Jaunumi

27.02.2024

Turībā starptautiskie drošības eksperti spriedīs par mākslīgā intelekta un biometrijas ietekmi uz drošības jomu

Rīt, 28. februārī, Biznesa augstskolā Turība un tiešsaistē norisināsies seminārs “Drošība rīt: drošības profesionāļu stiprināšana”, kura ietvaros starptautiskā projekta dalībniekiem kopā ar nozares profesionāļiem būs iespēja pētīt un diskutēt par dažādiem aktuāliem drošības jautājumiem.

Reģistrēties šeit.

Seminārā uzstāsies starptautiskie eksperti no Spānijas un Nīderlandes. Fundació Universitat Autònoma de Barcelona pasniedzējs Ksavjers Dorado runās par biometrijas izmantošanu drošības vajadzībām saistībā ar Eiropas regulu par mākslīgo intelektu. Savukārt Lamberts Bambahs, kas ir Avans UAS pasniedzējs no Nīderlandes, uzstāsties ar tēmu “Drošības riska pārvaldība un administratīvā organizācija”.

Latviju pārstāvēs Drošības profesionāļu asociācijas pārstāvis un Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes organizācijas drošības eksperts Kārlis Apalups, kurš runās par tāda studiju procesa veidošanu, kas sagatavo jaunos profesionāļus, kas ir gatavi risku vadībai dažādās organizācijās.

“Šogad drošības nozarē notiek daudz ievērojamu pārmaiņu. Pirmkārt, oktobrī spēkā stāsies jaunā Eiropas Savienības (ES) kiberdrošības direktīva, kas ietekmes ziņā būs tikpat liela kā Vispārējā datu aizsardzības regula. Otrkārt, drošības nozari ietekmē arī ES vienotā mākslīgā intelekta regula, kas ietekmēs tādas jomas kā videonovērošana un piekļuves kontrole. Treškārt, pieaugošās telefonkrāpniecības, kur jau atkal Latvijā sasniegts viens no antirekordiem, izkrāpjot 160 tūkstošus eiro no kāda uzņēmuma. Visas trīs lielās tēmas pārrunāsim seminārā, kurā runāsim tieši par drošības izglītības būtisko nozīmi darbinieku drošumspējā,” stāsta drošības eksperts Kārlis Apalups.

Pēdējo gadu laikā drošība ir kļuvusi par svarīgu un aktuālu jautājumu daudzām Eiropas valstīm. Sakaroties ar dažādiem izaicinājumiem, piemēram, migrāciju, kiberuzbrukumiem un citām grūtībām, ir nonākts pie tā, ka nepieciešamas ne tikai augstas kvalitātes drošības apmācības, bet arī dažādi digitālo mācību materiāli drošības jomā. Seminārā tiks pētīti dažādi jauninājumi drošības jomā, kopā ar nozares speciālistiem norisināsies diskusijas par drošības izglītības nākotni, kā arī tiks demonstrēti vairāki projekta ietvaros izstrādāti rīki un mācību materiāli.

SECUREU ir ERASMUS+ partnerība, ko veido sešas augstskolas no Latvijas, Nīderlandes, Somijas, Norvēģijas, Lietuvas un Spānijas, kas visas specializējas drošības izglītībā. Projektā ir iesaistīta arī Drošības profesionāļu asociācija no Latvijas. Šī projekta mērķis ir izveidot ilgtspējīgu drošības speciālistu tīklu un izstrādāt dažādus digitālus mācību materiālus drošības jomā. Projekta galvenā mērķauditorija ir ar drošību saistīto studiju programmu pasniedzēji, kas nodrošina jauno drošības profesionāļu izglītību, augstskolu studenti, kā arī jebkurš cits drošības tēmas interesents.

Biznesa augstskola Turība piedāvā studēt organizācijas drošību gan īsā cikla, gan bakalaura līmeņa programmās, savukārt organizācijas drošības vadību - maģistra programmā. 2023. gadā Turībā ir izveidota Drošības laboratorija, lai studiju programmas 'Organizācijas drošība' studentiem sniegtu iespēju praktiski apgūt zināšanas un prasmes drošības jomā, kā arī veicinātu sadarbību ar drošības nozares pārstāvjiem. Laboratorija ir aprīkota ar videonovērošanas, ugunsdrošības, piekļuves kontroles un ēku vadības sistēmām, tāpat arī ar dažādiem fiziskās drošības risinājumiem. Laboratorijā studenti var veikt dažādus drošības testus un eksperimentus, kā arī attīstīt jaunas idejas un projektus

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!