Organizācijas drošība

Profesionālā bakalaura studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais bakalaura grāds organizācijas drošībā
Kvalifikācija: Drošības dienesta vadītājs
Studiju ilgums: 4,3 gadi
Studiju valoda: Latviešu
Prakse: Drošības iestādēs, organizācijās vai uzņēmumos

Organizācijas drošība

Studējot programmā “Organizācijas drošība”, studējošos sagaida dinamisks studiju process (piemēram, tuvcīņa, auto vadīšana ekstrēmos apstākļos, šaujamieroča pielietošana), kurā iesaistīti nozares vadošie uzņēmumi un sabiedriskās organizācijas (piemēram, Drošības profesionāļu asociācija, Latvijas Drošības biznesa asociācijas un Drošības Nozares Kompāniju Asociācijas biedri, kā arī Koblenz drošība, Daizpon, u.c.). Absolvējot programmu, tiek iegūts profesionālā bakalaura grāds organizācijas drošībā un drošības dienesta vadītāja kvalifikācija, kas ļauj kļūt par drošības dienesta vadītāju vai arī veidot savu uzņēmumu šajā nozarē. Studiju programmā iespējams apgūt ne tikai drošības jomas profesionālās zināšanas un praktiskās iemaņas, bet arī plašas zināšanas tiesību aktos un vadībā.

Studiju laikā apgūsi praktiskās iemaņas un prasmes profesionāli kontrolēt un motivēt personālu un nodrošināt komunikāciju ar sadarbības partneriem un klientiem, izvērtēt organizācijas drošības riskus un profesionāli rīkoties kritiskās situācijās. Pilnvērtīgi iemācīsies sniegt pirmo palīdzību cietušajiem un apgūsi pašaizsardzību. Iemācīsies rīkoties krīzes situācijās, iegūsi zināšanas par noziedzīgu nodarījumu atklāšanas īpatnībām, kā arī par valsts un pašvaldību iepirkumiem. Iemācīsies plānot, organizēt un vadīt ar uzņēmuma drošību saistītos pasākumus. Iegūsi praktiskās iemaņas detektīvdarbībā. Apgūsi drošības nozarei raksturīgo tehnisko aprīkojumu, kas izmantojams, piemēram, ugunsdrošībā, apsardzes sistēmās un videonovērošanas sistēmās.

“Topošie drošības dienesta vadītāji studiju laikā var iesaistīties starptautiskās sadarbības programmās, piemēram, ERASMUS programmā, vai nostiprināt praktiskās iemaņas, stažējoties ārvalstu uzņēmumos Lietuvā, Igaunijā u.c. Pēc absolvēšanas ar iegūto diplomu iespējams startēt darba tirgū visā pasaulē,” stāsta programmas direktors Vilnis Veinbergs.

2023. gadā Biznesa augstskolā Turība atklātā Drošības laboratorija ir izveidota, lai studiju programmas 'Organizācijas drošība' studentiem sniegtu iespēju praktiski apgūt zināšanas un prasmes drošības jomā, kā arī veicinātu sadarbību ar drošības nozares pārstāvjiem.

Laboratorija ir aprīkota ar videonovērošanas, ugunsdrošības, piekļuves kontroles un ēku vadības sistēmām, tāpat arī ar dažādiem fiziskās drošības risinājumiem. Laboratorijā studenti var veikt dažādus drošības testus un eksperimentus, kā arī attīstīt jaunas idejas un projektus.

Studiju programma ir akreditēta līdz 2024. gadam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes jebkurā no Biznesa augstskolas Turība piedāvātajām bakalaura vai maģistra studiju programmām.

Studiju formas:
- Nepilna laika studijas neklātienē
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
160 KP (240 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Vidēja līmeņa vadītājs valsts vai pašvaldības institūcijā;
  • Drošības dienesta vadītājs dažādu nozaru uzņēmumos;
  • Drošības nozares uzņēmuma īpašnieks un vadītājs.

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT

1. studiju gads

Drošības jomas profesionāļi sniegs zināšanas par organizācijas drošības riskiem, darba organizēšanu drošības struktūrās un tiesību aizsardzības iestādēs. Apgūsi praktiskās iemaņas pašaizsardzībā, kā arī iemācīsies sniegt pirmo palīdzību cietušajiem. Kompetentu lektoru vadībā iegūsi zināšanas par uzņēmējdarbību, izpratīsi visu par drošību, tās nepieciešamību privātajā un publiskajā sektorā, kā arī gūsi ieskatu apsardzes un detektīvdarbības tiesībās.

2. studiju gads

Tiks iegūtas zināšanas administratīvajās tiesībās, krimināltiesībās un darba tiesībās. Izpratīsi informācijas un personas datu drošības nozīmi un iepazīsies ar apdrošināšanas riskiem. Gūsi priekšstatu par apsardzes taktiku, objektu drošības koncepciju un tehniskajiem risinājumiem. Praktiski apgūsi ekstremālo autobraukšanu un iemācīsies pielietot šaujamieroci.

3. studiju gads

Apgūsi iemaņas, kā rīkoties dažādās krīzes situācijās, iegūsi zināšanas par noziedzīgo nodarījumu atklāšanas īpatnībām, kā arī par valsts un pašvaldību iepirkumiem. Spēsi praktiski vadīt darba kolektīvu un apgūsi prasmi uzstāties publiski. Iepazīsies ar būvniecībā izmantojamo materiālu specifiku, izpratīsi to nepieciešamību drošības jomā, kā arī spēsi organizēt transporta kustību apsargājamā objektā.

4. studiju gads

Apgūsi, kā plānot, organizēt un vadīt ar uzņēmuma drošību saistītos pasākumus, ievērojot sabiedrības intereses. Iegūsi praktiskās iemaņas detektīvdarbībā. Spēsi profesionāli kontrolēt un motivēt personālu, kā arī nodrošināt komunikāciju ar sadarbības partneriem un klientiem. Studiju noslēgumā izstrādāsi diplomdarbu un būsi kvalificēti sagatavots vadīt drošības dienestu.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Nepilna laika studijas neklātienē

latviešu

4,3 gadi

2420 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu organizācijas drošības studijas, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu) un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”. 

Vadošie mācībspēki

Leonīds Makans
Leonīds Makans
Mg.iur.

Asoc. profesors

Ivita Kīsnica
Ivita Kīsnica
MPA
Māris Mazapšs
Māris Mazapšs
Bac.hist.
Uģis Začs
Uģis Začs
MBA

Lektors

Kaspars Indrēvics
Kaspars Indrēvics
Jānis Veinbergs
Jānis Veinbergs
Bac.sc.
Vilnis Veinbergs
Vilnis Veinbergs
Ph.D.

Docents

Programmas direktors:

Mg.sc. Vilnis Veinbergs

Tālr.: +371 67606140

E-pasts: vilnis.veinbergs@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās. 

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!