Jaunumi

19.07.2023

Turība jau piekto gadu ierindojās darba devēju atzītāko augstskolu TOP3

Latvijas darba devēji jau piekto gadu pēc kārtas Biznesa augstskolu Turība atzinuši kā vienu no trim visaugstāk atzītākajām augstskolām, kuras studentiem piedāvā darba videi un nozarei visatbilstošākās studiju programmas, kā arī spēj nodrošināt prasmes veiksmīgi iekļauties darba tirgū.

Pēc karjeras portāls Prakse.lv datiem, Biznesa augstskolas Turība ierindojās 3. vietā aiz Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes. Savukārt, novērtējot Turības studiju programmas, pirmajā piecniekā uzņēmēji ierindojuši šādas studiju programmas: “Uzņēmējdarbības vadība”, “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība”, “Mārketings un tirdzniecība”, ‘’Sabiedriskās attiecības”, “Tiesību zinātnes”.


Pirmajā vietā ierindojās bakalaura studiju programma “Uzņēmējdarbības vadība”, kas norāda, ka uzņēmējdarbības izglītība joprojām ir aktuāla un pieprasīta. Vērts piebilsts, ka Biznesa augstskola Turība ir integrējusi biznesa domāšanu ikvienā no piedāvātajām studiju programmām, kā arī augstskola izveidojusi mentoru asociāciju un biznesa inkubatoru, lai studenti jau studiju laikā spētu veidot savus uzņēmumus ar iespēju konsultēties ar nozares profesionāļiem.

Augstskolas mācību spēks ir veidots no nozares profesionāļiem un savu uzņēmumu īpašniekiem, kas studiju laikā dod vērtīgu ieskatu uzņēmējdarbībā, daloties ar savu pieredzi un skatījumu. Augstskolas mācību process sastāv no 40% mācību satura un 60 % prakses reālā darba vidē, kas sniedz ne tikai nepieciešamās zināšanas, bet arī pieredzi un praksi darboties ar reālām situācijām darba uzņēmējdarbības vidē. Šāda pieeja mācību procesā rezultējās ar to, ka katrs ceturtais Turības students ir sava uzņēmuma īpašnieks un 80% no Turības studentiem jau ir nodarbināti studiju laikā. Kopumā Biznesa augstskola Turība piedāvā 29 studiju programmas.


Jau divpadsmito gadu karjeras portāls Prakse.lv veido darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu TOPu, kuras mērķis ir parādīt, kuras augstākās izglītības piedāvā darba videi un nozarei visatbilstošākās studiju programmas un pašu studentu prasmes iekļauties tajā.


Darba devēju ieteiktāko skolu un studiju TOPs ir veidots, lai vidusskolēniem norādītu tirgus aktualitātes, dažādu profesiju pieprasījumu, kā arī kuras augstskolas vislabāk sagatavo savus studentus darba tirgum un veiksmīgai karjerai. TOPa veidošanā šogad piedalījās 2700 darba devēji, kas rekordliels skaits uzņēmumu skaits.


Prakse.lv ir lielākais izglītības un karjeras portāls Latvijā, apvienojot vairāk nekā 130 000 jauniešus un 7000 darba devēju. Tā ir platforma, kurā jaunieši var atrast sev piemērotāko darba devēju praksei vai darbam, savukārt darba devēji atrast talantīgus jaunos darbiniekus. Portālā papildus iespējams iepazīties ar profesijām un mācību iestāžu piedāvātajām studiju programmām, ar darba devēju ieteikumiem studiju programmu izvēlei, iepazīt darba devējus ar virtuālo praksi.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!