Jaunumi

30.05.2024

5 priekšrocības, kāpēc studēt starptautisko tūrismu un pasākumu producēšanu

Tūrisms ir viena no dinamiskākajām, globālākajām un pasaulē aktuālākajām nozarēm. Biznesa augstskola Turība Starptautiskajā tūrisma fakultātē piedāvā divas bakalaura studiju - “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” un “Pasākumu producēšana un vadība”. Šīs programmas ir mērķtiecīgi veidotas, lai piedāvātu kvalitatīvu saturu vietējam tirgum un veidotu plašāka mēroga speciālistus.

Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadības studijas sniedz iespēju apgūt ceļojumu organizēšanu un vadību, naktsmītņu, tūrisma un viesmīlības pakalpojumu uzņēmumu vadības principus, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas principus, tūrisma loģistiku, tūrisma galamērķu pārvaldību, kā arī tūrisma biznesa veidošanas un īstenošanas nianses. Tā kā tūrisms mūsdienās nav iedomājams bez tehnoloģijām, studējošie apgūst arī to, kā izmantot tehnoloģijas gan uzņēmuma vadībā, gan dažādu pakalpojumu nodrošināšanā.

Savukārt Biznesa augstskola Turība piedāvātā bakalaura programma “Pasākumu producēšana un vadība” sniedz daudzpusīgas zināšanas par dažādu veidu pasākumu plānošanu, organizēšanu, budžeta veidošanu, sponsoru piesaisti, risku vadību un autortiesību piemērošanu. Studiju laikā tiek sniegtas padziļinātas zināšanas arī uzņēmējdarbībā, kas dod iespēju veidot karjeru strauji augošā nozarē Latvijā un pasaulē, kā arī nodibināt savu pasākumu rīkošanas uzņēmumu.

Turības Starptautiskās tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš akcentē piecas būtiskākās priekšrocības, kuru dēļ izvēlēties studēt tieši Turības bakalaura programmās “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmējdarbība” un “Pasākumu producēšana un vadība”:

1. Ilgtspēja kā pētniecības virziens

Studiju procesā svarīgs ir ilgtspējas aspekts, kas šobrīd ir arī viens no fakultātes pētniecības virzieniem. Līdz ar to studiju laikā tiek visaptveroši pieiets ilgtspējas jautājumiem, lai augstskolas studenti kļūtu par atbildīgākiem pasaules iedzīvotājiem.

2. Turība kā tūrisma nozares eko sistēmas sastāvdaļa

Fakultāte ir daļa no tūrisma nozares Latvijā. Jau studiju procesā tiek pievērsta uzmanība tūrisma veidu dažādībai un iespējām, tādējādi veicinot studentu izpratni par nozares daudzveidību. Latvija atrodas Eiropā, kas tradicionāli ir bijusi un saglabā savu statusu kā pasaules tūrisma centrs, līdz ar to, studējot šajā fakultātē, jaunietis ir uz Eiropas attīstības viļņa.

3. Pirmā un šobrīd vienīgā Starptautiskā tūrisma fakultāte Baltijā

Tūrisms ir viena no pieprasītākajām un dinamiskākajām nozarēm pasaulē. Turībā šī fakultāte ir radusies pašos augstskolas pirmsākumos, kļūstot par pirmo Tūrisma fakultāti Latvijā. Fakultātes statuss apliecina studiju programmu sasaisti gan ar nozari, gan zinātnisko darbību.

4. Starptautiskā elpa un brīvība

Starptautiskā tūrisma fakultāte daudzus gadus tiek sertificēta no ANO Pasaules tūrisma organizācijas (UNWTO) TedQual, kurā tiek novērtēts kursu saturs un augstskolas piedāvāto studiju kursu atbilstība praksei pasaules tūrisma izglītībā. Turība sadarbojas ar dažādām augstskolām un tūrisma uzņēmumiem ārzemēs, tādējādi jauniešiem jau studiju procesā tiek sniegta iespēja pieredzēt, kā noris tūrisma studijas un tūrisms citviet pasaulē, kas dod plašāku redzējumu par to, kā tūrisms ir attīstījies līdz mūsdienām. Savukārt tas pēc studiju procesa sniedz iespēju būt brīviem savās izvēlēs strādāt tur, kur absolvents vēlas.

5. Pasākumi – sāc savā pagalmā

Absolvējot bakalaura programmu “Pasākuma producēšana un vadība”, studentiem ir plašs darbības spektrs. Latvijā ir daudzas skaistas vietas, kur īstenot dažādas radošās idejas. Pasākuma producēšana ir veids, kā iedzīvināt izklaides segmentu Latvijā. Tā ir iespēja rīkot pasākumus šeit, dodot pievienoto vērtību gan vietām, gan kopienām.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot zināšanas profesionālā maģistra studiju programmā “Tūrisma stratēģiskā vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

Sīkāk informāciju par Starptautisko tūrisma fakultāti var iegūt Biznesa augstskolas Turība Studiju informācijas centrā, augstskolas mājaslapā – wwww.turiba.lv vai apmeklējot kādu no Atvērto durvju dienām.

Biznesa augstskolas Turība Atvērto durvju dienas notiks Rīgā (Graudu ielā 68) – 20. aprīlī, 16. maijā, 12. jūnijā, 17. jūlijā un 22. augustā, bet augstskolas filiālēs (Talsos, Cēsīs un Liepājā) - 13. jūlijā. Par konkrētu norises laiku sekojiet līdzi augstskolas sociālajos tīklos un mājaslapā www.turiba.lv pie pasākuma kalendāra.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!