IT virziens

Koledža, bakalaurs

Izglītība paaugstina konkurētspēju dinamiskajā IT darba tirgū

Informācijas tehnoloģija jeb IT ir inženierzinātnes un tehnoloģijas nozares elektrotehnikas, elektronikas, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas apakšnozare, bez kuras nevaram iedomāties savu ikdienu. Datoram, viedierīcēm un internetam ir būtiska loma mūsu ikdienas dzīvē, tie atvieglo dažādus procesus, palīdz risināt problēmas un ietaupīt laiku, tādēļ to nepārtrauktai darbībai nepieciešamas noteiktas zināšanas un speciālisti, kuri tos apkalpo, bieži vien mums to neredzot.

“Nākotne informācijas tehnoloģijās ir skaidri redzama, tai nav griestu, tā nemitīgi attīstās, tādēļ jāpilnveidojas arī pašiem IT speciālistiem, apgūstot arvien vairāk mūsdienu IT tendences un esot informētiem par aktuālo šajā vidē. Kas šodien var likties pietiekami, rīt ar to var nepietikt, tādēļ ir jāapgūst arvien vairāk un augstākā līmenī, lai indivīds būtu konkurētspējīgs dinamiskajā IT darba tirgū,” uzsver Biznesa augstskolas Turība Informācijas tehnoloģijas virziena vadītājs asociētais profesors Jānis Pekša.

Priekšrocības, studējot IT Turībā

Elastīgs apmācību process ir viena no pamata priekšrocībām, kā arī moduļu apmācības princips, lekciju un prakses īpatsvars attiecībā apmēram 1:3 un attālināta piekļuve studiju materiāliem dod iespēju mācīties arī attālināti. Augstskola organizē dažādas vieslekcijas un sniedz praktiskas zināšanas, turklāt studentiem ir iespēja doties apmaiņas studijās uz citām inženierzinātņu augstskolām Eiropā. Studiju kursu apguve tiek realizēta Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju laboratorijā (IKTL), kas nodrošina visu nepieciešamo mācību vielas apguvei un praktizēšanai, kā arī iespēju izmantot tehniku un resursus brīvajā laikā gan uz vietas, gan attālināti.

IT virzienā var studēt šādās studiju programmās angļu valodā gan klātienē, gan attālināti:
• koledžas studiju programma – “Datorsistēmas”;
• bakalaura studiju programma – “Datorsistēmas”.

Koledžas studiju programmas “Datorsistēmas” ietvaros tiks apgūts viss nepieciešamais programmēšanā, datorsistēmu arhitektūrā, sistēmu analīzē un datu bāzu pamattehnoloģijās. Savukārt profesionālā bakalaura studiju programmā “Datorsistēmas” students apgūs dažādas programmēšanas valodas: Java, C#, Python, Kotlin un JavaScript. Paralēli programmēšanas valodu apguvei studiju programma papildināta ar dažādām radošām un visaptverošām IT jomām, piemēram, “Mašīnapmācība un inteliģentā analītika”, “Dizaina domāšana IT industrijā”, “Lietotāja saskarne un pieredze”, “Lietu internets”, “Zaļās IT sistēmas un metodes”, “Programmatūras izstrāde modelēšanai un imitācijai (virtuālā realitāte)” un “Robotika”, kur ar smadzeņu viļņu (domu spēku) palīdzību spēsiet kontrolēt, piemēram, robotus.

Studiju programmas “Datorsistēmas” ietvaros tiek sagatavoti profesionāli speciālisti patstāvīga darba uzsākšanai IT virzienā ar zināšanām datorsistēmu arhitektūrā, programminženierijā, sistēmu analīzē, datu bāzu pamattehnoloģijās un mākslīgā intelekta pamatos, kā arī speciālisti, kuri spēj demonstrēt sistēmisku domāšanu un sistēmpieeju programmatūras izstrādes projektā, pildot dažādas lomas un ievērojot IT programmēšanas inženiera profesijas standartu un profesionālo ētiku.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās. Absolvējot koledžas studiju programmu, var turpināt studijas profesionālā bakalaura programmā “Datorsistēmas” uzreiz trešajā studiju gadā.

IT jomas lielākie izaicinājumi

Mūsdienu IT speciālistam kā programmēšanas inženierim ir jāspēj aptvert plašs spektrs dažādu tehnoloģiju un programmēšanas valodu. Nākotnē izglītoti speciālisti būs pamatprasība, lai uzsāktu darbu IT projektos. Tehnoloģijām un mākslīgajam intelektam kļūst arvien lielāka nozīme mūsu ikdienas dzīvē, tādēļ nākotne IT pilnveidosies un attīstīsies paralēli cilvēku tendencēm un turpinās būt arvien lielāka daļa no mūsu ikdienas dzīves.

Katram IT speciālistam jāpiemīt kritiskajai domāšanai, kā arī spējai uztvert informāciju un vienkāršiem vārdiem izklāstīt būtisko. Jāspēj ātri atrast risinājumu problēmām, jo bieži vien šīs problēmas kavē citu cilvēku darbus, neļaujot uzņēmumam gūt peļņu. IT jomas lielākie izaicinājumi būtu korekta IT investīciju apgūšana, jēgpilna spēju izmantošana, un būtisks aspekts būs arī izglītība, kas ir konstanti jāpilnveido un jāpakārto IT nozares attīstības rezultātā.

IT kā uzņēmējdarbības sastāvdaļa

Informācijas tehnoloģijām ir svarīga loma uzņēmējdarbībā, bez tām mūsdienu pasaulē vairs nav iespējams pilnvērtīgi pastāvēt. E-pasts, tīmekļa vietne, viedtālrunis, elektronisks rēķins un elektronisks paraksts ir standarta komplekts katrā uzņēmumā. Arvien vairāk uzņēmumi, organizācijas un iestādes domā arī par savu datu drošību un vienotām sistēmām, kuras pilda vairākas funkcijas, sākot no datu uzglabāšanas līdz darbu uzskaitei un saziņai. Lielākoties uzņēmumiem ir savas IT nodaļas, kurās strādā speciālisti, kas nodrošina sistēmu un tehnoloģiju veiksmīgu darbību un risina dažādas ar to saistītās problēmas.

Atrast sevī varēšanu

Pirmā no grūtībām, uzsākot studijas, noteikti ir slinkums, jo, studējot IT, pirmais mēnesis vienmēr ir grūts. Sākas dažādas pārdomas: vai tiešām tas ir tas, ko es vēlos studēt? Vai matemātika nebūs pārāk sarežģīta? Vai spēšu iemācīties programmēt? Šie ir aktuālākie jautājumi, kas nomāc studentus, tomēr var teikt, ka tas ir pārejoši – pēc pirmajiem mājasdarbiem un praktiskajiem darbiem kopā ar pasniedzējiem, kas iedvesmo un rada sajūtu, ka tomēr var!

- Pilna laika studijas dienā
- Nepilna laika e-studijas

STUDIJU NORISES VIETA:

Rīga, tālmācība (e-studijas)

Vadošie mācībspēki

Jānis Pekša
Jānis Pekša
Ph.D.

Asoc. prof.,
Virziena vadītājs

Pēteris Arājs
Pēteris Arājs
Mg.sc.ing.

lektors

Antons Kolodinskis
Antons Kolodinskis
Mg.sc.comp.

lektors

Inese Poļaka
Inese Poļaka
Dr.sc.ing.

vies. assist. prof.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!