Zinātniskā konference

Konferences norises laiks: 2020. gada 21. aprīlī

Konferences norises vieta: Pasākums norisināsies attālināti

Konferences darba valoda: latviešu un angļu

Moderators: Haralds Burkovskis

BALSTOTIES UZ VALDĪBAS IZSLUDINĀTO ĀRKĀRTAS STĀVOKLI VALSTĪ, XXI STARPTAUTISKĀ ZINĀTNISKĀ KONFERENCE NORISINĀSIES ATTĀLINĀTI!

Konferences atklāšanu, plenārsēdi un apaļā galda diskusiju aicināts vērot ikviens interesents. Tiešraide tiks translēta Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.

Dalībniekiem, kuri konferencē uzstāsies ar referātu, tiks nodrošināta pieslēgšanās caur Cisco Webex platformu. Piekļuves informācija tiks nosūtīta e-pastā 17.04.2020.

Konferences aktualitāte:

Pasaules un Latvijas tautsaimniecības izaugsmi šobrīd kavē vairāki aspekti globālās tirdzniecības sarunās, tostarp Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības. Šīs norises apgrūtina investīciju lēmumu pieņemšanu un jebkuru resursu apriti tautsaimniecībā. Vienlaikus tautsaimniecības izaugsme bija viena no Latvijas Nacionālā attīstības plānā prioritātēm. Ikvienas valsts tautsaimniecības attīstība ir cikliska, pasaules vēsturē nav fiksēts vienmērīgas un nepārtrauktas attīstības fakts, tāpēc konferences mērķis ir atrast instrumentus, ar kuru palīdzību var sekmēt tautsaimniecības attīstību ilgtermiņā un veicināt ilgtspējīgu ekonomikas izaugsmi ar pieaugošu valsts konkurētspēju starptautiskajos tirgos. Ja Singapūrai, kas tiek dēvēta par Āzijas tīģeri, 30 gadu laikā ir izdevies attīstīties no trešās pasaules valsts par vienu no vadošajām ekonomikām ar 323,9 miljardu dolāru IKP gadā, tad kādi aspekti kavē Latviju kļūt par Baltijas tīģeri?

KONFERENCES TĒMAS

Uzņēmējdarbība

 • Vietējo resursu ilgtspējīga izmantošana
 • Izaugsmi atbalstošas teritorijas
 • Videi draudzīgas ražošanas metodes un zemes apsaimniekošana
 • Eksportspējīgu un starptautiski konkurētspējīgu preču/pakalpojumu radīšana

Tūrisms

 • Tūrisma nozares multiplikatora efekts
 • Konkurētspējas priekšrocību identificēšana
 • Videi draudzīgo tehnoloģiju un pieeju ieviešana

Izglītība un zinātne

 • Atbalsts zināšanu komercializēšanai
 • Atbalsts starptautiski konkurētspējīgu produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanai un ieviešanai ražošanā
 • Sadarbība starp augstākās izglītības iestādēm, pētniecības organizācijām un uzņēmumiem

Tehnoloģijas

 • Inovatīvie materiāli un tehnoloģijas
 • Mākslīgā intelekta un cilvēkresursu savietojamība
 • Inovācijas attiecībā uz uzņēmējdarbības modeļiem, dizainu, zīmolradi un pakalpojumiem
 • Komunikācija digitālajā vidē

Tiesiskums

 • Tiesiskās vides korelācija ar investīciju piesaisti
 • Korupcijas ietekme uz Latvijas ekonomiku
 • Tiesiskums komercdarbībai un ilgtspējīgai izaugsmei
 • Tiesību sistēmas tiesiskums, stabilitāte un ekonomikas dzīvotspēja

Studentu sekcija

Programma

10.00 – 10.10
Konferences atklāšana
- Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētāja Aigara Rostovska uzruna
- Biznesa augstskolas Turība rektora un valdes priekšsēdētāja Alda Baumaņa uzruna
10.10 – 11.10
Plenārsēde (angļu valodā)
-“Singapūras pieredzes stāsts – 30 gados no trešās pasaules valsts par vienu no vadošajām ekonomikām” - organizāciju attīstības eksperts PhD Džensons Gohs (Jenson Goh) (Singapūra);
-“Latvijas ilgtermiņa izaugsme: balanss starp ES un nacionālajām prioritātēm” - Dānijas Eiropas Integrācijas institūta profesors, PhD Jūdžins Eteris (Eugene Eteris) (Dānija).
11.10
Apaļā galda diskusijas atklāšanas uzruna
- Singapūras profesors, Globālā līderisma foruma vadītājs Lovs Sjevs Thiams (Low Siew Thiam), prezentē Bangoras Universitātes (Lielbritānija) lektors Stīvens Džouns (Stephen Jones)
11.40 – 12.00
Apaļā galda diskusija “Viedā imigrācija – tautsaimniecības izaugsmes atslēga” ar ekspertu piedalīšanos
12.00 – 12.30
Pārtraukums
13.00
Darbs paralēlajās sesijās

Pieteikšanās

Referātu pieteikšanas termiņš:

Publikāciju autoriem un ziņotājiem tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība mājas lapā - sadaļā “Zinātne”, iesniedzot kopsavilkumu (1400–1600 zīmes, ieskaitot atstarpes) līdz 2020. gada 10. februārim.

Referātu rakstu iesniegšana:

Referāta pilno tekstu, kura apjoms nepārsniedz astoņas lappuses (40 000 zīmes, ieskaitot atstarpes), jāiesūta konferences organizācijas komitejai uz e-pastu conference@turiba.lv līdz 2020. gada 15. martam.

Publikācijas:

Konferences rakstu krājums tiks izdots elektroniski, publicēts augstskolas mājaslapā un EBSCO un ProQuest datubāzē. Visus referātus recenzēs eksperti no konferences zinātniskās padomes.

PRASĪBAS RAKSTIEM APSKATĀMAS ŠEIT.

Pieteikšanās dalībai studentu sekcijā:

Referātu rakstu iesniegšanas termiņš: 15. aprīlis

Zinātniskā darba noformēšanas noteikumi studentiem pieejami ŠEIT.

Acta Prosperitatis Nr. 11

"Acta Prosperitatis" ir starptautisks zinātniskais žurnāls, ko izdod Biznesa augstskola Turība. Žurnāls nodrošina starptautisku publicitāti aktuālu problēmu pētniecībā un inovatīviem risinājumiem nozarēs. Tajā tiek iekļautas dažādas tēmas, kas saistītas ar vadības zinātni, juridisko zinātni, komunikācijas zinātni, tūrismu un izglītību.

Rakstu iesniegšana:

Raksta pilno tekstu, kura apjoms nepārsniedz astoņas lappuses (40 000 zīmes, ieskaitot atstarpes), jānosūta uz e-pastu conference@turiba.lv līdz 2019. gada 15. martam.

Publikācijas:

Žurnāla rakstu krājums tiks izdots cietos vākos, publicēts augstskolas mājaslapā un EBSCO un ProQuest datubāzē. Visi iesūtītie raksti tiek recenzēti dubulti.

Klausītājiem

Ja vēlaties piedalīties kā klausītājs, tad augstāk minētie pieteikšanās termiņi uz jums neattiecas. Klausītāju pieteikumus gaidīsim līdz pat konferences sākumam.

Lai pieteiktos konferencei, aizpildi pieteikuma anketu!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu