarts. Savukārt šogad rudenī Turība un Starptautiskā kosmetoloģijas koledža apvienojuši spēkus, lai attīstītu augstākās izglītības iespējas un programmas, kurās tiek sagatavoti starptautiski pieprasīti un profesionāli izglītoti speciālisti veselības aprūpē. Līdz ar to Turībā studentiem tiks piedāvāts jauns studiju virziens veselības aprūpē, kas studentiem turpinās piedāvāt ne tikai līdzšinējās divas īsā cikla profesionālās augstākās izglītības programmas – estētisko kosmetoloģiju un ārstniecisko masāžu, bet arī tuvākajā nākotnē piedāvās uztura, fizioterapijas, kosmetologa un citas programmas bakalaura un maģistra programmās.

“Arī turpmākajos gados Turība kā starptautiska augstskola vienmēr būs soli priekšā pārmaiņām - piedāvās aktuālus studiju kursus un metodiku, liekot uzsvaru uz starptautiskās vides veicināšanu gan lokāli, gan globāli, kā arī atpazīstamības veicināšanu starptautiskajā izglītības arēnā. Kā galvenie darbības virzieni būs izcila zinātne, atbilstošas studijas, atvērtība un sadarbība ar nozarēm, saglabājot lietišķās universitātes statusu,” uzsver Z.Driņķe.

Turība piedāvā studēt gan latviešu, gan angļu valodā – koledžas, bakalaura, maģistra un doktora programmās. Kopumā augstskola īsteno 29 studiju programmas dažādos studiju virzienos, piemēram, uzņēmējdarbībā, loģistikā, finansēs, grāmatvedībā, jurisprudencē, organizācijas drošībā, komunikācijā, mārketingā, tūrismā, pasākumu producēšanā, informācijas tehnoloģijās. Turībai ir filiāles Talsos, Liepājā un Cēsīs.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!