Fakultātes

Koledžas, bakalaura, maģistra un doktorantūras programmas

10 iemesli, kādēļ studēt Turībā

  1. Individuāla pieeja. Students ir līdzvērtīgs sarunu biedrs. Pasniedzējs būs kā tavs mentors un atbalsts.
  2. Daudzveidīgas studiju programmas. 31 studiju programma dažādos studiju virzienos. Biznesa domāšana katrā programmā.
  3. Plašas prakses iespējas. Turībai ir plašs sadarbības uzņēmumu tīkls. Praksē jāiet katru gadu, un jau studiju laikā varēsi realitātē pārbaudīt, vai iecerētā profesija tev patīk.
  4. Darba tirgū pieprasīta, starptautiski atzīta izglītība. Turība ir TOP3 darba devēju ieteiktākā augstskola. Studiju laikā akcents ir vērsts uz profesionālajām zināšanām: 60% – prakse, 40% – teorija.
  5. Dažādas mācību metodes un studiju formas. Studiju procesā tiek izmantotas mūsdienīgas mācību metodes. Savukārt piecas dažādas studiju formas ļauj ērti apvienot studijas ar darbu, hobijiem un privāto dzīvi.
  6. Mūsdienīga infrastruktūra. Mūsdienīga un krāsaina infrastruktūra nodrošina komfortablu studiju vidi Turības kvartālā.
  7. Aktīva studentu dzīve. Studējošo pašpārvalde rīko dažādus izklaides un izzinošus pasākumus, lai studiju dzīvi padarītu aizraujošāku.
  8. Laba atrašanās vieta. Turība atrodas Rīgā, kur ir ērta nokļūšana ar sabiedrisko transportu. Vari izdevīgāk un tuvāk mājām studēt arī kādā no filiālēm – Talsos, Liepājā vai Cēsīs.
  9. Starptautiska vide. Turībā mācās studenti no vairāk nekā 40 pasaules valstīm. Studentiem pieejamas plašas starptautiskās apmaiņas programmas visā pasaulē – vairāk nekā 120 pasaules valstīs.
  10. Karjeras atbalsts. Studenti var saņemt Turības Karjeras centra un Biznesa inkubatora atbalstu, dažādu nozaru profesionāļu un mentoru konsultācijas biznesa idejas īstenošanā.

Uzsvars uz praktiskām zināšanām un praksi

Biznesa augstskola Turība studiju procesā lielu uzsvaru liek uz praktiskajām iemaņām, jo tieši tās darba devēji vērtē ļoti augstu. Turība ir darba devēju ieteiktāko augstskolu TOP3.

Katru gadu otrajā semestrī studentiem jādodas praksē, var izvēlēties praktizēties uzņēmumos Latvijā vai ārvalstīs. Ar prakses vietas atrašanu studentiem palīdzēs augstskolas Karjeras centrs, vai arī to var atrast pats students.

Atšķirībā no citām augstskolām Turībā 60% mācību procesa veido prakse reālajā darba vidē, 40% – teorijas apguve pie mūsu pieredzējušajiem lektoriem, kas ir veiksmīgi izveidojuši karjeru savā profesijā, sniedzot padomus studentiem.

Darba devēji, novērtējot studenta zināšanas un prasmes prakses laikā, pēc prakses iziešanas viņam var piedāvāt kļūt par uzņēmuma darbinieku, tādā veidā studentam ir iespēja strādāt izvēlētajā profesijā jau studiju laikā un uzreiz pielietot mācībās iegūtās zināšanas praktiski. Kā liecina aptaujas rezultāti, gandrīz 80% Turības studentu strādā jau studiju laikā. Plašās studiju formas ļauj ērti apvienot darbu ar mācībām.

Studijās iegūto zināšanu un prasmju atbilstību darba tirgum apliecina arī Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības absolventu monitoringa 2017.–2020. gada dati, kas liecina, ka privāto augstākās izglītības iestāžu absolventiem ir lielāks atalgojums nekā valsts augstskolu absolventiem.

