Jaunumi

16.05.2022

Turības studenti brīvprātīgi sniegs juridiskās konsultācijas Rīgas pilsētas Jauniešu atbalsta centra bērniem un jauniešiem

Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes studenti apvienojušies atbalsta komandā “HELP”, lai brīvprātīgi sniegtu juridiskās konsultācijas Rīgas pilsētas Jauniešu atbalsta centra bērniem un jauniešiem – bāreņiem un jauniešiem no ārpusģimenes aprūpes iestādēm.

Nereti Jauniešu atbalsta centrs saskaras ar dažādiem juridiskiem jautājumiem, kur bieži ir jāpiesaista šāda aroda profesionālis, tādēļ Biznesa augstskola Turība Juridiskās fakultātes studenti vēlējās sniegt brīvprātīgu atbalstu šiem jauniešiem un tādā veidā nostiprināt arī savas juridiskās praktiskās zināšanas, radot noteiktas vadlīnijas un rīcības plānu, kas palīdzētu centra jauniešiem dažādu juridisku jautājumu risināšanā, bet jauniešu atbalsta centra darbiniekiem ātri un veikli situāciju ļautu pavirzīt tālāk atbildīgajām iestādēm. Šāda veida prakse papildinās studentu zināšanu krājumu, kā arī veicinās viņu konkurētspēju.

Šī projekta vadītāja, Turības Juridiskās fakultātes studente Elīna Liepiņa atzīst, ka “projekta mērķis ir savā veidā palīdzēt viens otram - no mūsu puses, mēs sniegtu savas zināšanas un dotu padomus, savukārt mēs iegūtu vērtīgu pieredzi strādāt ar reālām situācijām, tādējādi pēc studiju beigšanas studenti būs ieguvuši vērtīgu bagāžu, ar ko doties savos turpmākajos karjeras meklējumos. Var saprast, ka bieži vien problēmā iekļuvušais jaunietis negribēs atvērties par situāciju kādam pieaugušam cilvēkam, tādēļ šādā veidā tas spēs komunicēt ar jaunieti un radīs viņa uzticēšanos, kas palīdzēs novērst radušos situāciju.”

Rīgas pilsētas Bērnu un jauniešu centra struktūrvienība Jauniešu atbalsta centrs un tā vadītāja Agnese Grauduma ir pagodināta uzsākt sadarbību ar augstskolas Turība Juridiskās fakultātes studentiem un mācībspēkiem, sniedzot konsultatīvu atbalstu jauniešiem, kuri uzsāk patstāvīgu dzīvi. “Studentu sniegtās zināšanas ir veids, kā nozīmīgi uzlabot un paaugstināt jauniešu zināšanas un prasmes, uzsākot patstāvīgu dzīvi. Esam pārliecināti, ka sadarbība būs abpusējs ieguvums gan topošajiem profesionāļiem, gan mūsu jauniešiem. Esam saukļa “Jaunieši ir Latvijas atjaunojamā enerģija” fani!,” uzsver A.Grauduma.

Turības Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs piebilst: “Mana pārliecība ir, ka katram Latvijas iedzīvotājam kāds procents no sava laika ir jāvelta sabiedrībai, padarot Latviju labāku un palīdzot tiem, kuriem nav iespējas šādu palīdzību iegādāties. Juridiska rakstura palīdzība laiku pa laikam ir vajadzīga pilnīgi visiem un, ja to nav iespējas saņemt, pastāv risks, ka pret personu izturas netaisnīgi un zūd ticība Latvijai. Tāpēc esmu ļoti lepns un gandarīts, ka no Turības Juridiskās fakultātes studentiem ir tik liela atsaucība un vēlme palīdzēt saviem vienaudžiem. Ticu, ka viņi “saslims” ar nepieciešamību cilvēkiem palīdzēt un turpinās darīt arī pēc studijām. Es nespēju vien sagaidīt to brīdi, kad šie studenti nonāks savas karjeras augstākajos punktos. Mēs redzēsim pavisam citu Latviju sev apkārt”.

Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienība “Jauniešu atbalsta centrs” ir atbalsta iestāde, kas sniedz emocionālu, informatīvu, izglītojošu atbalstu jauniešiem no ārpus ģimenes aprūpes vecumā no 17 līdz 24 gadiem, kā arī viņu aizbildņiem, audžuvecākiem, aizgādņiem ar mērķi panākt efektīvu pārejas procesu jaunieša patstāvīgas dzīves uzsākšanai. Tās galvenie darbošanās veidi sociālo garantiju sniegšana sadarbībā ar Rīgas sociālo dienestu, kā arī sociālās dzīves veidošana jauniešiem dažādu pasākumu un nodarbību formātā, piedāvājot tiem dažādas iespējas socializēties ar citiem jauniešiem un palīdzēt pilnveidot sevi.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!