Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā

Profesionālā maģistra studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā (prof.mg.MBA)
Kvalifikācija: Organizācijas vadītājs
Studiju ilgums: 1,5 līdz 2,1 gads
Studiju valoda: Latviešu vai angļu
Prakse: Valsts iestādēs, dažādu nozaru uzņēmumos

Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā

Profesionālā maģistra studiju programma “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā” sniegs daudzpusīgas zināšanas topošajiem un esošajiem uzņēmējiem savu prasmju pilnveidošanai, atbilstoši mūsdienu vadības jomas tendencēm. Biznesa psiholoģijas maģistra studijas sniegs plašu ieskatu cilvēkresursu vadībā un biznesam noderīgas zināšanas psiholoģijā.

Studiju programmas mērķis ir nodrošināt studējošajiem iespēju apgūt personāla vadībai nepieciešamās psiholoģijas zināšanas un prasmes un sagatavot darba tirgus prasībām atbilstošus, starptautiski konkurētspējīgus cilvēkresursu vadības speciālistus un vadītājus. Īsā laikā studējošais iegūs zināšanas un pieredzi, kas nepieciešamas uzņēmējdarbības veidošanai, cilvēkresursu vadīšanai un vadības psiholoģijas izmantošanai. Biznesa psiholoģijas maģistra studiju saturu veido studiju kursi, kas ne tikai ieguvuši popularitāti Latvijā, bet arī tiek plaši izmantoti starptautiskos uzņēmumos, piemēram, koučings, supervīzija, biznesa kontaktu veidošana jeb tīklošana un citi. Studiju laikā nozares praktiķu un ekspertu vadībā būs iespēja pilnveidot savu vadītāja un uzņēmēja potenciālu.

“Programmā iekļauto studiju kursu saturs un tā savienojums ir Latvijā unikāls. Latviešu valodā nav līdzīgu studiju, kur biznesa psiholoģija ir apvienota ar cilvēkresursu vadību biznesa skatījumā. Iecere par šādas kompleksas programmas izveidi radās atbilstoši uzņēmēju ikdienas nepieciešamībai. Pašizaugsmei jābūt mūsdienu vadītāja un uzņēmēja ikdienai,” stāsta Biznesa augstskolas Turība rektore un programmas “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā” direktore Zane Driņķe.

Maģistra studiju programma “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā” ir akreditēta līdz 2027. gada 5. augustam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt attīstīt savas prasmes un iemaņas doktora studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās maģistra vai doktora studiju programmās.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
- Pilna laika studijas vakarā
- Nepilna laika studijas neklātienē
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
60 KP (90 ECTS) vai 80 KP (120 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Uzņēmuma īpašnieks un vadītājs;
  • Valsts vai pašvaldības iestādes vadītājs;
  • Projektu vadītājs;
  • Struktūrvienības vadītājs;
  • Personālvadības speciālists.

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Pirmajā biznesa psiholoģijas maģistra studiju gadā pieredzējuši un zinoši docētāji dalīsies savā pieredzē par vadības psiholoģiju. Būs iespējams apgūt, kā veikt personāla atlasi un vadību, rīkot darba intervijas, novērtēt darbinieku kompetences un izstrādāt darbinieku motivēšanas pasākumus. Iegūsi arī zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas uzņēmējdarbības pilnveidošanai un attīstībai. Pirmajā studiju gadā tiek arī apgūti studiju kursi vadībzinātnē.

2. studiju gads

Otrajā studiju gadā notiks diskusijas, praktiskās nodarbības un grupu darbi zinošu uzņēmēju vadībā tādos studiju kursos kā “Konfliktu risināšana un mediācija”, “Darba tiesības”, “Līderība”, “Koučings”, “Kritiskā domāšana”, “Emocionālā inteliģence”, “Starpkultūru komunikācija”, “Projektu vadīšana” un “Komunikācijas vadība”. Apgūsi prasmes vadīt un darboties komandā, konfliktu risināšanas pamatprincipus un mediāciju, kā arī izpratni par indivīda rīcību ietekmējošiem faktoriem un likumsakarībām dažādos personības attīstības posmos. Noslēgumā – maģistra darba rakstīšana un aizstāvēšana.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas vakarā

latviešu

1,5 vai 2 gadi

2620 EUR

Pilna laika studijas dienā

angļu

1,5 vai 2 gadi

3090* EUR

Nepilna laika studijas neklātienē

latviešu

1,6 vai 2,1 gads

2520 EUR

*3090 EUR Eiropas Ekonomikas zonas, Šveices, NVS valstu, Ukrainas un Gruzijas pilsoņiem un patstāvīgiem iedzīvotājiem, 3550 EUR - pārējo valstu pilsoņiem

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai iestātos maģistra studiju programmā “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā” ar studiju ilgumu 1,5 vai 1,6 gadi, pretendentam jāuzrāda profesionālā bakalaura vai 5. līmeņa profesionālās kvalifikācijas diploms, kas iegūts, pabeidzot vismaz 4 gadu studiju programmu sociālo zinātņu, komerczinību un tiesību tematiskajā grupā.

Lai iestātos maģistra studiju programmā “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā” ar studiju ilgumu 2 vai 2,1 gadi, pretendentam jāuzrāda akadēmiskā bakalaura diploms sociālo zinātņu, komerczinību un tiesību tematiskajā grupā vai profesionālā bakalaura diploms tematiskajā grupā, kas nav sociālās zinātnes, komerczinības un tiesības.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Evija Kļave
Evija Kļave
Dr.sc.soc.

Asoc. profesore, dekāne

Rosita Zvirgzdiņa
Rosita Zvirgzdiņa
Dr.oec.

Profesore

Zane Driņķe
Zane Driņķe
Ph.D.

Rektore, profesore

Programmas direktore

Ph.D., profesore Zane Driņķe

Tālr.: +371 29187448

E-pasts: zane.drinke@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!