Savukārt, izejot praksi ārvalstīs, studentam tiek sniegta iespēja iepazīt daudz jaunu cilvēku no citām valstīm, veidojot jaunus kontaktus, kas vēlāk palīdzēs gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē. Prakse ārvalstīs paver studentam pavisam jaunu pasauli, ļauj iepazīt cilvēkus ar pavisam citu domāšanas veidu un paplašināt savu redzesloku.

Turība praktiskās zināšanas vērtē ļoti augstu, tāpēc pasniedzēji ir savas jomas praktiķi, kas spēj sniegt studentiem zināšanas par aktuālāko konkrētajā nozarē un sniegt praktiskus ieteikumus. Tiek organizētas mācību ekskursijas pa uzņēmumiem, un studiju saturs ir piepildīts ar dažādiem semināriem, kā arī paši pasniedzēji savu studiju kursu cenšas padarīt daudzpusīgu un ietvert tajā visu noderīgo, kas palīdz izprast nozari un dod ieskatu reālās situācijās.

Izvēlies sev ērtāko studiju formu

Biznesa augstskola Turība piedāvā dažādas studiju formas un vietas, lai jebkurš studētgribētājs varētu apvienot mācības ar darbu, vaļasprieku, dinamisku ikdienu un dzīvesstilu un izvēlēties sev ērtāko studiju vietu tuvāk mājām.

Studiju procesā ir pieejami daudzveidīgi digitāli mācību materiāli, kas ļauj pilnvērtīgi iegūt zināšanas neatkarīgi no izvēlētās studiju formas vai vietas.

Tiem, kas vēlas studēt Rīgā, ir šādas studiju iespējas: pilna laika studijas dienā, pilna laika studijas vakarā, nepilna laika studijas vakarā, nepilna laika studijas neklātienē.

Pilna laika studijas dienā
Studijas notiek 2–4 darbdienas nedēļā no plkst. 9.00 līdz 17.55.

Pilna laika studijas vakarā
Maģistra līmeņa programmās studijas notiek vienu darbdienas vakaru nedēļā no plkst. 18.15 līdz 21.30 un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 19.30.
Doktorantūrā studijas notiek darbdienu vakaros pēc individuāla grafika.

Nepilna laika studijas vakarā
Bakalaura līmeņa programmās studijas notiek trīs darbdienas nedēļā no plkst. 18.15 līdz 21.30.

Nepilna laika studijas neklātienē
Īsā cikla augstākās izglītības programmās studijas Rīgā notiek katru otro nedēļu piektdienu vakaros no plkst. 18.15 līdz 21.30 un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 19.30. Programmā “Organizācijas drošība” – trešdienās no plkst. 10.45 līdz 21.30. Bakalaura līmeņa programmās studijas notiek katru otro nedēļu piektdienu vakaros no plkst. 18.15 līdz 21.30 un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 19.30.

E-studijas
Studijas attālināti var uzsākt jebkurā laikā. E-studijas sniedz iespēju iegūt augstāko izglītību tiem, kas vēlas studēt, taču straujajā un darbīgajā dzīves ritmā nav laika apmeklēt lekcijas. Ja strādā vai dzīvo ārzemēs un lielāko daļu ikdienas aizņem darbs, treniņi vai ģimenes dzīve, tad e-studijas jeb studijas tālmācībā būs lielisks risinājums. Nepieciešamas tikai divas lietas – vēlēšanās mācīties un internets.

Studē sev ērtā laikā un vidē, saņem konsultācijas un kārto eksāmenus attālināti.

Studijas kādā no Turības filiālēm

Lai iegūtu kvalitatīvu izglītību, nav obligāti jādodas uz Rīgu. To var izdarīt arī kādā no trim Biznesa augstskolas Turība filiālēm – Cēsīs, Liepājā vai Talsos. Filiālēs ir iespēja studēt koledžas jeb īsā cikla augstākās izglītības programmās “Finanses un grāmatvedība”, “Mārketings un tirdzniecība” un “Tiesību zinātnes”. Kopš 2023./2024. mācību gada Liepājas filiālē tiek piedāvāta arī bakalaura programma “Tiesību zinātne”. Studijas filiālēs notiek katru sestdienu no plkst. 9.00 līdz 19.30.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!