Zinātniskā konference

Datums: 2022. gada 20. un 21. aprīlis

Norises vieta: klātienē Biznesa augstskolā Turība un tiešsaistē Cisco Webex

Darba valoda: latviešu un angļu

Biznesa augstskolas Turība XXIII Starptautiskā zinātniskā konference
"Komunikācija un starpnozaru kompetenču attīstība digitālajā laikmetā"


Tēmas aktualitāte:

Pēdējos gados komunikācija visās tās izpausmēs ir piedzīvojusi strauju evolūciju, proti, ja agrāk, izdzirdot vārdu komunikācija, sapratām – sabiedriskās attiecības, tad šodien katrs iedomājamies ko citu: integrētā komunikācija, digitālā komunikācija, krīzes komunikācija, starppersonu komunikācija, starpkultūru komunikācija, algoritmi, avatari, sociālie tīkli, reputācija, zīmolvedība, internets, korporatīvā sociālā atbildība. Lai spētu veiksmīgi plānot un vadīt komunikāciju savā uzņēmumā vai iestādē, jaunajam speciālistam vairs nepietiek tikai par profesionālajām prasmēm. 2020.gada Pasaules Ekonomikas Foruma ziņojumā* par nākotnes darbam nepieciešamajām prasmēm tiek uzsvērts, ka tieši starpnozaru prasmes būs tās, ko pieprasīs darba devējs. Tam, kā jaunais profesionālis spēs risināt kompleksas problēmas, plānot savu darbu un uzstādīt mērķus, spēs būt radošs un mācēs strādāt komandā, būs izšķirošā loma. Tātad, lai kļūtu par veiksmīgu nākotnes komunikācijas speciālistu, būs gan jāapgūst virkne jaunu rīku un metožu, gan jāstrādā pie savu starpnozaru prasmju attīstīšanas.

Mūsdienās ir daudz progresīvu un daudzveidīgu informācijas kanālu un rīku, bet tos visus šobrīd apvieno radošums, ātrums un starpnozaru kompetences. Ko šajā vienādojumā nozīmē – radošums? Izšķirošo lomu, kas mūsdienu komunikācijā rada atšķirīgas formas un izpausmes. Kas ir viens no saskaitāmajiem – ātrums? Tā ir ne tikai spēja veidot komunikāciju, bet sekot arī tās tendencēm, izprast mērķauditoriju vajadzības un uzvedību. Un visbeidzot – starpnozaru kompetences? Šodien ikviens process, piemēram, uzņēmējdarbība, nav pilnvērtīgs, ja netiek domāts par saikni ar mērķauditorijām.

Mūsdienās klients nav tikai produkta patērētājs, viņš ir mūsu balsts reputācijas veidošanā, tāpēc tik svarīgi ir prast sadarboties, komunicēt un veidot attiecības ar savu klientu. Tas nozīmē, ka arī prasmes un kompetences, kuras šodien nepieciešamas jaunajam komunikācijas speciālistam un uzņēmējam, ir ieguvušas starpnozaru būtību.

Šobrīd pasaule ir nonākusi „jaunajā normālajā” un rodas arvien jauni jautājumi – kāda būs nākotnes komunikācija? Kāds būs veiksmīgs jaunais komunikācijas jomas speciālists? Kas un kā ir jāmāca jaunajam profesionālim, lai viņš apgūtu visas nepieciešamās prasmes?

Šī zinātniskā konference veltīta, lai noskaidrotu, kāda ir komunikācijas jomas nākotne un izaicinājumi, kādas ir lielākās atšķirības komunikācijā vakar un šodien un kas ir jaunās starpnozaru prasmes, kas jāapgūst jebkuram nozares profesionālim un kas kopumā jauns šajā nozarē.

Konference norisināsies ERASMUS+ Stratēģiskās partnerības projekta „Starpnozaru prasmju attīstība sadarbībai un konfliktu risināšanai” ietvaros. Projekts apvienoja 6 partneraugstskolas no Latvijas, Lietuvas, Austrijas, Itālijas, Nīderlandes un Polijas, kas izstrādāja dažādus mācību materiālus un rīkus starpnozaru prasmju attīstībai.

* Avots: "Future job report", Pasaules Ekonomikas forums, 2020. gada oktobris

Sekciju tēmas

  • Komunikācija
  • Uzņēmējdarbība un tūrisms
  • Tiesību zinātne
  • Starpnozaru prasmes izglītībā
  • Informācijas tehnoloģijas

