Datorsistēmas

Profesionālā bakalaura studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālā bakalaura grāds datorsistēmās
Kvalifikācija: Programmēšanas inženieris
Studiju ilgums: 4 gadi
Studiju valoda: Angļu
Prakse: Starptautiskos IKT nozares uzņēmumos Accenture Latvia, KleinTech Software, Scandiweb, Visma Enterprise, TestDevLab u.c.

Datorsistēmas

Programmēšana darba tirgū kļūst aizvien pieprasītāka. Studijas Biznesa augstskolā Turība sniedz iespēju iegūt programmēšanas inženiera kvalifikāciju un iziet praksi starptautiskos IKT nozares uzņēmumos. Studiju programmas “Datorsistēmas” ietvaros tiek sagatavoti profesionāli speciālisti patstāvīga darba uzsākšanai informātikas nozarē ar zināšanām datorsistēmu arhitektūrā, programminženierijā, sistēmu analīzē, datu bāzu pamattehnoloģijās un mākslīgā intelekta pamatos, kā arī speciālisti, kuri spēj demonstrēt sistēmisku domāšanu un sistēmpieeju programmatūras izstrādes projektā, pildot dažādas lomas un ievērojot IT programmēšanas inženiera profesijas standartu un profesionālo ētiku. Programmēšanas studijas sagatavo studējošos veikt zinātnisko pētniecību, balstītu uz eksperimentu veikšanu, modelēšanu un imitāciju, kā arī sagatavo studiju turpināšanai profesionālā maģistra studiju līmenī.

Studiju programmas ”Datorsistēmas” saturs izstrādāts atbilstoši šādiem standartiem:

  • ACM (Association of Computing Machinery standards, i.e. Curriculum Guidelines for Undergraduate Degree Programs in Computer Science);
  • CDIO Standard 2.0 (Conceiving, Designing, Implementing, Operating) inovatīvas izglītības ietvaram, apmācot jaunās paaudzes inženierus, t.i., no produkta ieceres, dizaina, ieviešanas līdz tā ekspluatācijai;
  • programmēšanas inženiera profesijas standarts.

Programmēšanas studiju priekšrocības ir elastīgs apmācību process, moduļu apmācības princips, lekciju un prakses īpatsvars (vidēji) 1:3, attālināta piekļuve studiju materiāliem, viesprofesūras un praktisku zināšanu pārnese, apmaiņas studijas citās Eiropas inženierzinātņu augstskolās (Lielbritānijā) un studijas laboratorijās (datorprogrammēšanas laboratorija u.c.).

Bakalaura studiju programma “Datorsistēmas” ir akreditēta līdz 2023. gada 9. septembrim.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
160 KP (240 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Programmēšanas inženieris;
  • Informācijas sistēmu vadītājs dažādu nozaru uzņēmumos un iestādēs;
  • Darbs starptautiskos IKT nozares uzņēmumos. 

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Pirmajā studiju gadā iegūsi priekšstatu par informācijas tehnoloģijām, labas matemātiskās loģikas zināšanas, kā arī, programmatūras izstrādes pamatus Java programmēšanas valodā. Pilnveidosi datoru arhitektūras, datortehnikas un datorsistēmu teorētisko un praktisko izpratni. Uzlabosi angļu valodas zināšanas. Sākot ar otro studiju semestri, apgūsi objektorientēto programmēšanu, algoritmus, datu struktūras un to sarežģītību, un studiju gadu noslēgsi apkopojot iegūtās zināšanas studiju darbā.

2. studiju gads

Otrajā programmēšanas studiju gadā turpināsi paplašināt zināšanas programmatūras izstrādes pamatos. Palielināsi savu redzesloku ekonomikā un uzņēmējdarbībā, tajā skaitā, diskrētajā matemātikā. Iegūsi iespēju strādāt ar datu bāzes vadības sistēmām, kā arī papildināsi savas zināšanas programmatūras izstrādes pamatos C# programmēšanas valodā un izvēlētajā svešvalodā. Sadarbībā ar “Accenture Latvia” apgūsi nepārtrauktās lietojumprogrammatūras integrācijas pamatus. Tuvojoties studiju gada noslēgumam, topošajiem programmētājiem būs iespēja veikt praksi starptautiski pazīstamos IKT uzņēmumos. Iegūtās zināšanas sniegs iespēju uzrakstīt kvalitatīvu studiju darbu un sniegs praktisku pieredzi IT jomā. Apgūsi, kā pārbaudīt veikto rezultātu ar programmatūras automātiskās testēšanas un kvalitātes pieejām.

3. studiju gads

Trešajā studiju gadā programmēšanas zināšanu lauks tiks paplašināts dažādās jomās, piemēram, IT drošībā un risku vadībā, mašīnapmācībā un inteliģentajā analītikā, programmatūras projektu vadībā, datu analīzē u.c. Apgūsi arī operāciju pētīšanas pamatus, lietu internetu, programmatūras izstrādes pamatus 4 C# programmēšanas valodā, zaļās IT sistēmas un metodes u.c. Būs iespējams iegūt zināšanas arī kodēšanā, kriptogrāfijā, datorgrafikā un attēlu apstrādes pamatos, izmantojot dažādus piemērus. Studiju gada beigās tiks izstrādāts kursa darbs Java projekta ietvarā.

4. studiju gads

Ceturtajā studiju gadā būs iespējas apgūt tādus studiju kursus kā “Finanses un grāmatvedība”, “IT normatīvā bāze un autortiesības” un “Programmatūras izstrādātāja rīkkopas”. Šie kursi paplašinās redzesloku IT nozarē. Studiju kursi “Blokķēdes”, “Interneta sistēmas un standarti”, “Programatūras izstrāde modelēšanai un imitācijai” un “Robotika” ļaus iepazīties ar mūsdienu IT tendencēm. Uzsākot savu pirmsdiploma praksi, spēsi orientēties izvēlētajā jomā. Varēsi apvienot otro pirmsdiploma praksi ar diplomdarba izstrādi.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta par vienu studiju gadu.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas dienā

angļu

4 gadi

1970 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu studijas, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, angļu valodā un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Pēteris Arājs
Pēteris Arājs
Mg.sc.ing.

vieslektors

Patriks Morevs
Patriks Morevs
Mg.math.

vieslektors

Maksims Žigunovs
Maksims Žigunovs
Mg.sc.ing.

lektors

Programmas direktors

Mg.sc.ing., Mg.oec. Jānis Pekša

Tālr.: +371 28610710

E-pasts: janis.peksa@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās. 

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu