Jaunumi

07.07.2023

Turībā atklās pirmo drošības laboratoriju Latvijā

Biznesa augstskolas Turība Drošības laboratorija ir jaunākais un modernākais izglītības iestādes projekts, kas tiks svinīgi atklāts nākamnedēļ, 13. jūlijā. plkst. 17.30. Laboratorija ir izveidota, lai sniegtu studentiem un mācībspēkiem iespēju praktiski apgūt zināšanas un prasmes drošības jomā, kā arī veicinātu sadarbību ar drošības nozares pārstāvjiem.

Laboratorija ir aprīkota ar videonovērošanas, ugunsdrošības, piekļuves kontroles un ēku vadības sistēmām, tāpat arī ar dažādiem fiziskās drošības risinājumiem un nākotnē to plānots paplašināt ar dažādiem kiberdrošības eksperimentu moduļiem un citiem organizācijas drošības risinājumiem. Laboratorija ļaus studentiem un mācībspēkiem veikt dažādus drošības testus un eksperimentus, kā arī attīstīt jaunas idejas un projektus. Atklāšanā drošības eksperti pastāstīs plašāk par laboratorijas izveides mērķiem un ieguvumiem, kā arī demonstrēs laboratorijas aprīkojumu un iespējas.

Biznesa augstskolas Turība Drošības laboratorija ir tapusi sadarbībā ar četriem drošības nozares uzņēmumiem – ZEVS SECURITY CONSULTING, EVIDENCE NETWORK, ALTAS IT LATVIJA un SCHNEIDER ELECTRIC LATVIJA, kas ir nodrošinājuši laboratorijai nepieciešamo tehniku un programmatūru, kā arī sniedz savu ekspertu atbalstu.

Drošības laboratorijas viens no veidotājiem, drošības uzņēmumu grupas ZEVS vadītājs Kārlis Apalups norāda: “Šāda drošības laboratorija ir unikāla Latvijā, un tā dos iespēju jau studiju procesā topošajiem drošības speciālistiem, organizāciju drošības vadītājiem un citiem interesentiem apgūt visas nepieciešamās praktiskās iemaņas darbam ar drošības risinājumiem. Tāpat tā arī ļaus praktiski risināt drošības risinājumu izaicinājumus Latvijā, tādējādi ceļot speciālistu kvalifikāciju un uzlabojot organizācijas drošību Latvijā.”

Biznesa augstskolas Turība Drošības laboratorija ir atvērta sadarbībai ar drošības nozares pārstāvjiem, pētniecības iestādēm un ikvienu interesentu. Tā atradīsies Turības telpās, Rīgā, Graudu ielā 68.

Mūsdienās organizācijas drošība globālu notikumu ietekmē ir kļuvusi arvien aktuālāka un palielinājusi interesi par drošības tēmu gan jauniešos, gan pieaugušos, kas tālāk vēlas saistīt savu karjeru ar darbu drošības nozarē. Biznesa augstskola Turība piedāvā koledžas, bakalaura un maģistra līmeņa organizācijas drošības studiju programmas, kuras pabeidzot absolvents var vadīt dažādus drošības uzņēmumus, veidot uzņēmuma drošības stratēģijas un pasākumus, kā arī būt plaša mēroga speciālists drošības jautājumos.

Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs uzsver: “Jau gandrīz pusotru gadu dzīvojam citā izpratnē par drošību, un drošības jautājumi ir kļuvuši par pamatjautājumiem mūsu ikdienā. Jo tikai tad, ja Latvijā jutīsimies droši, ir iespēja plaukt ekonomikai un cilvēkiem būt laimīgiem. Un tāpēc par šo ir jārunā, jāstudē un šī nozare jāattīsta. Mēs savas drošības programmas nepārtraukti attīstām un pielāgojam ārējiem mainīgiem apstākļiem un, protams, apzināmies, cik ļoti svarīga ir praktiska pieredze kopā ar teoriju. Šī Drošības laboratorija ir kārtējais mūsu solis praktiskās iemaņās balstītu zināšanu nodošanā, lai mūsu studenti pēc studijām būtu spējīgi nekavējoties “ielēkt” darba tirgū un būt konkurētspējīgi”.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!