Organizācijas drošības virziens

Koledža, bakalaurs, maģistrs

Organizācijas drošība

Mūsdienās organizācijas drošība globālu notikumu ietekmē ir kļuvusi arvien aktuālāka un palielinājusi interesi par drošības tēmu gan jauniešu, gan pieaugušo vidū, un daudzi vēlas saistīt savu karjeru ar darbu drošības nozarē.

Biznesa augstskola Turība piedāvā koledžas, bakalaura un maģistra līmeņa organizācijas drošības studiju programmas, kuras pabeidzot absolvents var vadīt dažādus drošības uzņēmumus, veidot uzņēmuma drošības stratēģijas un pasākumus, kā arī būt plaša mēroga speciālists drošības jautājumos.

Bakalaura studiju programmas “Organizācijas drošība” lektors un drošības uzņēmumu grupas “ZEVS” vadītājs Kārlis Apalups uzsver: “Organizācijas drošības studijas paver ceļu uz aizraujošu ikdienu, pašpārliecinātību par sevi un starptautiskas attīstības iespējas. Turība ir ne tikai viena no retajām augstskolām valstī, bet arī visā Eiropā, kur var apgūt tik praktisku un plašu organizācijas drošības programmu klāstu – sākot no koledžas drošības speciālista līdz pat augstākā līmeņa vadītājam, kurš spēj vadīt un atbildēt par vairākām drošības jomām – kiberdrošību, datu aizsardzību, fizisko un tehnisko drošību, darba aizsardzību, vides aizsardzību un citiem virzieniem. Īpaši šajā trauksmainajā laikā studijas programmā “Organizācijas drošība” ir ieguldījums drošībā un stabilitātē nākotnē.”

Koledžas programma “Organizācijas drošība” īsā laikā sniedz prasmes preventīvu pasākumu plānošanā un veikšanā. Pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sniegs praktiskas un juridiskas iemaņas likumpārkāpēju aizturēšanā, šaujamieroču un pašaizsardzības paņēmienu izmantošanā un pielietošanā, drošības tehnisko un speciālo līdzekļu pielietošanā, masu pasākumu drošības organizēšanā, kā arī konfidenciālas informācijas aizsardzībā.

Studējot bakalaura studiju programmā “Organizācijas drošība”, studējošos sagaida dinamisks studiju process (tuvcīņa, auto vadīšana ekstrēmos apstākļos, šaujamieroča pielietošana), kurā iesaistīti nozares vadošie uzņēmumi un sabiedriskās organizācijas.

Absolvējot programmu, tiek iegūts profesionālā bakalaura grāds organizācijas drošībā un drošības dienesta vadītāja kvalifikācija, kas ļauj kļūt par drošības dienesta vadītāju vai veidot savu uzņēmumu šajā nozarē. Studiju programmā iespējams apgūt ne tikai drošības jomas profesionālās zināšanas un praktiskās iemaņas, bet arī plašas zināšanas tiesību aktos un organizāciju vadībā.

Studiju laikā tiek apgūtas praktiskās iemaņas un prasmes profesionāli kontrolēt un motivēt personālu un nodrošināt komunikāciju ar sadarbības partneriem un klientiem, izvērtēt organizācijas drošības riskus un profesionāli rīkoties kritiskās situācijās. Studējošie pilnvērtīgi iemācīsies sniegt pirmo palīdzību cietušajiem un apgūs pašaizsardzību; emācīsies rīkoties krīzes situācijās, iegūs zināšanas par noziedzīgu nodarījumu atklāšanas īpatnībām, kā arī par valsts un pašvaldību iepirkumiem; iemācīsies plānot, organizēt un vadīt ar uzņēmuma drošību saistītos pasākumus; iegūs praktiskās iemaņas detektīvdarbībā; apgūs drošības nozarei raksturīgo tehnisko aprīkojumu, kas izmantojams darbā, piemēram, ugunsdrošībā, apsardzes un videonovērošanas sistēmās.

