Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība ar specializāciju "Viesnīcu un restorānu vadība"

Profesionālā bakalaura studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā
Kvalifikācija: Uzņēmumu un iestāžu vadītājs
Studiju ilgums: 4 vai 4,3 gadi
Studiju valoda: Latviešu vai angļu
Prakse: Viesmīlības uzņēmumos Latvijā un ārvalstīs

Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība ar specializāciju "Viesnīcu un restorānu vadība"

Tūrisma vadības studijas ar specializāciju "Viesnīcu un restorānu vadība" sniedz iespēju apgūt viesmīlības pakalpojumu uzņēmumu vadības principus, viesnīcas dienestu darba organizācijas principus, ēdināšanas uzņēmumu vadību, kā arī ēdināšanas organizēšanas un servisa principus. Viesmīlība bez komunikācijas un etiķetes zināšanām nav iedomājama. Etiķetes ievērošana ir ļoti būtiska viesu uzņemšanā un pieņemšanā, tāpēc studiju laikā apgūsi uzvedības normu kopumu, kas jāievēro lietišķajās etiķetes attiecību laikā. Šīs ir iemaņas, kuras absolventi var izmantot ne tikai profesionālajā dzīvē.

Studiju programma "Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība" ar specializāciju "Viesnīcu un restorānu vadība" piedāvā apgūt nepieciešamās zināšanas viesnīcu un restorānu vadībā, kas nākotnē ļaus veiksmīgi darboties šajā nozarē gan Latvijā, gan ārpus.

Šobrīd studiju programmai “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” esam atkārtoti veikuši prestižās ANO Pasaules Tūrisma organizācijas (UNWTO) “TedQual” akreditāciju.

Studiju programma ir akreditēta līdz 2024. gadam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes profesionālā maģistra studiju programmā “Tūrisma stratēģiskā vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
- Nepilna laika studijas neklātienē
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
160 KP (240 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Viesnīcas, viesu nama vai citas naktsmītnes vadītājs;
  • Restorāna, bāra vai cita ēdināšanas uzņēmuma vadītājs;
  • Lauku tūrisma uzņēmuma vadītājs;
  • Izmitināšanas vai ēdināšanas uzņēmuma īpašnieks.

Studiju saturs

Oficiālais tūrisma vadības studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Pirmajā studiju gadā studiju programmā “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” studējošie tiek iepazīstināti ar pasaulē visstraujākā augošās nozares – tūrisma un viesmīlības– darbības pamatprincipiem. Tiek veidota izpratne par tūrisma nozares visaptverošo un savstarpēji saistīto dabu, kā arī sniegts ieskats viesmīlībā un klientu apkalpošanā. Studējošie mācās strādāt starpkultūru vidē, apgūstot svešvalodas.

2. studiju gads

Otrajā studiju gadā tūrisma vadības studiju programmā studējošie apgūst biznesa vadības pamatus – sākot ar vispārējiem biznesa vadības un ekonomikas principiem, beidzot ar tiesiskās vides izpratni un plašāku ieskatu viesnīcu vadības sistēmas struktūrā, kas nepieciešama, gan veidojot savu biznesu, gan kļūstot par darba ņēmēju. Biznesa vadība nav iedomājama bez spējas plānot un vadīt uzņēmuma finanses, tāpēc studenti apgūst gan grāmatvedības principus, gan izpratni par nodokļu sistēmu.

3. studiju gads

Trešajā studiju gadā studējošie izprot mārketinga, tajā skaitā digitālā mārketinga, būtību, mācās tūrisma un viesmīlības produktu pārdošanu, strādā pie reālu tūrisma mārketinga projektu izstrādes. Studenti apgūst arī lietišķās etiķetes pamatprincipus un komunikācija viesmīlībā. Studiju kursos tiek pilnveidotas tādas nodarbinātību veicinošās prasmes kā radošums, spēja strādāt komandā u.c.

4. studiju gads

Šis noslēdzošais studiju gads sniedz globālu ieskatu pasaules tūrisma attīstībā. Studējošie pilnveido zināšanas par globalizācijas procesu nozīmi un to ietekmi uz nozari un attīstīta prasmes strādāt e-vidē. Visas iegūtās zināšanas tiek pielietotas, izstrādājot un aizstāvot diplomdarbu.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas dienā

latviešu

4 gadi

2820 EUR

angļu 4 gadi 2990* EUR

Nepilna laika studijas neklātienē

latviešu

4,3 gadi

2420 EUR

*2990 EUR Eiropas Ekonomikas zonas, Šveices, NVS valstu, Ukrainas un Gruzijas pilsoņiem un patstāvīgiem iedzīvotājiem, 3550 EUR - pārējo valstu pilsoņiem

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu studijas, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu) un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Margarita Platace
Margarita Platace
MBA

Lektore

PROGRAMMAS DIREKTORE

MBA Agita Doniņa

Tālr.: +371 67607661

E-pasts: agita.donina@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!