Sabiedriskās attiecības

Profesionālā bakalaura studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais bakalaura grāds sabiedriskajās attiecībās
Kvalifikācija: Sabiedrisko attiecību vadītājs
Studiju ilgums: 4 vai 4,3 gadi
Studiju valoda: Latviešu
Prakse: Komunikācijas, integrētās komunikācijas vai reklāmas aģentūrās, dažādu nozaru sabiedrisko attiecību un mārketinga komunikācijas nodaļās

Sabiedriskās attiecības

Sabiedriskās attiecības ir joma, kurā nepieciešamas daudzpusīgas teorētiskās zināšanas un prakse sabiedriskajās attiecībās, sociālajā psiholoģijā, digitālajā mārketingā, mediju vidē, reklāmā, uzņēmējdarbībā, kā arī radošo industriju darbībā (foto, stils un mode, mūzika u.c.).

Studijas sniedz iespēju apgūt padziļinātas zināšanas sabiedriskajās attiecībās un ar tām saistītajās jomās – komunikācijas zinātnē, digitālajā mārketingā, reklāmā, sociālajā psiholoģijā, vides komunikācijā, uzņēmējdarbībā, kā arī gūt ieskatu radošo industriju darbībā.

Studiju programma “Sabiedriskās attiecības” sagatavo komunikācijas nozares profesionāļus un sabiedrisko attiecību speciālistus, kas ne tikai spēj realizēt publicitātes pasākumus un komunikācijas kampaņas, bet arī ir kompetenti izveidot veiksmīgu uzņēmuma komunikācijas stratēģiju, uzstāties auditorijas priekšā un prasmīgi rīkoties krīzes situācijās, nodrošinot komunikāciju ar dažādām ietekmes pusēm.

Turībā studiju laikā liela nozīme ir praktisko iemaņu apguvei – jau pirmajā kursā studenti īsteno publicitātes pasākumus un veic dažādus sabiedrisko attiecību uzdevumus prakses laikā. Programmas ietvaros praksi iespējams veikts lielākajās komunikācijas nozares aģentūrās – “DDB’’, “Deep White’’, “McCANN Consulting’’, “Inspired’’, kā arī citās. Sabiedrisko attiecību studenti varēs iegūt pieredzi, praktizējoties Latvijas Bankā, sabiedriskā labuma biedrībā “Sabiedrība par atklātību – Delna’’, uzņēmumā “Latvijas valsts meži’’ un citviet.

Studiju programmu vada Jana Bunkus – komunikācijas eksperte, kura vairāk nekā desmit gadus strādājusi pašvaldībā par sabiedrisko attiecību speciālisti, piecus gadus vadījusi Komunikācijas nodaļu Latvijas Pašvaldību savienībā, kuras paspārnē darbojas arī Latvijas pašvaldību sabiedrisko attiecību speciālistu cunfte. Jana Bunkus ir Latvijas asociācijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem locekle, bijusi arī šīs organizācijas valdes locekle.

Bakalaura studiju programma “Sabiedriskās attiecības” ir akreditēta līdz 2027. gada 28. oktobrim.

Ja tev interesē starptautiskie sakari un komunikācija, tad piedāvajam studēt arī bakalaura studiju programmā „Starptautiskā komunikācijas vadība”.

Pēc sabiedrisko attiecību studiju absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes profesionālā maģistra studiju programmā “Sabiedriskās attiecības”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

PROGRAMMAI “SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS” IR PIEEJAMA ARĪ SPECIALIZĀCIJA, TAČU SPECIALIZĀCIJAS IZVĒLE NAV OBLIGĀTA – VARI STUDĒT VISPĀRĒJĀ PROGRAMMĀ!

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
- Nepilna laika studijas vakarā
- Nepilna laika studijas neklātienē
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
160 KP (240 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Sabiedrisko attiecību vadītājs uzņēmumā, valsts vai pašvaldības iestādē;
  • Komunikācijas vadītājs uzņēmumā, valsts vai pašvaldības iestādē;
  • Komunikācijas projektu vadītājs;
  • Sabiedrisko attiecību vai reklāmas aģentūras īpašnieks un vadītājs.

Studiju saturs

Oficiālais sabiedrisko attiecību studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT

1. studiju gads

Varēsi piedalīties reālos sabiedrisko attiecību projektos, veidot notikumus, kurus redz ziņu raidījumos vai sociālajos medijos. Tu uzzināsi, kā veikt pētījumus, noskaidrot sabiedrības vēlmes un veidot uzņēmuma reputāciju.

2. studiju gads

Būs iespēja sadarboties ar komunikācijas nozares praktiķiem visā pasaulē. Tāpat varēsi iegūt starptautisko pieredzi, izvēloties studēt Erasmus+ programmā vai veikt praksi kādā no Eiropas valstīm. Tu apgūsi mārketingu un uzņēmuma vadību, veidosi reklāmas saukļus un komunikācijas profesionāļu vadībā izpētīsi jauno mediju pasauli.

3. studiju gads

Varēsi apgūt kādu no specializācijām – pasākumu organizēšana, stils un mode vai vizuālā komunikācija. Nodarbības notiks vadošo nozares ekspertu vadībā. Tu kļūsi par speciālistu integrētā mārketinga komunikācijā, varēsi izstrādāt un vadīt reālas kampaņas, strādāt ar vizuālās rediģēšanas programmām.

4. studiju gads

Apgūsi krīzes komunikāciju, pilnveidosi savas iemaņas un zināšanas meistarklasēs, ko vadīs sabiedrībā atzīti komunikācijas nozares profesionāļi. Šajā gadā Tu rakstīsi diplomdarbu, kas palīdzēs padziļināti pētīt nozari un attīstīt Tavu karjeru.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas dienā

latviešu

4 gadi

2820 EUR

Nepilna laika studijas vakarā latviešu 4,3 gadi 2520 EUR

Nepilna laika studijas neklātienē

latviešu

4,3 gadi

2420 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu sabiedrisko attiecību studijas, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu) un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Daina Škuškovnika
Daina Škuškovnika
Dr.psych.

Docente

Juris Millers
Juris Millers
Dr.philol.

Lektors

Jolanta Derkevica - Pilskunga
Jolanta Derkevica - Pilskunga
Ph.D.

Docente

Kristīne Tjarve
Kristīne Tjarve
Mag.paed.

Lektore

Magda Riekstiņa
Magda Riekstiņa

Lektore

Ēriks Leitis
Ēriks Leitis
Dr.geogr.

Lektors

Edvīns Evarts
Edvīns Evarts
Dr.hist.

Docents

Programmas direktore

Mg. Jana Bunkus

Tālr.: +371 67628870

E-pasts: jana.bunkus@turiba.lv

 

Pieņemšanas laiks:

C korpusa 109. telpā pēc iepriekšējas vienošanās

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!