Kā turpinājumu bakalaura studiju programmai “Organizācijas drošība” Biznesa augstskola Turība piedāvā jauno maģistra studiju programmu “Organizācijas drošības vadība”, kurā tiek apgūta drošības nozares problemātika, inovācijas un nianses jau no augstākā līmeņa drošības vadītāja perspektīvas.

Studiju programmas absolventi būs augstas pakāpes kvalificēti darbinieki karjerai daudznozaru organizācijās un institūcijās, kas spēs nodrošināt labu koordināciju, komunikāciju un kontroli ārkārtas situācijās gan taktiskā, gan operatīvā, gan stratēģiskā līmenī, izstrādāt un prasmīgi realizēt vispusīgu riska vadību uzņēmumā un izveidot visaptverošas stratēģiskās drošības, kā arī spēs konsultēt vadību uzņēmējdarbības aizsardzībā un attīstībā. Absolventi būs ieguvuši psiholoģiskas prasmes un spēs vadīt cilvēku uzvedību ekstremālās situācijās.

Īsajā programmā tiek apgūti tādi studiju kursi kā, piemēram, “Kiberdrošības pārvaldība”, “Darba drošība un aizsardzība”, “Sarunu vešanas stratēģijas”, “Konfliktoloģija”, “Drošības risku un krīžu vadība”, “Drošības organizāciju kvalitātes vadība”, “Cilvēkresursu vadība un attīstība”, “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana”.

Savukārt tiem, kam drošībā nav bijusi iepriekšēja pieredze, tiks sniegtas zināšanas tādos studiju kursos kā “Detektīvdarbība”, “Drošības psiholoģija”, “Organizācijas drošība”, “Drošības teorija”, “Drošības organizāciju teorija”, “Drošības projektu vadība”, “Publiskie iepirkumi”, “Biznesa ekonomika”, “Intelektuālā īpašuma aizsardzība”, “Prezentācijas māksla”, “Praktikums personālvadībā”, “Mākslīgais intelekts” u.c.

Ar profesionālā bakalaura vai piektā līmeņa profesionālās kvalifikācijas diplomu, kas iegūts, pabeidzot vismaz četru gadu studiju programmu studiju virzienā “Iekšējā drošība un civilā aizsardzība”, vai profesionālā bakalaura vai piektā līmeņa profesionālās kvalifikācijas diplomu, kas iegūts, pabeidzot vismaz četru gadu studiju programmu, kā arī apliecinājumu par vismaz divu gadu praktisko pieredzi personas un īpašuma aizsardzībā, būs jāstudē tikai 1,3 gadi.

Studiju programmas starpdisciplinārais raksturs ļaus veidot jaunus tirgū pieprasītus speciālistus, kas nav specializējušies tikai vienā šaurā jomā, bet ir spējīgi pieņemt lēmumus, izmantojot starpdisciplinārās zināšanas, tādējādi kļūstot par arvien efektīvākiem speciālistiem.

Absolvējot šo programmu, tiks piešķirts sociālo zinātņu maģistra grāds personu un īpašuma aizsardzībā.

Programmas “Organizācijas drošība” studentiem ir pieejama Drošības laboratorija, kas aprīkota ar videonovērošanas, ugunsdrošības, piekļuves kontroles un ēkas vadības sistēmām, tāpat arī ar dažādiem fiziskās drošības risinājumiem, turklāt nākotnē to plānots paplašināt ar dažādiem kiberdrošības eksperimentu moduļiem un citiem organizācijas drošības risinājumiem.

Organizācijas drošība – ceļš uz drošu nākotni

STUDIJU FORMAS:

  • Nepilna laika studijas vakarā
  • Nepilna laika studijas neklātienē

STUDIJU NORISES VIETA:

Rīga

Vadošie mācībspēki

Vilnis Veinbergs
Vilnis Veinbergs
Ph.D.
Ivita Kīsnica
Ivita Kīsnica
MPA

Prodekāne

Leonīds Makans
Leonīds Makans
Mg.iur.

Asoc. profesors

Uģis Začs
Uģis Začs
MBA

Lektors

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!