Datorsistēmas

Profesionālā bakalaura studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālā bakalaura grāds datorsistēmās
Kvalifikācija: Programmēšanas inženieris
Studiju ilgums: 4 vai 4,4 gadi
Studiju valoda: Angļu
Prakse: Starptautiskos IKT nozares uzņēmumos Accenture Latvia, KleinTech Software, Scandiweb, Visma Enterprise, TestDevLab u.c.

Datorsistēmas

Informācijas tehnoloģijas darba tirgū kļūst aizvien pieprasītāka. Studijas Biznesa augstskolā Turība sniedz iespēju iegūt programmēšanas inženiera kvalifikāciju un iziet praksi starptautiskos IKT nozares uzņēmumos. Studiju programmas “Datorsistēmas” ietvaros tiek sagatavoti profesionāli speciālisti patstāvīga darba uzsākšanai informātikas nozarē ar zināšanām datorsistēmu arhitektūrā, programminženierijā, sistēmu analīzē, datu bāzu pamattehnoloģijās un mākslīgā intelekta pamatos, kā arī speciālisti, kuri spēj demonstrēt sistēmisku domāšanu un sistēmpieeju programmatūras izstrādes projektā, pildot dažādas lomas un ievērojot IT programmēšanas inženiera profesijas standartu un profesionālo ētiku. Programmēšanas studijas sagatavo studējošos veikt zinātnisko pētniecību, balstītu uz eksperimentu veikšanu, modelēšanu un imitāciju, kā arī sagatavo studiju turpināšanai profesionālā maģistra studiju līmenī.

Studiju programmas ”Datorsistēmas” saturs izstrādāts atbilstoši šādiem standartiem:

  • ACM (Association of Computing Machinery standards, i.e. Curriculum Guidelines for Undergraduate Degree Programs in Computer Science);
  • CDIO Standard 2.0 (Conceiving, Designing, Implementing, Operating) inovatīvas izglītības ietvaram, apmācot jaunās paaudzes inženierus, t.i., no produkta ieceres, dizaina, ieviešanas līdz tā ekspluatācijai;
  • Programmēšanas inženiera profesijas standarts.

Programmēšanas studiju priekšrocības ir elastīgs apmācību process, moduļu apmācības princips, lekciju un prakses īpatsvars (vidēji) 1:3, attālināta piekļuve studiju materiāliem, viesprofesūras un praktisku zināšanu pārnese, apmaiņas studijas citās Eiropas inženierzinātņu augstskolās, studijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas laboratorijā (IKTL), kurā tiek realizēti dažādi studiju kursi esošajiem un topošajiem studentiem, piemēram, “Mašīnapmācība un inteliģentā analītika”, “Dizaina domāšana IT industrijā”, “Lietu internets”, “Zaļās IT sistēmas un metodes”, “Programmatūras izstrāde modelēšanai un imitācijai” un “Robotika”

Bakalaura studiju programma “Datorsistēmas” ir akreditēta līdz 2029. gada 13. septembrim.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
- Nepilna laika e-studijas
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
160 KP (240 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga vai attālināti

Karjeras iespējas

  • Programmēšanas inženieris;
  • Informācijas sistēmu vadītājs dažādu nozaru uzņēmumos un iestādēs;
  • Darbs starptautiskos IKT nozares uzņēmumos. 

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Pirmajā studiju gadā iegūsi priekšstatu par informācijas tehnoloģijām, labas matemātiskās loģikas zināšanas, kā arī, programmatūras izstrādes pamatus Java programmēšanas valodā. Pilnveidosi datoru arhitektūras, datortehnikas un datorsistēmu teorētisko un praktisko izpratni. Uzlabosi angļu valodas tehniskās zināšanas. Sākot ar otro studiju semestri, apgūsi objektorientēto programmēšanu, algoritmus, datu struktūras un to sarežģītību, un studiju gadu noslēgsi apkopojot iegūtās zināšanas studiju darbā.

