Datorsistēmas

1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Kvalifikācija: Programmētājs
Studiju ilgums: 2 gadi (2,3 gadi tālmācība)
Studiju valoda: Angļu
Prakse: Starptautiskos IKT nozares uzņēmumos Accenture Latvia, KleinTech Software, Scandiweb, Visma Enterprise, TestDevLab u.c.

Datorsistēmas

Koledžas studiju programmas “Datorsistēmas” ietvaros tiek sagatavoti profesionāli speciālisti patstāvīga darba uzsākšanai informācijas tehnoloģijas nozarē. 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studijās tiks apgūts viss nepieciešamais programmēšanā, datorsistēmu arhitektūrā, sistēmu analīzē un datu bāzu pamattehnoloģijās. Programma sagatavo speciālistus, kuri spēj demonstrēt sistemātisku domāšanu, pildot dažādas lomas un ievērojot IT programmēšanas profesijas standartu un profesionālo ētiku. Programma sagatavo studējošos, lai viņi varētu veidot programmatūras izstrādes pamatprincipus, kas balstīti uz eksperimentu veikšanu, kā arī, sagatavo studiju turpināšanai profesionālā bakalaura studiju līmenī.

Studiju programmas ”Datorsistēmas” saturs izstrādāts atbilstoši šādiem standartiem:

- ACM (Association of Computing Machinery standards, i.e. Curriculum Guidelines for Undergraduate Degree Programs in Computer Science);
- CDIO Standard 2.0 (Conceiving, Designing, Implementing, Operating) inovatīvas izglītības ietvaram, apmācot jaunās paaudzes inženierus, t.i., no produkta ieceres, dizaina ieviešanas līdz tā ekspluatācijai;
- programmēšanas profesijas standarts.

IT studiju programmas priekšrocības ir elastīgs apmācību process, moduļu apmācības princips, lekciju un prakses īpatsvars (vidēji) 1:3, attālināta piekļuve studiju materiāliem, viesprofesūra un praktisku zināšanu pārnese, apmaiņas studijas citās Eiropas inženierzinātņu augstskolās, studijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas laboratorijā (IKTL).

1. līmeņa augstākās izglītības studiju programma “Datorsistēmas” ir akreditēta līdz 2029. gada 13. septembrim.

Absolvējot šo Biznesa augstskolas Turība īstenoto koledžas studiju programmu, vari turpināt studijas profesionālā bakalaura programmā “Datorsistēmas” uzreiz 3. studiju gadā.

Studiju formas:
- Pilna laika klātiene (studijas dienā)
- Nepilna laika tālmācība (e-studijas)
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
80 KP (120 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga, tālmācība (e-studijas)

Karjeras iespējas

  • Programmētājs;
  • Darbs starptautisko IKT nozares uzņēmumos.

Studiju saturs

Oficiālais 1. līmeņa studiju programmas “Datorsistēmas” saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Pirmajā studiju gadā iegūsi priekšstatu par informācijas tehnoloģijām, apgūsi labas matemātiskās loģikas zināšanas, kā arī, programmatūras izstrādes pamatus Java programmēšanas valodā. Pilnveidosi datoru arhitektūras, datortehnikas un datorsistēmu teorētisko un praktisko izpratni. Uzlabosi angļu valodas zināšanas, tajā skaitā lineārā algebrā un analītiskā ģeometrijā. Sākot ar otro studiju semestri, apgūsi objektorientēto programmēšanu, programmatūras automātisko testēšanu un kvalitāti, algoritmus, datu struktūras un to sarežģītību, turpināsi apgūt programmatūras izstrādes pamatus un, beidzoties studiju gadam, iegūtās zināšanas varēsi atspoguļot studiju darbā.

2. studiju gads

Otrā studiju gada laikā turpināsi paplašināt zināšanas programmatūras izstrādes pamatos C# programmēšanas valodā un Python programmēšanas valodā. Palielināsi savu redzesloku darba tiesībās, datu bāzes vadības sistēmās un komercdarbībā. Sadarbībā ar “Accenture Latvia” apgūsi uzņēmumu nepārtraukta lietojumprogrammatūras integrācijas pamatus. Tuvojoties studiju gada beigām, būs iespēja iziet pirmskvalifikācijas darba praksi starptautiski pazīstamos IKT uzņēmumos. Iegūtās zināšanas sniegs praktisku pieredzi IT jomā, kas ļaus pabeigt studijas ar labi izstrādātu kvalifikācijas darbu.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma Valoda Ilgums Maksa
Pilna laika studijas dienā Angļu 2 gadi 2550 EUR
Nepilna laika E-studijas Angļu 2.3 gadi 2150 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu studijas 1. līmeņa studiju programmā “Datorsistēmas”, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, angļu valodā un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”. 
 

Vadošie mācībspēki

Pēteris Arājs
Pēteris Arājs
Mg.sc.ing.

lektors

Antons Kolodinskis
Antons Kolodinskis
Mg.sc.comp.

lektors

Inese Poļaka
Inese Poļaka
Dr.sc.ing.

vies. assist. prof.

Programmas direktors

Asoc.prof., Ph.D.  Jānis Pekša

Tālr.: +371 28610710

E-pasts: janis.peksa@turiba.lv 

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās
 

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!