Tiesību zinātne

Profesionālā maģistra studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālā maģistra grāds tiesību zinātnēs (Mg. iur.)
Kvalifikācija: Jurists
Studiju ilgums: 1,5 līdz 2,1 gads
Studiju valoda: Latviešu
Prakse: Augstākajā tiesā, Tieslietu ministrijā, Ģenerālprokuratūrā, Ieslodzījumu vietu pārvaldē, Valsts Probācijas dienestā u.c.

Tiesību zinātne

Profesionālā maģistra studiju programma “Tiesību zinātne” gatavo nākotnes juristus, kuri būs konkurētspējīgi gan Latvijas, gan starptautiskajā darba tirgū. Maģistra grāds tiesību zinātnēs sniegs zināšanas, kas balstītas uz praktiskām kompetencēm, savukārt studiju laikā iegūtais plašais skatījums uz biznesa vidi juridiskajā kontekstā būs neatsverams ieguvums ikviena tiesību speciālista ikdienā. Maģistra studiju programma tiesību zinātnēs sagatavos augsti kvalificētus biznesa juristus, kuri iegūtās zināšanas spēs sekmīgi izmantot ikvienā biznesa jomā – gan iesaistoties komersanta darbībā biznesa uzsākšanas posmā un sekojot līdzi tā attīstībai, gan komercstrīdu risināšanā un dokumentu sagatavošanā tiesai. Maksātnespējas gadījumā iegūtās zināšanas sekmēs uzņēmuma veiksmīgu atgriešanos biznesa vidē.

Absolventi iegūs profesionālā maģistra grādu tiesību zinātnē, kas sniegs iespēju specializēties civiltiesībās, krimināltiesībās, starptautiskajās tiesībās, mediācijā un valsts tiesībās. Iegūtā kvalifikācija ļaus ieņemt gan dažādus brīvo juridisko profesiju amatus, gan veiksmīgi īstenot jurista karjeru uzņēmumos, valsts pārvaldē, nevalstiskajā sektorā vai dos iespēju darboties individuālā komersanta vai pašnodarbinātas personas statusā.

Šajā studiju programmā apgūsi varas dalīšanas pamatprincipus, prasmi piemērot tiesības likumdevējvaras, izpildvaras un tiesu varas institūcijās, attīstīsi prasmes argumentēšanā un strīdu risināšanā, praktiskumu civiltiesiskajās zinātnēs, krimināltiesiskajās zinātnēs un administratīvajā procesā. Studiju programmas priekšrocības ir profesionālās orientācijas studiju kursi biznesa apkalpošanā, starptautiskās sadarbības programmas, ērts studiju grafiks, kā arī profesionāli, pretimnākoši docētāji, kas studiju procesā sagatavo jurista praktiskajam darbam.

Maģistra studiju programma “Tiesību zinātne” ir akreditēta līdz 2027. gada 26. augustam

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt attīstīt savas prasmes un iemaņas doktora studiju programmā “Tiesību zinātne”.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas vakarā
- Nepilna laika e-studijas
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
60 KP (90 ECTS) vai 80 KP (120 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga vai attālināti

Karjeras iespējas

  • Jurists uzņēmumā vai valsts iestādē;
  • Juridiskā biroja īpašnieks un vadītājs;
  • Advokāts;
  • Notārs;
  • Tiesu izpildītājs;
  • Prokurors;
  • Maksātnespējas administrators;
  • Tiesnesis

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT

1. studiju gads

Pirmajā tiesību zinātņu maģistra studiju gadā apgūsi varas dalīšanas pamatprincipus, kā arī prasmi piemērot tiesības likumdevējvaras, izpildvaras un tiesu varas institūcijās. Tiksi sagatavots juristu vienotajam kvalifikācijas eksāmenam, pilnveidojot bakalaura programmā iegūtās zināšanas civiltiesību, krimināltiesību, valststiesību, starptautisko tiesību, kā arī tiesību teorijas un vēstures jomās.

2. studiju gads

Veiksi pirms-maģistra darba praksi un rakstīsi maģistra darbu, izmantojot prakses laikā iegūtās atziņas. Ja iepriekš esi ieguvis akadēmisko izglītību, papildus veiksi vēl vienu praksi profesionālās izglītības iegūšanai. Parādīsi studiju procesā apgūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas Valsts vienotajā eksāmenā.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas vakarā

latviešu

1,5 vai 2 gadi

2620 EUR

Nepilna laika e-studijas

latviešu

1,6 vai 2,1 gads

2320 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Uzņemšanas procesā tiek vērtēta iepriekš iegūtā profesionālā vai akadēmiskā bakalaura diploma, vai profesionālās kvalifikācijas diploma atbilstība tiesību zinātņu nozarei.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”. 

Vadošie mācībspēki

Liene Cakare
Liene Cakare
Mg.iur.

Lektore

Juris Juriss
Juris Juriss
Dr.iur.
Juris Siliņš
Juris Siliņš
Mg.iur.
Aigars Sniedzītis
Aigars Sniedzītis
Mg.iur.
Viktors Makucevičs
Viktors Makucevičs
Mg. iur.
Jānis Vanags
Jānis Vanags
Mg.iur.

Programmas direktors

Dr.iur., prof. Jānis Načisčionis

Tālr.: +371 67606105

E-pasts: janis.naciscionis@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!