Konferences programma

20. APRĪLIS
10.00-10.30
Konferences atklāšana
10.30-11.30
Komunikācijas jomas tagadne un nākotne, ārvalstu lektors
11.30-12.30
Starpnozaru prasmes – kā sagatavot jaunos profesionāļus atbilstoši darba tirgus tendencēm un prasībām?
12.30-13.30
Pārtraukums
13.30-15.00
Nākotnes komunikācija digitālajā laikmetā. Paneļdiskusija
15.00-15.40
Starpkultūru komunikācija globālajā pasaules realitātē. Jagelonijas Universitātes (Polija) vieslektori
15.40-16.10
Radošā komunikācija
16.10-16.30
Konferences noslēgums
21. APRĪLIS
10.00-12.00
Studentu sekcija (vadītāja: asociētā profesore Iveta Liniņa)
12.00-13.00
Darbs piecās paralēlajās sekcijās
13.00-14.00
Pārtraukums
14.00-17.00
Darbs piecās paralēlajās sekcijās

Pieteikšanās

DALĪBA KONFERENCĒ

Konferencē iespējams piedalīties tikai pirmajā norises dienā (20.04.2022.), tikai otrajā dienā (darbs sekcijās, 21.04.2022.) vai arī abās dienās. Varat piedalīties gan kā klausītājs, gan ar savu publikāciju un prezentāciju. Iespējama gan klātienes, gan tiešsaistes dalība.

Konferencē iespējams piedalīties:

  • ar publikāciju un prezentāciju;
  • tikai ar publikāciju;
  • kā klausītājs.

Ja konferencē piedalāties ar savu publikāciju, būsiet laipni aicināti apmeklēt arī pirmo konferences dienu kā klausītājs. Tomēr lūdzam pieteikuma anketā obligāti norādīt to, ka apmeklēsiet arī pirmo konferences dienu. Reģistrācija dalībai pasākumā ir obligāta visiem – gan klātienes, gan tiešsaistes dalībniekiem.

Lūdzam reģistrēties šeit:

INFORMĀCIJA DALĪBNIEKIEM, KAS PIEDALĀS KĀ KLAUSĪTĀJI

Aicinām reģistrēties dalībai konferencē līdz 12.04.2022. Lūdzu ņemt vērā, ka dalībnieku skaits klātienē ir ierobežots. Organizatori nosūtīs apstiprinājumu par klātienes dalību uz Jūsu e-pastu.

INFORMĀCIJA DALĪBNIEKIEM, KAS PIEDALĀS AR REFERĀTIEM UN PREZENTĀCIJĀM

Aicinām Jūs konferencē piedalīties ar savu referātu. Otrajā konferences dienā Jums būs iespēja konferences sekcijā uzstāties ar savu prezentāciju (nav obligāta).

Referātu pieteikšanas termiņš:
Publikāciju autoriem jāiesniedz kopsavilkumu ar platformas EasyChair starpniecību (1400–1600 zīmes, ieskaitot atstarpes) līdz 2022. gada 15. janvārim.

Referātu rakstu iesniegšana:
Referāta pilno tekstu, kura apjoms nepārsniedz 16 (sešpadsmit) lappuses (40 000 zīmes, ieskaitot atstarpes), jāiesniedz ar platformas EasyChair starpniecību līdz 2022. gada 15.februārim. Raksta valoda - latviešu vai angļu.

Prasības rakstiem, ja iesniegsiet rakstu angļu valodā, pieejamas ŠEIT. Prasības rakstiem, ja iesniegsiet rakstu latviešu valodā, pieejamas ŠEIT.

Publikācijas:
Konferences rakstu krājums ar ISBN numuru tiks izdots elektroniski, publicēts augstskolas mājaslapā. Labākos rakstus (angļu valodā) atlasīs konferences zinātniskās padomes eksperti un tie tiks recenzēti un publicēti žurnālā ACTA PROSPERITATIS.
Acta Prosperitatis ar ISBN numuru ir indeksēts starptautiski citējamā datu bāzēs EBSCO, Academic Search Ultimate version un ProQuest. Katram rakstam tiek piešķirts DOI indekss.

INFORMĀCIJA DALĪBAI STUDENTU SEKCIJĀ BIZNESA AUGSTSKOLAS TURĪBA STUDENTIEM (bakalaura un maģistra līmenis)

  • Referātu rakstu pieteikuma tēmas termiņš: 2022. gada 7. marts.
  • Referātu rakstu iesniegšanas termiņš: 2022. gada 7. aprīlis.

Zinātniskā darba noformēšanas noteikumi studentiem pieejami ŠEIT.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar studentu sekcijas vadītāju Ivetu Liniņu: iveta.linina@turiba.lv

-------

Tiešsaistes dalības saites tiks nosūtītas tiem dalībniekiem, kas izvēlējušies attālināto dalību pasākumā. Tās tiks sūtītas Jums uz e-pastu pirms pasākuma.

Par dalību konferencē tiks izsniegti sertifikāti. Tos varēs saņemt gan klātienes, gan tiešsaistes dalībnieki, kas piedalījušies vismaz vienā no konferences dienām.

E-pasts saziņai dalībniekiem ar referātiem: daina.vasilveska@turiba.lv
E-pasts saziņai klausītājiem: kristine.tihanova@turiba.lv
Konferences organizatoru e-pasts: conference@turiba.lv

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu