Uzņēmējdarbības vadība

Profesionālā maģistra studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā (prof.mg.MBA)
Kvalifikācija: Organizācijas vadītājs
Studiju ilgums: 1,5 līdz 2,1 gads
Studiju valoda: Latviešu vai angļu
Prakse: Valsts un pašvaldību iestādēs, dažādu nozaru uzņēmumos

Uzņēmējdarbības vadība

Studijas Biznesa augstskolas Turība īstenotajā maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība” veidotas tā, lai sniegtu daudzpusīgas zināšanas, kas sekmēs studenta profesionālo izaugsmi, kā arī, lai nodrošinātu prasmes, kas nepieciešamas kompetentiem vadītājiem. Studējošajiem ir iespēja izvēlēties vispārējo studiju programmu “Uzņēmējdarbības vadība” vai programmu ar kādu no specializācijām – “Veselības un aprūpes iestāžu vadība”, “Izglītības iestāžu vadība”, "Sporta vadība". Neraugoties uz izvēli, maģistra studijas uzņēmējdarbības vadībā sniegs zināšanas globālajā mārketingā, cilvēkresursu vadībā un attīstībā, kā arī dos padziļinātu ieskatu krīzes vadībā, ilgtspējīgā attīstībā un inovācijās.

Uzņēmējdarbības vadības studiju laikā tiks apgūtas prasmes novērtēt pārmaiņu procesu vadību, izmantojot prognozēšanas metodes, bet, izmantojot inovāciju vadības sistēmas, tiks apgūtas metodes, kā ilgtermiņā veiksmīgi veidot un vadīt pašam savu uzņēmumu. Studiju saturu nodrošina atzīti profesori un pieredzes bagāti uzņēmēji.

“Programmā gatavojam augstākā līmeņa uzņēmējus – profesionāļus, kuri spēs attīstīt uzņēmējdarbību ilgtermiņā un veicināt eksportu, jo tā ir biznesa nākotne,” stāsta Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Maģistru studiju programma “Uzņēmējdarbības vadība” ir akreditēta līdz 2027. gada 5. augustam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt attīstīt savas prasmes un iemaņas doktora studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās maģistra vai doktora studiju programmās.

PROGRAMMAI “UZŅĒMĒJDARBĪBAS VADĪBA” IR PIEEJAMAS 3 SPECIALIZĀCIJAS (tikai vakara studiju formā), TAČU SPECIALIZĀCIJU IZVĒLE NAV OBLIGĀTA – VARI STUDĒT VISPĀRĒJĀ PROGRAMMĀ!

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
- Pilna laika studijas vakarā
- Nepilna laika studijas neklātienē
- Nepilna laika e-studijas
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
60 KP (90 ECTS) vai 80 KP (120 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga vai attālināti

Karjeras iespējas

  • Augstākā līmeņa vadītājs iestādē vai uzņēmumā;
  • Uzņēmuma īpašnieks;
  • Biznesa attīstības plānotājs.

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Uzņēmējdarbības vadības studiju pirmajā gadā apgūsi profesionālās zināšanas un kompetences, kā izmantot stratēģiskās vadības tehnoloģijas mūsdienu apstākļos, sasniedzot augstāku uzņēmuma darbības efektivitāti. Apgūsi pārmaiņu procesu vadību un novērtēšanu, izmantojot prognozēšanas metodes. Apgūsi inovāciju vadības sistēmas un metodes, kā ilgtermiņā veiksmīgi vadīt un veidot savu uzņēmumu.

2. studiju gads

Profesionālā līmenī apgūsi prasmes un kompetences finanšu vadībā un investīciju piesaistē. Būs iespēja apgūt studiju priekšmetus, kas saistīti ar ES atbalstu uzņēmējdarbībā, biznesa modeļu piemērošanu un procesu efektivitātes novērtējumu, kas nodrošinās profesionāla līmeņa kompetences veiksmīgai darbībai starptautiskajā tirgū. Ar iegūtajām teorētiskajām un praktiskajām zināšanām tiks izstrādāts un aizstāvēts maģistra darbs par izvēlētu uzņēmējdarbības vadības tematu.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas vakarā

latviešu

1,5 vai 2 gadi

2620 EUR

Pilna laika studijas dienā

angļu

1,5 vai 2 gadi

3090* EUR

Nepilna laika studijas neklātienē

latviešu

1,6 vai 2,1 gads

2520 EUR

Nepilna laika e-studijas

latviešu

1,6 vai 2,1 gads

2320 EUR

*3090 EUR Eiropas Ekonomikas zonas, Šveices, NVS valstu, Ukrainas un Gruzijas pilsoņiem un patstāvīgiem iedzīvotājiem, 3550 EUR - pārējo valstu pilsoņiem

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai iestātos maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība” ar studiju ilgumu 1,5 vai 1,6 gadi, pretendentam jāuzrāda profesionālā bakalaura vai 5. līmeņa profesionālās kvalifikācijas diploms, kas iegūts, pabeidzot vismaz 4 gadu studiju programmu sociālo zinātņu, komerczinību un tiesību tematiskajā grupā.

Lai iestātos maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība” ar studiju ilgumu 2 vai 2,1 gadi, pretendentam jāuzrāda akadēmiskā bakalaura diploms sociālo zinātņu, komerczinību un tiesību tematiskajā grupā vai profesionālā bakalaura diploms tematiskajā grupā, kas nav sociālās zinātnes, komerczinības un tiesības.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Ivars Linde
Ivars Linde
Ph.D.

Asoc. profesors

Evija Kļave
Evija Kļave
Dr.sc.soc.

Asoc. profesore, dekāne

Velga Vēvere
Velga Vēvere
Dr.phil.

Profesore

Programmas direktore

Dr.oec., prof. Rosita Zvirgzdiņa

Tālr.: +371 67618746

E-pasts: rosita.zvirgzdina@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!