Jaunumi

11.08.2023

Studijas ar uzsvaru uz profesionālām zināšanām un praksi

Biznesa augstskola Turība studiju procesā lielu uzsvaru liek uz profesionālajām zināšanām un praktiskām iemaņām, jo tieši tās darba devēji mūsdienās vērtē ļoti augstu. To apliecina fakts, ka jau vairākus gadus Turība pārliecinoši ierindojas darba devēju ieteiktāko augstskolu TOP3, savukārt privāto augstskolu vidū tā ieņem līderes pozīciju.

Uzsvars uz praktiskām zināšanām
Biznesa augstskola Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola, kas piedāvā galvenokārt profesionālās izglītības programmas dažādos līmeņos, ietverot biznesa domāšanu visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai studenti maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu, tāpēc studiju satura piedāvājums orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu (60% ir praktiskās zināšanas, teorija - 40%).

Turība liek akcentu uz praktiskās zināšanām, tāpēc pasniedzēji ir savas jomas eksperti, praktiķi un paši uzņēmēji, kas spēj sniegt studentiem zināšanas par aktualitātēm konkrētajā nozarē un sniegt praktiskus, savā pieredzē balstītus, ieteikumus. Studiju ietvaros tiek organizētas mācību ekskursijas uzņēmumos un studiju saturs ir piepildīts ar dažādiem semināriem, meistarklasēm un vieslekcijām, kā arī paši pasniedzēji savu studiju kursu cenšas padarīt daudzpusīgu un ietvert visu aktuālo un noderīgo, kas palīdzēs daudz kvalitatīvāk izprast nozari un dos ieskatu reālās situācijās. Savukārt šī “zināšanu bagāža” ļaus veiksmīgāk integrēties un būt konkurētspējīgam darba tirgū.

Turības priekšrocība ir tās kvalitatīvais un aktuālais studiju satura piedāvājums, kas orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu, apvienojot studijās uzņēmējdarbības aspektus ar lietišķo zinātni. Veiktos pētījumus bakalaura, maģistra un doktorantūras studiju ietvaros, absolvents var izmanot sava uzņēmuma konkurētspējas veicināšanā, tādējādi radot papildu pievienoto vērtību.

Vairāk kā 80% studentu strādā jau studiju laikā
Katru gadu otrajā semestrī studentiem ir jādodas praksē, var izvēlēties praktizēties uzņēmumos Latvijā vai ārvalstīs. Ar vēlamo prakšu vietu atrašanu studentiem palīdzēs augstskolas Karjeras centrs vai to var atrast pats students.

Izejot praksi, students iegūst daudz praktisku zināšanu ar iespēju redzēt, kā reālajā dzīvē notiek darba process izvēlētajā organizācijā, kā arī iegūst jaunus kontaktus, kas noderēs karjeras izaugsmei. Darba devēji, novērtējot studenta zināšanas un prasmes prakses laikā, studentiem pēc prakses iziešanas piedāvā jau uzņēmumā palikt par pastāvīgu darbinieku, tādā veidā iegūstot iespēju strādāt izvēlētajā profesijā jau studiju laikā, kā arī uzreiz pielietot studiju laikā iegūtās zināšanas praktiski. Kā liecina aptaujas rezultāti, vairāk kā 80% studentu Turības studentu strādā jau studiju laikā. Plašās studiju formas ļauj ērti apvienot darbu ar studijām.

Studijās iegūtās zināšanas un prasmes atbilstību darba tirgum apliecina arī Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības absolventu monitoringa 2017-2020 dati, ka privāto augstāko izglītības iestāžu absolventiem ir lielāks atalgojums nekā valsts augstskolu absolventiem.


Programmu satura pilnveide atbilstoši darba tirgum
Biznesa augstskola Turība nepārtraukti pilnveido esošo studiju programmu saturu, kā arī, piesaistot vietējos un starptautiskos mācībspēkus, ekspertus, tostarp, mūsu doktorantūras absolventus, piedāvā jaunas studiju programmas atbilstoši aktuālajam darba tirgus pieprasījumam un nepieciešamajām prasmēm. Tā, piemēram, pērn tika uzsāktas trīs jaunas maģistra programmas latviešu valodā “Stratēģiskā komunikācijas vadība”, “Organizācijas drošības vadība” un “Tiesības organizācijas vadība”.

Savukārt jaunajā 2023./2024. mācību gadā Turība piedāvā maģistra programmu “Stratēģiskā komunikācijas vadība” studēt arī angļu valodā, kā arī tika atvērta bakalaura programma jurisprudencē filiālē Liepājā, kur jau šobrīd tiesību zinātni var studēt koledžas līmenī.

Reaģējot uz pieaugošo un aktuālo darba tirgus pieprasīju IT nozarē, ar jauno mācību gadu tiks realizēta tālmācības (e-studijas) bakalaura studiju programma IT virzienā, kā arī šobrīd norit darbs pie maģistra studijas IT programmas licencēšana vadošā programmēšanas inženiera standartam, kas šogad tiks pirmreizēji publicēts kā jaunais profesijas standarts.

2023. gada rudenī Turība un Starptautiskā kosmetoloģijas koledža apvienojuši spēkus, lai attīstītu augstākās izglītības iespējas un programmas, kurās tiek sagatavoti starptautiski pieprasīti un profesionāli izglītoti speciālisti veselības aprūpē. Šoruden Turībā studentiem tiks piedāvāts jauns studiju virziens veselības aprūpē, kas studentiem turpinās piedāvāt ne tikai līdzšinējās divas īsā cikla profesionālās augstākās izglītības programmas – estētisko kosmetoloģiju un ārstniecisko masāžu, bet arī tuvākajā nākotnē piedāvās uztura, fizioterapijas, kosmetologa un citas programmas bakalaura un maģistra programmās.

Un arī turpmākajos gados Turība kā augstskola vienmēr būs soli priekšā pārmaiņām - piedāvās aktuālus studiju kursus un metodiku, liekot uzsvaru uz starptautiskās vides veicināšanu gan lokāli, gan globāli, kā arī atpazīstamības veicināšanu starptautiskajā izglītības arēnā. Kā galvenie darbības virzieni būs izcila zinātne, atbilstošas studijas, atvērtība un sadarbība ar nozarēm, saglabājot lietišķās universitātes statusu

Turība piedāvā studēt gan latviešu, gan angļu valodā – koledžas, bakalaura, maģistra un doktora programmās. Kopumā augstskola īsteno 29 studiju programmas dažādos studiju virzienos, piemēram, uzņēmējdarbībā, loģistikā, finansēs, grāmatvedībā, jurisprudencē, organizācijas drošībā, komunikācijā, mārketingā, tūrismā, pasākumu producēšanā, informācijas tehnoloģijās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!