Uzņēmējdarbības vadība

Profesionālā bakalaura studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā
Kvalifikācija: Uzņēmuma vadītājs
Studiju ilgums: 4 vai 4,3 gadi
Studiju valoda: Latviešu vai angļu
Prakse: Dažādu nozaru uzņēmumos, Turības Biznesa inkubatorā

Uzņēmējdarbības vadība

Uzņēmējdarbības studijas Biznesa augstskolā Turība veido 60% praktiskās nodarbības un tikai 40% teorijas. Studiju programmas “Uzņēmējdarbības vadība” pasniedzēji ir profesionāļi ar plašu praktisko pieredzi, kas papildus teorijai sniedz ieskatu konkrētās nozares pasaulē. Ikviens students var iegūt savai profesionālajai jomai atbilstošu, uz biznesu orientētu izglītību un attīstīt sevi kā radošu līderi. Papildus teorētiskajām zināšanām lekcijās studenti var iepazīties arī ar praktiskiem piemēriem un gūt pilnvērtīgāku priekšstatu par darbu izvēlētajā jomā. Pasniedzēji ir dažādu nozaru pārstāvji – finanšu, mārketinga un tirgzinības eksperti, pieredzējuši uzņēmēji, koučinga treneri u.c., kas nodrošina ciešu studiju procesa sasaisti ar konkrēto nozari.

Turība ir labākā izvēle, kur studēt uzņēmējdarbību - mūsu studentiem, topošajiem un esošajiem uzņēmējiem, piedāvājam arī mentoringa programmu, kuras mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, nodrošinot kvalitatīvus un individuāli pielāgotus mentoringa pakalpojumus. Katrs ceturtais Biznesa augstskolas Turība absolvents ir uzņēmuma īpašnieks.

“Topošie uzņēmēji jau studiju laikā pasniedzēju vadībā izstrādā reālus biznesa plānus. Lai students labāk izprastu biznesa procesu, finanšu plūsmas būtību un to, kādi faktori ietekmē uzņēmuma peļņu, individuāli vai grupās, studentiem ir iespēja uz noteikti laiku strādāt kādā no uzņēmumiem un izmantot augstskolā gūtās teorētiskās zināšanas dzīvē,” stāsta programmas direktore Rosita Zvirgzdiņa.

Bakalaura studiju programma “Uzņēmējdarbības vadība” ir akreditēta līdz 2027. gada 5. augustam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes profesionālā maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
- Nepilna laika studijas vakarā
- Nepilna laika studijas neklātienē
- Nepilna laika e-studijas
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
160 KP (240 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga vai attālināti

Karjeras iespējas

  • Uzņēmuma vadītājs un īpašnieks;
  • Augstākā vai vidējā līmeņa vadītājs Latvijas vai ārzemju uzņēmumā;
  • Projektu vadītājs;
  • Struktūrvienības vadītājs;
  • Finanšu direktors.

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT

1. studiju gads

Uzņēmējdarbības studijas sniegs iespēju apgūt ekonomikas teorētiskās pamatnostādnes un aktualitātes gan vietējā tirgū, gan potenciālajos eksporta tirgos. Iegūsi zināšanas par vadības pamatelementiem un to pielietošanu, dibinot savu vai vadot citus uzņēmumus.

2. studiju gads

Nozares profesionāļu vadībā apgūsi, kā dibināt savu uzņēmumu un visefektīvāk veidot mārketinga aktivitātes. Šajā studiju gadā izpratīsi finanšu plūsmas būtību un to, kādi faktori ietekmē uzņēmuma peļņu. Iemācīsies, kā pareizi kārtot grāmatvedību un nekļūdīties nodokļu aprēķinos, kā arī uzzināsi, kāda loma uzņēmējdarbībā ir sociālajai psiholoģijai un laika plānošanai.

3. studiju gads

Apgūsi konkrētās interesējošās nozares darbības specifikas elementus, piemēram, patērētāju uzvedību tirgū un uzņēmuma tēla veidošanu. Profesionālu mācībspēku vadībā iegūsi informāciju par kvalitātes vadību, finanšu vadību un citas uzņēmuma vadībai būtiskas lietas. Uzņēmējdarbības studiju ietvaros būs iespēja apgūt prasmes koučingā un emocionālās inteliģences pamatos.

4. studiju gads

Iespējams apgūt stratēģiskās plānošanas elementus, lai mācētu organizēt sava uzņēmuma nākotni perspektīvā. Tāpat studiju noslēgumā uzzināsi, kā vadīt uzņēmuma riskus, izpratīsiet projektu vadības būtību un visas apgūtās zināšanas varēsiet nostiprināt, izstrādājot un aizstāvot savu diplomdarbu.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas dienā

latviešu

4 gadi

2820 EUR

angļu

4 gadi

2990* EUR

Nepilna laika studijas vakarā

latviešu

4,3 gadi

2520 EUR

Nepilna laika studijas neklātienē

latviešu

4,3 gadi

2420 EUR

Nepilna laika e-studijas

latviešu

4,3 gadi

2120 EUR

*2990 EUR Eiropas Ekonomikas zonas, Šveices, NVS valstu, Ukrainas un Gruzijas pilsoņiem un patstāvīgiem iedzīvotājiem, 3550 EUR - pārējo valstu pilsoņiem

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu uzņēmējdarbības studijas, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu) un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

 

Vadošie mācībspēki

Rosita Zvirgzdiņa
Rosita Zvirgzdiņa
Dr.oec.

Profesore

Iveta Liniņa
Iveta Liniņa
Dr.oec.

Profesore

Anna Medne
Anna Medne
Mag. oec.; Mag. paed.; Mag. agr.

Lektore, Studiju programmas Finanses un grāmatvedība direktore 

Andris Vanags
Andris Vanags
Dr.oec.

Asoc. profesors

Aldis Bulis
Aldis Bulis
Dr.oec.

Asoc.profesors

Programmas direktore

Dr.oec. profesore Rosita Zvirgzdiņa

Tālr.: +371 26408253

E-pasts: rosita.zvirgzdina@turiba.lv

 

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!