Jaunumi

09.06.2024

Organizācijas drošība – ceļš uz drošu nākotni

Mūsdienās organizācijas drošība ir būtiska gan digitālajā, gan fiziskajā vidē. Tā ietver plašu pasākumu klāstu, kas vērsti, lai aizsargātu uzņēmuma resursus, personālu un informāciju no dažādiem draudiem un riskiem. Visā pasaulē pieaug pieprasījums pēc kvalificētiem drošības jomas profesionāļiem, tieši tādēļ Biznesa augstskola Turība piedāvā bakalaura studiju programmu “Organizācijas drošība”, kas ir vienīgā šāda veida bakalaura programma Baltijā.

Studējot programmā “Organizācijas drošība” studenti apgūst praktiskās iemaņas un prasmes profesionāli kontrolēt un motivēt personālu un nodrošināt komunikāciju ar sadarbības partneriem un klientiem, izvērtēt organizācijas drošības riskus un profesionāli rīkoties kritiskās situācijās. Iemācās plānot, organizēt un vadīt ar uzņēmuma drošību saistītos pasākumus. Iegūst praktiskās iemaņas detektīvdarbībā, kā arī apgūst drošības nozarei raksturīgo tehnisko aprīkojumu, kas izmantojams, piemēram, ugunsdrošībā, apsardzes sistēmās un videonovērošanas sistēmās.

Absolvējot programmu, tiek iegūts profesionālā bakalaura grāds organizācijas drošībā un drošības dienesta vadītāja kvalifikācija, kas ļauj kļūt par drošības dienesta vadītāju vai arī veidot savu uzņēmumu šajā nozarē. Studiju programmā iespējams apgūt ne tikai drošības jomas profesionālās zināšanas un praktiskās iemaņas, bet arī plašas zināšanas tiesību aktos un vadībā.

Bakalaura programmas “Organizācijas drošība” direktors Vilnis Veinbergs akcentē piecus iemeslus, kādēļ izvēlēties studēt šo programmu Biznesa augstskolā Turība:

Turība - Baltijā vienīgā augstskola, kurā ir bakalaura studiju programma "Organizācijas drošība"

Biznesa augstskolas Turība Juridiskajā fakultātē iespējams apgūt Baltijā vienīgo šāda veida bakalaura programmu - “Organizācijas drošība”. Turklāt programmas absolventi bez papildus pārbaudījumiem ir tiesīgi saņemt Apsardzes sertifikātu, ko izsniedz Valsts policijas Apsardzes darbības sertifikācijas komisija.

Sadarbība ar drošības jomas ekspertiem

Studiju programmas ir izstrādātas sadarbībā ar lielākajiem drošības jomas uzņēmumiem, kā arī Latvijas drošības biznesa asociācijas un Valsts policijas ekspertiem. Tā ir jauna un mūsdienīgai kvalitātei atbilstoša studiju programma, kuru absolvējot iespējams ieņemt drošības dienesta vadītāja amatu jau esošos uzņēmumos vai iestādēs, kā arī, veidot savu uzņēmumu šajā nozarē. Sadarbībā ar nozares ekspertiem no Latvijas drošības biznesa asociācijas un Drošības profesionāļu asociācijas, programma tiek regulāri atjaunota, papildinot to ar jaunākajām nepieciešamībām nozares profesionālajā vidē.

Lektori – pieredzējuši nozares profesionāļi

Vislielākā vērtība šajā programmā ir iegūstamā profesionālā izglītība un praktiskā pieredze. Programmas īstenošanā ir iesaistīti nozares praktizējoši profesionāļi ar daudzu gadu pieredzi, kuri darbojas gan valsts pārvaldes, gan privātajā drošības sektorā.
Pieaug pieprasījums pēc kvalificētiem drošības jomas profesionāļiem
Latvijā un visā pasaulē pieaug pieprasījums pēc kvalificētiem drošības jomas profesionāļiem, tieši tāpēc Biznesa augstskola Turība piedāvā apgūt nepieciešamās iemaņas.
Ievērojot globalizācijas tendences, studiju programmā uzsvars tiek likts uz profesionālās terminoloģijas apgūšanu angļu valodā. Šo terminu apgūšana programmas absolventiem sniedz iespēju pieteikt sevi starptautiskajā tirgū, piemēram, Vācijā, Lielbritānijā un citviet pasaulē. Minētajās valstīs komersantiem ir nepieciešami profesionāli sagatavoti drošības speciālisti ar līdera spējām, kam piemīt komandas gars, kā arī spēja operatīvi risināt dažādas problēmas. Drošības jomas speciālisti visā pasaulē tiek augstu vērtēti, un tas ir labi apmaksāts darbs.

Uzsvars uz praktiskajām iemaņām

Līdzīgas studiju programmas ir Somijā un Nīderlandē, taču tās vairāk ir vērstas uz teorētisko zināšanu apgūšanu kādā specifiskā drošības virzienā un iegūto teorētisko zināšanu iedzīvināšanu praksē. Arī Izraēlā, Čehijā, Lielbritānijā un Ukrainā liels darbs ir ieguldīts līdzīgu programmu izstrādē.

Biznesa augstskolas Turība piedāvātajā studiju programmā uzsvars ir likts uz praktiskajām iemaņām, kas būtiski ietekmē drošības jomā strādājošu personu kvalitatīvu uzdevumu izpildi!

Biznesa augstskolā Turība ir izveidota Drošības laboratorija, lai studiju programmas “Organizācijas drošība” studentiem sniegtu iespēju praktiski apgūt zināšanas un prasmes drošības jomā, kā arī veicinātu sadarbību ar drošības nozares pārstāvjiem.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes jebkurā no Biznesa augstskolas Turība piedāvātajām bakalaura vai maģistra studiju programmām.

Sīkāk informāciju par bakalaura programmu “Organizācijas drošība” var iegūt Biznesa augstskolas Turība Studiju informācijas centrā, augstskolas mājaslapā – www.turiba.lv vai apmeklējot kādu no Atvērto durvju dienām.

Biznesa augstskolas Turība Atvērto durvju dienas notiks Rīgā (Graudu ielā 68) – 12. jūnijā, 17. jūlijā un 22. augustā, bet augstskolas filiālēs (Talsos, Cēsīs un Liepājā) - 13. jūlijā. Par konkrētu norises laiku sekojiet līdzi augstskolas sociālajos tīklos un mājaslapā www.turiba.lv pie pasākuma kalendāra

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!