Koledža

1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas

1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība mūsdienu straujajā dzīves ritmā sniedz iespēju ātrāk iesaistīties darba tirgū, tāpēc arī Biznesa augstskola Turība piedāvā 1. līmeņa jeb koledžas studiju programmas, kas 2 līdz 2,3 gadu laikā dod iespēju iegūt profesionālas zināšanas un iemaņas, kā arī atbilstošu kvalifikāciju. Topošajiem koledžas studentiem ir iespēja izvēlēties – studēt Rīgā, kādā no filiālēm (Cēsīs, Talsos, Liepājā) vai attālināti - e-studiju formā. Pēc koledžas absolvēšanas studijas iespējams turpināt kādā no Turības bakalaura studiju programmām (Rīgā) - uzreiz 3. studiju gadā.

KOLEDŽAS IZGLĪTĪBA – ĀTRĀKAIS CEĻŠ UZ DARBA TIRGU

Koledžas izglītība jeb 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas ir piemērots risinājums tiem, kas pēc vidējās izglītības iegūšanas vēlas maksimāli ātri iesaistīties darba tirgū, kā arī tiem, kuri jau ir nodarbināti un vēlas pilnveidot savas zināšanas vai prasmes noteiktā jomā, vienlaikus ērti apvienojot studijas un darbu. Tā kā lielākā daļa 1. līmeņa studiju programmu tiek realizētas arī augstskolas filiālēs, piedāvājot studijas Cēsīs, Talsos un Liepājā, tas ir arī piemērots risinājums reģionu iedzīvotājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevēlas doties studēt uz Rīgu.

Uzzini, kāpēc koledžas izglītība Biznesa augstskolā Turība ir labākā izvēle tavai karjerai!

Studiju ilgums un norise

Koledžas jeb 1. līmeņa studijas ilgst 2 līdz 2,3 gadus. Studiju priekšmeti ir pārdomāti sadalīti pa studiju gadiem, nodrošinot vienmērīgu un saistošu studiju procesu, kā arī ļaujot iegūtās zināšanas nostiprināt praksē. Papildus specifiskiem studiju kursiem katrā nozarē, studējošiem tiek piedāvāta iespēja apgūt zināšanas un prasmes, kas ļaus pilnveidot personību, piemēram, prezentācijas prasmes un lietišķo etiķeti. 

Absolvējot 1. līmeņa augstākās izglītības studiju programmu studijas iespējams turpināt kādā no Biznesa augstskolas Turība bakalaura studiju programmām uzreiz 3. studiju gadā, pie nosacījuma, ka studiju programmas ir radniecīgas, piemēram, absolvējot 1. līmeņa augstākās izglītības studiju programmu “Finanses un grāmatvedība”, studijas var turpināt bakalaura līmeņa programmā “Starptautiskā finanšu vadība” sākot no 3. studiju gada.

Plašas prakses iespējas

Prakse kā viena no būtiskākajām studiju procesa sastāvdaļām raksturo ikvienu studiju virzienu Biznesa augstskolā Turība neatkarīgi no izvēlētā studiju līmeņa. Arī koledžas jeb 1. līmeņa studijas nav izņēmums – studiju programmas “Finanses un grāmatvedība” studenti praksi veic grāmatvedības pakalpojumu uzņēmumos vai citu nozaru uzņēmumu finanšu un grāmatvedības nodaļās, studiju programmas “Mārketings un tirdzniecība” studenti praksi veic dažādu nozaru uzņēmumu mārketinga nodaļās, studiju programmas “Organizācijas drošība” studenti praksi veic drošības iestādēs, organizācijās un uzņēmumos, studiju programmas “Tiesību zinātnes” studenti praksi veic Augstākajā tiesā, Tieslietu ministrijā, Ieslodzījuma vietu pārvaldē, Valsts probācijas dienestā u.c., studiju programmas “Viesmīlības serviss” studenti praksi veic tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos Latvijā un ārvalstīs, savukārt studiju programmas "Datorsistēmas" studenti praksi veic starptautiskos IKT nozares uzņēmumos.

Starptautiskās iespējas

Biznesā augstskola Turība sagatavo konkurētspējīgus speciālistus, kuri var sekmīgi veidot karjeru kā Latvijā, tā arī citās valstīs. Kopumā mūsu studiju programmās studē jaunieši no vairāk nekā 40 pasaules valstīm, turklāt starptautisko pieredzi var gūt arī kādā no starptautiskajām apmaiņas programmām. Arī koledžas jeb 1. līmeņa studiju programmu studenti var piedalīties ERASMUS+ programmā, kas paredz 3 līdz 12 mēnešus ilgas studijas kādā no Turības sadarbības augstskolām Eiropas Savienībā. Izmantojot ERASMUS+ studentu mobilitātes programmu, studentiem ir iespēja paplašināt redzesloku un papildināt zināšanas sevis izvēlētajā jomā.

Tāpat koledžas studenti var piedalīties divpusējās apmaiņas programmā, kuras ietvaros studentiem ir iespēja vienu semestri studēt kādā no Turības sadarbības augstskolām ne tikai Eiropā, bet arī Dienvidamerikā un Āzijā. Vairumā gadījumu par studijām sadarbības augstskolā studentiem nav jāmaksā, taču no personīgiem līdzekļiem ir jāsedz ceļa un uzturēšanās izdevumi, kā arī studiju maksa par attiecīgo semestri Biznesa augstskolā Turība.

Personības pilnveides iespējas filiāļu studentiem

Papildus nodarbībām Biznesa augstskola Turība piedāvā studentiem dažādas personības pilnveides iespējas, kā, piemēram, aicinot iedvesmojošas un motivējošas personības no visas Latvijas dalīties savā pieredzē ar vieslekciju starpniecību. 

Koledžas filiāļu studentiem ir iespējas apmeklēt arī vieslekcijas, diskusijas, seminārus, konferences un citus pasākumus, kas norisinās augstskolā Rīgā. Studiju procesa ietvaros filiālēs regulāri viesojas arī vieslektori vai docētāji no bakalaura studiju programmām, sniedzot ieskatu tajā, ko studenti saņems, izvēloties turpināt studijas. 

E-studijas kā viens no studiju turpinājumiem

Daudzi studējošie izvēlas iegūt 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību kādā no Biznesa augstskolas Turība filiālēm Latvijas lielākajās pilsētās, lai būtu tuvāk mājām. Tādā gadījumā vērts izskatīt iespēju un pēc koledžas absolvēšanas turpināt studijas kādā no bakalaura studiju programmām e-studiju formātā. Arī šajā gadījumā saglabājas iespēja turpināt studijas uzreiz 3. studiju gadā, pie nosacījuma, ka tiek izvēlēta radniecīga studiju programma. 

Koledžas studentiem studiju laikā ir iespēja piedalīties augstskolas organizētos praktiskajos semināros par Moodle vidi, kas tiek izmantota e-studiju nodrošināšanai. Tas nozīmē, ka pirms izvēles izdarīšanas par studiju turpināšanu, ir iespējams izvērtēt un saprast, vai vide, kurā būs jāstudē, ir piemērota un saprotama.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!