Juridiskā fakultāte

Koledža, bakalaurs, maģistrs, doktorantūra

Juridiskā fakultāte

Darba tirgū ir pieprasīti speciālisti, kam ir zināšanas un prasmes darbam ar biznesa jomā svarīgu informāciju, sniedzot juridisku atbalstu. Nākotnē pieaugs pieprasījums pēc tiesību zinātņu speciālistiem ar noteiktu specializāciju, tāpēc Biznesa augstskolas Turība Juridiskajā fakultātē studiju laikā uzsvars tiek likts tieši uz tiesību zinātnes apgūšanu komercdarbības kontekstā – tā, lai jaunie speciālisti iegūtās zināšanas spētu sekmīgi izmantot ikvienā biznesa jomā.

Juridiskajā fakultātē tiesību zinātni var studēt šādās studiju programmās:
• koledžas programma – “Tiesību zinātne”;
• bakalaura studiju programma – “Tiesību zinātne”;
• maģistra studiju programmas – “Tiesību zinātne”, “Publiskā pārvalde” un “Tiesības organizācijas vadībā”;
• doktora studiju programma – “Tiesību zinātne”.

Studiju procesā iegūtās akadēmiskās zināšanas tiek papildinātas ar praktiķu vieslekcijām, pieredzes stāstiem, mācību ekskursijām uz tiesību nozares institūcijām Latvijā un ārvalstīs. Pasniedzēji ir profesionāli praktiķi savā jomā un, sniedzot ieskatu jomas tendencēs ar reāliem piemēriem, ļauj uztvert sarežģītās jomas nianses.

Tā, piemēram, 2023. gadā Juridiskās fakultātes studenti kopā ar pasniedzējiem devās mācību braucienā uz Hāgu. Brauciens bija lieliska iespēja papildināt zināšanas par ANO Starptautisko tiesu un Starptautisko krimināltiesu, kā arī aplūkot Hāgas Starptautisko tiesību akadēmiju.

Tāpat tiesību zinātnes studenti ik gadu piedalās tiesu izspēlē, kuras mērķis ir sekmēt sabiedrības informētību un izpratni par cilvēktiesībām, kā arī veicināt topošo profesionāļu interesi par šo tiesību jomu, aicinot jauniešus cilvēktiesības izvēlēties par savu profesionālo specializāciju.

Turībā ir īpaši izveidota tiesas zāle – reālas tiesas zāles prototips –, kur studenti var nostiprināt teorētiskās un iegūt praktiskās zināšanas un prasmes tiesvedībā, kā arī kopā ar profesionāliem pasniedzējiem izspēlēt tiesas sēdes gaitu.
Savukārt, studējot tieslietas maģistrantūrā, studējošie iegūst padziļinātas zināšanas par tiesībām un likumdošanu, plašas karjeras iespējas strādāt par advokātu, tiesnesi, prokuroru, juristu uzņēmumā vai iestādē. Turklāt tiesību zināšanas ir nepieciešamas daudzās citās nozarēs, piemēram, uzņēmējdarbībā, valsts pārvaldē, cilvēku resursu vadībā.

Juridiskās izglītības ieguves laikā iespējams apgūst loģiskās un kritiskās domāšanas, analīzes un argumentācijas prasmes, kas ir noderīgas ne tikai tieslietu jomā, bet arī dzīvē kopumā, jo palīdz strukturēti domāt, pārliecinoši izteikties un risināt sarežģītas problēmas.

Papildus studijām – radoši projekti

Juridiskā fakultāte papildus studiju procesam īsteno dažādas radošas un sociāli atbildīgas idejas.

2023. gada vasarā Juridiskā fakultāte sadarbībā ar vīna telpu Tinto atklāja savu pirmo Turības vēstniecību Rīgā, jo tas ir lielisks piemērs augstskolas vadmotīvam: biznesa domāšana katrā programmā! Restorāns ir ģimenes uzņēmums, ko vada Turības Juridiskās fakultātes pasniedzēja, zvērināta advokāte Liene Cakare.

“Studijas vairs sen nav sēdēšana auditorijās, kur starp pasniedzēju un studentu ir vismaz 10 metru. Studijas – tas nozīmē mācīties dzīvot un strādāt. Un ne tikai klausīties par dzīvi un darbu, bet būt dzīvē un darbā jau studiju procesā. Tāpēc studijas Turībā iznāk pilsētā, tuvāk cilvēkiem, tuvāk uzņēmējiem. Mēs būsim pilsētā un cilvēkos ar saviem pasniedzējiem – dažādās lekcijās un, protams, ar saviem studentiem, kopā sapņojot un piepildot sapņus,” par iniciatīvu stāsta Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs.

Juridiskā fakultāte ir realizējusi arī citas radošas un sociālas iniciatīvas, aicinot papildus tiešajiem darba un amata pienākumiem būt arī sociāli aktīviem un daudzpusīgiem cilvēkiem, kas kādu procentu no sava laika veltītu sabiedrībai, padarot Latviju labāku. Tā, piemēram, Juridiskās fakultātes studenti apvienojušies atbalsta komandā HELP, lai brīvprātīgi sniegtu juridiskās konsultācijas Rīgas pilsētas Jauniešu atbalsta centra bērniem un jauniešiem bāreņiem un jauniešiem no ārpusģimenes aprūpes iestādēm. Tāpat ir realizēts fotoprojekts “Ārpus ierastā”, kas ļāva iepazīt augstskolas mācībspēkus ne tikai kā izcilus pasniedzējus, bet arī kā unikālas un spilgtas personības.

STUDIJU FORMAS:

  • Pilna laika klātiene (studijas dienā)
  • Nepilna laika studijas vakarā
  • Nepilna laika studijas neklātienē
  • Nepilna laika tālmācība (e-studijas)

STUDIJU NORISES VIETA:

Rīga, filiāles, tālmācība (e-studijas)

Vadošie mācībspēki

Ivo Krievs
Ivo Krievs
Mg.iur.

DEKĀNS

Ivita Kīsnica
Ivita Kīsnica
MPA

Prodekāne

Nikolajs Ozoliņš
Nikolajs Ozoliņš
Mg.iur.

Lektors

Ārija Vitte
Ārija Vitte
Mg.iur., Mg.paed.

Lektore

Liene Cakare
Liene Cakare
Mg.iur.

Lektore

Ingrīda Veikša
Ingrīda Veikša
Dr.iur.

Profesore

Valdis Blūzma
Valdis Blūzma
Dr.hist.

Profesors

Jānis Načisčionis
Jānis Načisčionis
Dr.iur.

Profesors

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!