2. studiju gads

Otrajā programmēšanas studiju gadā turpināsi paplašināt zināšanas programmatūras izstrādes pamatos. Palielināsi savu redzesloku ekonomikā un uzņēmējdarbībā, tajā skaitā, diskrētajā matemātikā. Iegūsi iespēju strādāt ar datu bāzes vadības sistēmām, kā arī papildināsi savas zināšanas programmatūras izstrādes pamatos C# programmēšanas valodā un JavaScript programmēšanas valodā un izvēlētajā svešvalodā. Tuvojoties studiju gada noslēgumam, topošajiem programmēšanas inženieriem būs iespēja veikt praksi starptautiski pazīstamos Latvijas un pasaules IKT uzņēmumos. Iegūtās zināšanas sniegs iespēju izstrādāt kvalitatīvu studiju darbu un sniegs praktisku pieredzi IT jomā. Apgūsi, kā pārbaudīt veikto rezultātu ar programmatūras automātiskās testēšanas un kvalitātes pieejām.

3. studiju gads

Trešajā studiju gadā IKT zināšanu lauks tiks paplašināts dažādās jomās, piemēram, IT drošībā un risku vadībā, mašīnapmācībā un inteliģentajā analītikā, programmatūras projektu vadībā, datu analīze u.c. Apgūsi arī operāciju pētīšanas pamatus, lietu internetu, programmatūras izstrādes pamatus 4 C# un Python programmēšanas valodās, zaļās IT sistēmas un metodes u.c. Būs iespējams iegūt zināšanas arī kodēšanā, kriptogrāfijā, datorgrafikā un attēlu apstrādes pamatos, izmantojot dažādus piemērus. Sadarbībā ar “Accenture Latvia” apgūsi nepārtrauktās lietojumprogrammatūras integrācijas pamatus. Studiju gada beigās tiks izstrādāts kursa darbs.

4. studiju gads

Ceturtajā studiju gadā būs iespējas apgūt tādus studiju kursus kā “Finanses un grāmatvedība”, “IT normatīvā bāze un autortiesības” un “Programmatūras izstrādātāja rīkkopas”, izstrādājot tīmekļa risinājums un viedierīču lietotnes , paplašinot redzesloku IT nozarē. Studiju kursi “Blokķēdes”, “Interneta sistēmas un standarti” un, “Programatūras izstrāde modelēšanai un imitācijai” ļaus iepazīties ar mūsdienu IT tendencēm virtuālajā realitātē izmantojot Unity. Kā arī, “Lietu internets” un “Robotika” studiju kursi tiek realizēti Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas laboratorijā (IKTL). Uzsākot savu pirmsdiploma praksi, spēsi orientēties izvēlētajā jomā. Varēsi apvienot otro pirmsdiploma praksi ar bakalaura darba izstrādi un spēsi atspoguļot IT studijās sasniegto.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas dienā

angļu

4 gadi

2550**   EUR

Nepilna laika e-studijas

angļu

4,4 gadi

2150*** EUR

** 2550 EUR Eiropas Ekonomikas zonas, Šveices, NVS valstu, Ukrainas un Gruzijas pilsoņiem un patstāvīgiem iedzīvotājiem, 3550 EUR - pārējo valstu pilsoņiem

*** 2150 EUR Eiropas Ekonomikas zonas, Šveices, NVS valstu, Ukrainas un Gruzijas pilsoņiem un patstāvīgiem iedzīvotājiem, 2990 EUR - pārējo valstu pilsoņiem

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu studijas, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, angļu valodā un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Pēteris Arājs
Pēteris Arājs
Mg.sc.ing.

lektors

Antons Kolodinskis
Antons Kolodinskis
Mg.sc.comp.

lektors

Inese Poļaka
Inese Poļaka
Dr.sc.ing.

vies. assist. prof.

Programmas direktors

Asoc.prof., Ph.D. Jānis Pekša

Tālr.: +371 28610710

E-pasts: janis.peksa@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās. 

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!