Maģistrs

Profesionālā maģistra studiju programmas

Attīstoties tehnoloģijām, mainās arī darba tirgus tendences un pieprasījums pēc dažāda līmeņa speciālistiem un profesionāļiem, dažādu nozaru pārstāvjiem, tāpēc Biznesa augstskola Turība aicina neapstāties pie sasniegtā un turpināt studijas kādā no astoņām maģistra studiju programmām. Savulaik maģistrs bija vien retajam, savukārt mūsdienās maģistra grāds kļūst par aizvien lielāku nepieciešamību karjeras veidošanai. Maģistra līmeņa izglītība nozīmē padziļinātākas zināšanas un iemaņas izvēlētajā jomā, augstāku konkurētspēju darba tirgū, iespējas pašam kļūt par mācībspēku un virzīties augstāk pa karjeras kāpnēm. Maģistra studiju programmas Turībā veidotas tā, lai maģistrantūras studenti sākuma posmā varētu nostiprināt bakalaura līmenī gūtās zināšanas, pēc tam padziļināti apgūstot savu izvēlēto jomu.

MAĢISTRA STUDIJAS – SOLIS PRETĪ KARJERAS VIRSOTNĒM

Maģistra studijas ir neatsverams ieguvums profesionālajai izaugsmei un konkurētspējai darba tirgū, tāpēc maģistra studiju programmu saturs Biznesa augstskolā Turība veidots, uzlūkojot studentus kā darba tirgū esošus nozaru profesionāļus, kuri vēlas pilnveidot un nostiprināt savas zināšanas un prasmes. Studiju procesā integrētas diskusijas, prezentācijas, grupu darbi un viedokļu argumentācijas, sekmējot gan viedokļu un pieredzes apmaiņu studējošo starpā, gan starp studējošajiem un docētājiem. Tāpat maģistra studiju laikā būtiska uzmanība tiek veltīta ne tikai specifiskiem nozaru priekšmetiem, bet arī vadītāja un līdera spēju izkopšanai, sekmējot studējošo iespējas kļūt par dažāda līmeņa vadītājiem. Biznesa augstskola Turība piedāvā dažādas maģistra studiju formas – gan pilna laika studijas klātienē, gan nepilna laika maģistra studijas neklātienē.

Uzzini, kāpēc maģistrs Biznesa augstskolā Turība ir tava labākā izvēle!

Studiju ilgums un norise

Maģistra studiju ilgums atkarīgs no tā, kādā formā studē un kāda bijusi iepriekšējā izglītība – profesionālā vai akadēmiskā. Neatkarīgi no izvēlētā studiju virziena, maģistra studijas ilgst no 1,5 līdz 2,1 gadam. Izvēloties pilna laika studijas dienā, studijas notiek angļu valodā, savukārt vakaros, neklātienē un e-studijās – latviešu valodā. 

Prakses iespējas

Biznesa augstskolas Turība maģistra studiju programmās ir ietvertas arī plašas prakses iespējas, kas ļauj nostiprināt teorētiskās zināšanas. Uzņēmējdarbības vadības virziena studenti praksi var veikt valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī dažādu nozaru uzņēmumos, savukārt maģistrantūras studiju programmas “Tiesību zinātnes” studenti praksi var veikt Augstākajā tiesā, Tieslietu ministrijā, Ģenerālprokuratūrā, Ieslodzījumu vietu pārvaldē, Valsts Probācijas dienestā u.c. Arī maģistrantūras studiju programmas “Publiskā pārvalde” studentiem ir iespēja praksi veikt valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī dažādu nozaru uzņēmumos, savukārt maģistrantūras studiju programmas “Tūrisma stratēģiskā vadība” studenti praksi var veikt Latvijas vai ārvalstu tūrisma un viesmīlības uzņēmumos, tūrisma objektos, kā arī galamērķu pārvaldības organizācijās.

Starptautisko studiju iespējas

Maģistrantūras studiju programmu studentiem ir plašas starptautiskās iespējas – dalība ERASMUS+ programmā, kas paredz vienu vai divus semestrus ilgas studijas kādā no Turības sadarbības augstskolām Eiropas Savienībā, vai divpusējās apmaiņas programma, kas Turības studentiem piedāvā iespēju vienu vai divus semestrus studēt kādā no sadarbības augstskolām. 

Tāpat vairāku maģistrantūras studiju programmu studentiem ir iespēja piedalīties dubultā diploma programmā, kuras ietvaros viena studiju perioda laikā ir iespējams iegūt divus diplomus – vienu Turībā, otru kādā no sadarbības augstskolām. Šīs programmas ietvaros studenti studē gan Latvijā, gan izvēlētajā augstskolā ārvalstīs. Profesionālā maģistra studiju programmu studenti augstskolā ārvalstīs pavada vienu vai divus semestrus. Dubultā diploma programmu studenti maksā par studijām Biznesa augstskolā Turība un sedz savus uzturēšanās un ceļa izdevumus. Dažas ārvalstu augstskolas paredz arī papildu maksu par studijām.

Līdera un vadītāja prasmju izkopšana

Maģistrantūras studiju programmas piemērotas tiem, kuri vēlas kāpt pa karjeras kāpnēm, pilnveidot sevi, būt konkurētspējīgi darba tirgū Latvijā un pasaulē, kā arī gūt jaunus sasniegumus. Tieši tāpēc studiju programmās tiek integrēti studiju kursi, kas noderēs gan dažāda līmeņa vadītājiem, gan savu uzņēmumu īpašniekiem, piemēram, “Stratēģiskā un pārmaiņu vadība”, “Komandas veidošana un vadība”, “Projektu vadīšana”, “Sociālā psiholoģija”, “Psiholoģija” u.c. Šīs prasmes noderēs ikvienam, kurš vēlas kļūt par labu vadītāju un īstu līderi, neatkarīgi no izvēlētās darbības jomas. 

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!