Jaunumi

25.07.2023

Turība un Starptautiskā kosmetoloģijas koledža veidos Veselības aprūpes fakultāti

Biznesa augstskola Turība un Starptautiskā kosmetoloģijas koledža apvienojuši spēkus, lai attīstītu augstākās izglītības iespējas un programmas, kurās tiek sagatavoti starptautiski pieprasīti un profesionāli izglītoti speciālisti veselības aprūpē.

Veselības aprūpes studiju iespēju pilnveide ir uzsākta, pateicoties kopīgam lēmumam starp Biznesa augstskolu Turība un Starptautisko kosmetoloģijas koledžu. Reorganizācijas procesa rezultātā šoruden koledža pārtaps par Biznesa augstskolas Turība struktūrvienību - Veselības aprūpes fakultāti.

“Šāds attīstības scenārijs ir racionāls un loģisks solis, lai esošajiem un topošajiem studentiem nodrošinātu plašākas studiju iespējas gan Latvijas, gan starptautiskajā darba tirgū, kā arī pilnveidotu veselības aprūpes programmas jau bakalaura un maģistra līmenī, ko iespējams realizēt tikai augstskolas līmenī,” uzsver Biznesa augstskola Turība valdes priekšsēdētājs Imants Bergs. Šobrīd norit aktīvs darbs, lai pārmaiņu process notiktu raiti un varētu veiksmīgi turpināt mācību procesu.

Savukārt Starptautiskās kosmetoloģijas koledžas valdes priekšsēdētāja Marika Ģederte norāda: “Nepārtraukti uzlabojumi un izaugsme bija un ir viens no mūsu koledžas stūrakmeņiem, un šis lēmums nav izņēmums. Šogad, nosvinot savus 20 koledžas pastāvēšanas gadus, šķiet likumsakarīgi turpināt darbu jau citā līmenī - apvienojot spēkus, izstrādājot jaunas programmas veselības aprūpē. Patiesi priecājamies, ka tas notiks kopā ar vienu no darba devēju atzītākajām augstskolām.”

Turības Veselības aprūpes fakultāte studentiem turpinās piedāvāt ne tikai līdzšinējās divas īsā cikla profesionālās augstākās izglītības programmas – estētisko kosmetoloģiju un ārstniecisko masāžu, bet arī tuvākajā nākotnē piedāvās uztura, fizioterapijas, kosmetologa un citas programmas bakalaura un maģistra programmās.

Absolvējot šobrīd esošās veselības aprūpes programmas, tiek iegūta kvalifikācija - skaistumkopšanas speciālists vai masieris, kā arī iespēja iekļaut ārstniecības personu reģistrā, kas absolventam paver plašas iespējas profesionālajai darbībai. Studiju saturs, caurvijot biznesa domāšanu, ir veidots kā vidusceļš starp skaistumkopšanu, medicīnu un biznesu, proti, studenti vienlaicīgi apgūst zināšanas un prasmes gan medicīnas nozarē, gan uzņēmējdarbības jomā.

Starptautiskā kosmetoloģijas koledža šobrīd atrodas Biznesa augstskolas Turība telpās, un pēc reorganizācijas veselības aprūpes programmas studenti varēs ērtāk un pilnvērtīgāk izmantot Turības pakalpojumus un infrastruktūru, piemēram, radošās telpas, biznesa inkubatoru un karjeras centru, kā arī plašās starptautiskās studiju iespējas.

Šobrīd Biznesa augstskolai Turība ir Uzņēmējdarbības vadības fakultāte, Juridiskā fakultāte, Starptautiskā tūrisma fakultāte un divi studiju virzieni – IT un komunikācija. Turība savos 30. pastāvēšanas gados ir kļuvusi par lielāko privāto augstskolu Baltijā un jau piekto gadu pēc kārtas par TOP3 darba devēju atzītāko augstskolu Latvijā. Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta, ietverot un caurvijot biznesa tematiku visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai students maksimizētu savu potenciālu, tādējādi tā ir uz pievienotās vērtības radīšanu vērsta augstskola.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!