UZŅĒMĒJDARBĪBAS VADĪBA AR SPECIALIZĀCIJU "Izglītības iestāžu vadība"

Profesionālā maģistra studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā (prof.mg.MBA)
Kvalifikācija: Organizācijas vadītājs
Studiju ilgums: 2 gadi
Studiju valoda: Latviešu
Prakse: Valsts un pašvaldību iestādēs, izglītības iestādēs, dažādu nozaru uzņēmumos

UZŅĒMĒJDARBĪBAS VADĪBA AR SPECIALIZĀCIJU "Izglītības iestāžu vadība"

Ja darbojies izglītības nozarē un esi pārliecināts, ka ikdienā lieti noderētu zināšanas par iestādes vai uzņēmuma vadību, datu aizsardzību, personālvadību, izglītības iestāžu kvalitātes vadību, izglītības iestāžu finansēšanu, izglītības tiesisko regulējumu vai pārmaiņu vadīšanu izglītībā, tad Biznesa augstskolas Turība profesionālā maģistra studiju programma “Uzņēmējdarbības vadība” ir domāta tieši Tev!

Maģistra studiju programma izglītības iestāžu vadītājiem sniedz studentiem iespēju kļūt par augstākā līmeņa vadītājiem vai sava biznesa vadītājiem, kas pārzina jaunākos sasniegumus un tendences ne tikai biznesa vadībā, bet arī izglītības iestāžu vadībā. Papildus kvalifikācijai studenti saņem arī Biznesa augstskolas Turība izglītības sertifikātu par programmas ietvaros apgūtiem kursiem izglītības iestāžu vadībā.

Studiju programmas ietvaros iespējams apgūt tādus studiju kursus kā globālais mārketings, prognozēšana uzņēmējdarbībā, ilgtspējīga attīstība un inovācija, stratēģiskā un pārmaiņu vadība, cilvēkresursu vadība un attīstība, izglītības vadība, izglītības vide, izglītības ekonomika, datu aizsardzības tiesības starptautiskajā vidē, efektivitātes procesi organizācijā, izglītības iestāžu kvalitātes vadība, izglītības iestāžu finansēšana, izglītības tiesiskais regulējums, pārmaiņu vadīšana izglītībā u.c..

Maģistra studiju programma “Uzņēmējdarbības vadība” ir akreditēta līdz 2027. gada 5. augustam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt attīstīt savas prasmes un iemaņas citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās maģistra vai doktora studiju programmās.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas vakarā
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
80 KP (120 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Augstākā līmeņa vadītājs izglītības iestādē;
  • Augstākā līmeņa vadītājs valsts vai pašvaldības iestādē;
  • Uzņēmuma īpašnieks un vadītājs.

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Programmā izglītības iestāžu vadītājiem apgūsi profesionālās zināšanas un kompetences, kā izmantot stratēģiskās vadīšanas tehnoloģijas mūsdienu apstākļos, sasniedzot augstāku uzņēmuma darbības efektivitāti. Izpratīsi pārmaiņu procesu vadību un novērtēšanu, izmantojot prognozēšanas metodes. Izmantojot inovāciju vadības sistēmas, apgūsi metodes, kā ilgtermiņā veiksmīgi vadīt vai veidot savu uzņēmumu. Būs iespēja apgūt studiju kursus izglītības vadībā.

2. studiju gads

Apgūsi nozares studiju kursus un iegūsi padziļinātas teorētiskās zināšanas izglītības ekonomikā un izglītības vidē. Apgūstot studiju kursu “Izglītības tiesiskais regulējums’’, pilnveidosi spēju orientēties nozari regulējošajos normatīvajos aktos. Studiju kurss “Izglītības iestāžu kvalitātes vadība” sniegs izpratni par kvalitātes vadības procesiem, bet par finansēšanas specifiku – studiju kurss “Izglītības iestāžu finansēšana”. Ar iegūtajām teorētiskajām un praktiskajām zināšanām tiks izstrādāts un aizstāvēts maģistra darbs.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas vakarā

latviešu

1,5 vai 2 gadi

2470 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai iestātos maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība” ar studiju ilgumu 1,5 vai 1,6 gadi, pretendentam jāuzrāda profesionālā bakalaura vai 5. līmeņa profesionālās kvalifikācijas diploms, kas iegūts, pabeidzot vismaz 4 gadu studiju programmu sociālo zinātņu, komerczinību un tiesību tematiskajā grupā.

Lai iestātos maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība” ar studiju ilgumu 2 vai 2,1 gadi, pretendentam jāuzrāda akadēmiskā bakalaura diploms sociālo zinātņu, komerczinību un tiesību tematiskajā grupā vai profesionālā bakalaura diploms tematiskajā grupā, kas nav sociālās zinātnes, komerczinības un tiesības.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Zane Driņķe
Zane Driņķe
Ph.D.

Rektore, profesore

Rosita Zvirgzdiņa
Rosita Zvirgzdiņa
Dr.oec.

Profesore

Ineta Lūka
Ineta Lūka
Dr.paed.

Profesore

Aldis Baumanis
Aldis Baumanis

Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētājs

Aigars Rostovskis
Aigars Rostovskis
Dr.sc.soc.

Docents

Programmas direktore

Dr.oec., prof. Rosita Zvirgzdiņa

Tālr.: +371 67618746

E-pasts: rosita.zvirgzdina@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!