Jaunumi

14.03.2024

Turība īstenojusi izglītojošo nodarbību ciklu Mārupes pamatskolas skolēniem 

Lai veicinātu uzņēmējdarbības izglītību jauniešu vidū, Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar Mārupes pamatskolu arī šajā mācību gadā – februārī un martā - īstenoja izglītojošo nodarbību ciklu, kura ietvaros 5.-9. klases skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem uzņēmējdarbības pamatiem un prasmēm, kas noderēs tālākai karjeras un personības pilnveidei.

Pagājušajā mācību gadā Turība kopā ar Mārupes pamatskolu uzsāka Latvijā unikālu, pirmo izglītojošo projektu, un, saņemot labas atsauksmes, šis projekts tika turpināts arī 2023./2024. mācību gadā. “Pēc veiksmīgas sadarbības 2023.gadā arī šogad, Turība sniedza savas zināšanas jauniešiem, lai iezīmētu kādam ceļu uz uzņēmējdarbību vai savu biznesu. Esam piesaistījuši labākos no saviem resursiem, lai turpinātu mūsu iesākto ceļu un nodrošinātu, ka jaunietis no piektās līdz devītajai klasei iziet cauri piecām ar uzņēmējdarbību saistībām tēmām, un ļoti iespējams, ka tieši šīs tikšanās reizes būs kā rezultāts kādam jaunam uzņēmējam mūsu valstī,” uzsver šī izglītības sadarbības projekta vadītājs, Turības pasniedzējs, SIA “HAVAS Latvija” pasažieru apkalpošanas departamenta vadītājs Kaspars Bernāns.

Ar skolēniem tikās Biznesa augstskolas Turība docētāji un dažādu nozaru profesionāļi – rektore Zane Driņķe, Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Evija Kļave, Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs, Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus un Kapars Bernāns, lai ar skolēniem runātu par to, kā sevi pozicionēt un atrasties darba tirgū, par personīgā zīmola veidošanu, stresa vadību un laika plānošanu, kā arī datu drošību un budžetu.

Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Evija Kļave pēc tikšanās ar skolēniem atzina: "Mācīties plānot var tikai darot. Kopā ar skolēniem mums gāja gan jautri, gan spraigi! Galvenā atziņa - laiks vienmēr ir, jautājums, ko mēs atvēlētajā laikā darām."

Savukārt Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus akcentēja, ka personiskais zīmols sākas ne tikai tad, kad izveidojam savu profilu sociālajos medijos, bet jau mirklī, kad ienākam telpā – kā runājam ar cilvēkiem, attiecamies pret visu apkārtesošo un kādu viedokli paužam. “Par šo ir svarīgi runāt jau kopš bērnības, jo mūsdienās personiskajam tēlam nereti ir izšķiroša loma dažādās dzīves situācijās. Neviens nevēlēsies sadarboties ar cilvēku vai profesionāli, kuram ir slikta reputācija. Vai personisko tēlu var veidot jau skolā? Jā, kaut vai sākot ar sociālajiem medijiem - parādot, ka esam daudzpusīgi un zinātkāri, daloties pieredzē un iespaidos. Personiskais tēls nozīmē atrast to, ar ko es esmu unikāls,” norāda J. Bunkus.

Augstskolas vīzija ir palielināt jauniešu interesi par uzņēmējdarbību, jau integrējot to skolēnu mācību procesā, tādējādi sniedzot pievienoto vērtību standartizētajam mācību saturam ar mērķi palīdzēt Latvijas uzņēmējdarbības videi nākotnē. Skolēniem ir iespēja iesaistīties arī citos Biznesa augstskolas Turība rīkotajos uz biznesa domāšanu vērstos pasākumos kā, piemēram, Uzņēmējdarbības skola, biznesa ideju hakatons “To Be”, apmeklēt dažādas vieslekcijas un izglītojošus pasākumus.

Biznesa augstskola Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola, kas ietver biznesa domāšanu visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai students maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu. Turības priekšrocība ir tās kvalitatīvais un aktuālais studiju satura piedāvājums, kas orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu, apvienojot studijās uzņēmējdarbības aspektus ar lietišķo zinātni.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!