Jaunumi

23.01.2024

Biznesa augstskolā Turība teju simts jauniešu sacentīsies biznesa ideju hakatonā

Lai sniegtu atbalstu zinošiem, ambicioziem, kā arī uz ilgtspējīgu attīstību orientētiem jauniešiem no visas Latvijas, jau šonedēļ, 25. un 26. janvārī, Biznesa augstskolā Turība norisināsies biznesa ideju hakatons “To Be”. Konkursā sacentīsies 36 komandu dalībnieki, kuriem 24 stundās būs jārada sava unikālā biznesa ideja vai jāpiedāvā risinājumu dažādām problēmsituācijām un sacenstos par balvu fondu – 4400 eiro.

Biznesa ideju hakatona pirmajā dienā komandām 24 stundu laikā būs jāveic izvēlētais uzdevums - jāizstrādā ilgtspējīga biznesa ideja vai jārada risinājumi uzņēmumu sniegtajām ar ilgtspēju saistītām problēmsituācijām. Savukārt nākamajā dienā komandas prezentēs savu veikumu konkursa žūrijai, kuru veidos seši žūrijas locekļi – trīs konkursa organizatoru pārstāvji un trīs uzņēmēji no loģistikas uzņēmuma “Miandum”, poligrāfijas grupa “Mūkusala” un AS “Latvijas valsts meži”.

Pirmajā dienā jauniešus motivēs un radošas idejas realizēt virzīs izaugsmes koučs, radošuma un dizaina domāšana mācību trenere Viktorija Buraka. “Ar vienu ideju var mainīt dzīvi. Jaunieši ir nākotnes dzīves “kalēji”, tāpēc, palīdzot atklāt viņu iekšējo potenciālu, veicinot zināšanu un prasmju izaugsmi, kā arī iedrošinot viņus radoši un uzņēmīgi realizēt savas idejas, mēs varam veicināt sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanos un pasaules attīstību šodien un nākotnē. Viss sākas ar pirmo soli pretī savam mērķim! Klausiet savai sirdsbalsij, pieņemiet drosmīgus lēmumus, eksperimentējiet un izmantojiet savas iespējas jau tagad!” uzsver V.Buraka.

2022.gada biznesa ideju hakatona laureāti pierādīja, ka ir iespējams radīt inovatīvas un ilgtspējīgas biznesa idejas vienā naktī. Ieguvusi žūrijas atzinību, hakatona komanda “Danra”, kura izcīnīja otro vietu konkursā, savu ideju realizējuši uz veiksmīgi uzsākuši uzņēmējdarbību. “Hakatons sniedz ieskatu uzņēmēju dzīvē. Komandas darbs, smags darbs un ideju ģenerēšana iet roku rokā ar potenciālā uzņēmēja ikdienu. Tāpēc šis konkurss būs noderīgs ikvienam, kurš vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību,” norāda SIA “Danra Marketing” viens no dibinātājiem Daniels Milčs.

Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Evija Kļave: „Hakatons ir lieliska platforma skolēniem un studentiem, kur izmēģināt savus pirmos spēkus biznesa idejas radīšanā un argumentēšanā, apjaust komandas kopīgo darbu, lai sasniegtu mērķi. Tāpat tā ir laba iespēja saņemt nozares profesionāļu un uzņēmēju tūlītēju komentāru un ieteikumus savas biznesa ieceres uzlabošanā un īstenošanā. Hakatonā jaunieši kļūst par savu nākotnes biznesa ideju arhitektiem.”

Biznesa ideju hakatona kopējais balvu fonds ir 4400 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), kuru nodrošina biznesa ideju hakatona lieldraugi – transporta un loģistikas uzņēmums „Miandum” un poligrāfijas grupa „Mūkusala”. Balvu fonda tiek novirzīts divos virzienos, piešķirot 1.- 3. vietu ieguvējiem naudas balvas: 1. vietai – 1000 eiro, 2. vietai - 700 eiro, 3. vietai – 500 eiro.

Konkursu organizē Biznesa augstskola Turība, Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubators, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts. Hakatona “To Be” ietvaros biznesa idejas vai problēmas risinājumi tiek skatīti caur ilgtspējas un “zaļās domāšanas” skatupunktu. Tāpēc hakatona norisi atbalsta arī 2023. gada Latvijas zaļākais zīmols – AS “Latvijas valsts meži”. Konkursā piedalīsies vidusskolēni un studenti no Rīgas un reģioniem, kurus interesē uzņēmējdarbība un ar to saistītā tematika.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!