Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība

Profesionālā bakalaura studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā
Kvalifikācija: Uzņēmumu un iestāžu vadītājs
Studiju ilgums: 4 vai 4,3 gadi
Studiju valoda: Latviešu vai angļu
Prakse: Latvijas vai ārzemju tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos

Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība

Tūrisma vadības studijas sniedz iespēju apgūt ceļojumu organizēšanu un vadību, naktsmītņu un tūrisma un viesmīlības pakalpojumu uzņēmumu vadības principus, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas principus, tūrisma loģistiku, kā arī tūrisma biznesa veidošanas un īstenošanas nianses. Tūrisms ir viena no dinamiskākajām, globālākajām un pasaulē pieprasītākajām nozarēm. Turklāt tūrisms mūsdienās nav iedomājas bez tehnoloģijām, tāpēc studējošie apgūst, kā izmantot tehnoloģijas gan uzņēmuma vadībā, gan dažādu pakalpojumu nodrošināšanā.

Studiju programma “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” piedāvā apgūt nepieciešamās zināšanas tūrisma un viesmīlības uzņēmējdarbības jomās, kā arī sniedz iespēju praktiski pilnveidot savas prasmes gan komandas darbā, gan multikulturālā vidē, kas mūsdienās kļūst par nepieciešamību. Studiju laikā studenti iemācās izprast citu kultūru atšķirīgo domāšanas veidu un dzīves pieeju, kā arī attīsta kritisko domāšanu un spēju strukturēti paust savu viedokli. Tās ir vērtības, ko absolventi var praktiski izmantot savā profesionālajā dzīvē. Tūrisma vadības profesionālā bakalaura studiju programmas absolventi iegūst ne tikai izglītību un kvalifikāciju apliecinošu diplomu, bet arī sertifikātu par iesaistīšanos papildus aktivitātēs.

Studiju laikā studējošie klātienē iepazīst daudzu viesmīlības un tūrisma uzņēmumu “aizkulišu” darbu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Viens no visvērtīgākajiem ieguvumiem ir pasaules vadošās tūrisma izstādes “ITB Berlin” apmeklējums.

5 priekšrocības, kāpēc studēt starptautisko tūrismu un pasākumu producēšanu

Studiju programmai “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” piešķirta prestižās ANO Pasaules tūrisma organizācijas (UNWTO) TedQual akreditācija uz maksimālo laiku – četriem gadiem, līdz 2026. gadam.

Studiju programma ir akreditēta līdz 2024. gadam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes profesionālā maģistra studiju programmā “Tūrisma stratēģiskā vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

PROGRAMMAI “TŪRISMA UN VIESMĪLĪBAS NOZARES UZŅĒMUMU VADĪBA” IR PIEEJAMAS ARĪ SPECIALIZĀCIJAS, TAČU SPECIALIZĀCIJAS IZVĒLE NAV OBLIGĀTA – VARI STUDĒT VISPĀRĒJĀ PROGRAMMĀ!

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
- Nepilna laika studijas neklātienē
- Nepilna laika e-studijas
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
160 KP (240 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga vai attālināti

Karjeras iespējas

  • Viesnīcas, viesu nama un citas naktsmītnes vadītājs;
  • Restorānu, bāru un citu ēdināšanas uzņēmumu vadītājs;
  • Tūrisma aģentūras darbinieks;
  • Ceļojumu konsultants;
  • Uzņēmuma īpašnieks un vadītājs;
  • Darbs valsts un pašvaldību institūcijās.

Studiju saturs

Oficiālais tūrisma vadības studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT

1. studiju gads

Pirmajā studiju gadā studiju programmas “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” studējošie tiek iepazīstināti ar pasaules ātrāk augošās nozares – tūrisma – darbības pamatprincipiem, tiek veidota izpratne par tūrisma nozares visaptverošo un savstarpēji saistīto dabu. Studējošie mācās strādāt starpkultūru vidē, apgūst svešvalodas un saskarsmes psiholoģiju.

2. studiju gads

Šajā studiju gadā tūrisma vadības studiju programmā studējošie apgūst biznesa vadības pamatus – sākot ar vispārējiem biznesa vadības un ekonomikas principiem un beidzot ar tiesiskās vides izpratni, kas nepieciešama gan veidojot savu biznesu, gan esot darba ņēmējam. Biznesa vadība nav iedomājama bez spējas plānot un vadīt sava uzņēmuma finanses, tādēļ studenti apgūst gan grāmatvedības principus, gan izpratni par nodokļu sistēmu.

3. studiju gads

Trešajā studiju gadā studējošie izprot mārketinga, tajā skaitā digitālā mārketinga, būtību, mācās tūrisma un viesmīlības produktu pārdošanu, strādā pie reālu tūrisma mārketinga projektu izstrādes. Studiju kursos tiek pilnveidotas tādas nodarbinātību veicinošās prasmes kā radošums, spēja strādāt komandā u.c..

4. studiju gads

Šis studiju gads sniedz visglobālāko ieskatu pasaules tūrisma attīstībā. Studējošie pilnveido zināšanas par globalizācijas procesu nozīmi un to ietekmi uz nozari un attīstīta prasmes strādāt e-vidē. Visas iegūtās zināšanas tiek pielietotas, izstrādājot un aizstāvot diplomdarbu.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas dienā

latviešu

4 gadi

2820 EUR

angļu

4 gadi

2990* EUR

Nepilna laika studijas neklātienē

latviešu

4,3 gadi

2420 EUR

Nepilna laika e-studijas

latviešu

4,3 gadi

2120 EUR

*2990 EUR Eiropas Ekonomikas zonas, Šveices, NVS valstu, Ukrainas un Gruzijas pilsoņiem un patstāvīgiem iedzīvotājiem, 3550 EUR - pārējo valstu pilsoņiem

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu tūrisma vadības studijas, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu) un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”. 

Vadošie mācībspēki

Maija Rozīte
Maija Rozīte
Dr.geogr.

Profesore

Daina Vinklere
Daina Vinklere
Mg.geogr.

Lektore

Margarita Platace
Margarita Platace
MBA

Lektore

Laura Pole
Laura Pole
MBA

Lektore

Programmas direktore

MBA Laura Pole

Tālr.: +371 67607661

E-pasts: Laura.Pole@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!