Studiju kredīti

Reģistrējies studijām tiešsaistē

Gaidāma jauna un vienkāršota studiju un studējošo kreditēšanas kārtība


Studēt gribētājiem, kas 2020. gada rudenī plāno uzsākt studijas un vēlas izmantot studiju vai studējošo kredītu, jāņem vērā, ka finanšu institūcija “Altum” šobrīd slēdz līgumus ar kredītiestādēm un drīzumā būs zināma jaunā - vienkāršotā kreditēšanas kārtība. Biznesa augstskola Turība sekos līdzi informācijai un publicēs to savā mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos.

Studiju un studējošā kredīti kļūs pieejamāki

Vienkāršotas procedūras studiju un studējošā kredīta noformēšanai un saņemšanai, iespēja saņemt kredītu bez otrā galvotāja, kā arī noslēgt kredīta līgumu attālināti – tik draudzīgi un pieejami nosacījumi valsts galvotā studiju un studējošā kredīta saņemšanai varētu tikt ieviesti jau no šā gada augusta.

Jaunās sistēmas priekšrocības:

  • atcelta prasība par otro galvotāju - galvojumu sniedz finanšu institūcija “Altum” portfeļa garantijas instrumenta veidā;
  • vienkāršotas procedūras, paātrināta kredītu saņemšana;
  • pakalpojuma digitalizācija, iespēja līgumu noslēgt attālināti, izmantojot e-parakstu;
  • nav studiju kredīta griestu – maksimālais studiju kredīts būs studiju maksas apmērā;
  • aizdevumus izsniegs vairākas kredītiestādes, konkurējot ar pakalpojumu;
  • valsts turpinās subsidēt studiju kredīta procentu maksājumus studiju laikā un gadu pēc absolvēšanas;
  • abiem vecākiem 30% apmērā dzēsīs studējošā kredītu par bērna piedzimšanu vai adopciju (šobrīd tiek dzēsts kredīts vienam no vecākam).

Ko nosaka pašreizējā kārtība

Līdzšinējā sistēma nosaka, ka kredītus studijām izsniedz bankas par saviem līdzekļiem, savukārt valsts 90% apmērā nodrošina galvojumu. Lai saņemtu kredītu, nepieciešams vēl viens galvotājs, ko daudziem studentiem ir grūti nodrošināt. Arī valsts galvotā kredīta iegūšana ir laikietilpīgs process, tāpēc studenti spiesti meklēt pagaidu finanšu risinājumus, kamēr kredīts tiek piešķirts. Būtisks trūkums arī tas, ka studiju kredītam ir griesti, kas ne vienmēr sedz pilnu studiju maksu.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu