Jaunumi

20.09.2023

Uzņēmējdarbības skola jauno sezonu uzsāks ar rekordlielu dalībnieku skaitu

Biznesa augstskola Turība šonedēļ, 22. septembrī, uzsāks projekta Uzņēmējdarbības skola devīto sezonu, pulcējot rekordlielu vidusskolēnu skaitu – vairāk nekā 570 dalībnieku no 30 Latvijas skolām.

Projekts norisināsies visa mācību gada garumā. Papildu mācību saturam Uzņēmējdarbības skolā jauniešiem tiksies ar dažādu nozares profesionāļiem un uzzinās par mākslīgo intelektu, personīgo zīmolu veidošanu, ilgtspējību, konfliktu radošu risināšanu un kritisko domāšanu. Tāpat dalība projektā veicinās vidusskolēniem spēju sadarboties komandā, kā arī pilnveidot savu radošumu un starpnozaru prasmes.

Šajā mācību gadā Uzņēmējdarbības skolai pieteikušās 10 skolas no Rīgas, taču pārējās 20 skolas mēros ceļu no Latvijas tuvajiem un tālajiem reģioniem. Lielā interese apliecina uzņēmējdarbības tēmas aktualitāti ne tikai galvaspilsētā, bet arī reģionu pilsētās un novados. Uzņēmējdarbības skolas lekcijas kādam var kļūt par pirmajiem soļiem pašiem savā uzņēmējdarbībā un, iespējams, nepieciešamais grūdiens savu tālāko sapņu sasniegšanai.

Biznesa augstskolas Turība rektore Zane Driņķe uzsver: ”Devītā sezona tiks iesāka ar rekordlielu skaitu, kas norāda uz jauniešu vēlmi izzināt uzņēmējdarbību un visas tās nianses, jaunieši ir zināt griboši šajā tēmā, tādēļ mūsu darbs ir viņus tajā iedvesmot. Savukārt skolotāji, kas šo projektu atbalsta un iedvesmo savus skolēnus piedalīties, arī vienmēr ir apmierināti ar rezultātu, jo atrod sev nepieciešamos kontaktus un meistarklases, kurās papildina savas zināšanas, tādējādi ari paši veicinot savas kompetences pilnveidi”.

Šī projekta atklāšana notiks 22. septembrī Rīgā, Biznesa augstskolā Turība, kur satiksies vienkopus visi šīs sezonas Uzņēmējdarbības skolas dalībnieki. Jauniešiem būs iespēja piedalīties četrās darbnīcās -Cilvēkresursu plānošana, Ilgtspējīga attīstība un ESG, Iepazīsti sevi: personības tipi, Starptautiskā biznesa etiķete, un saņemt tajās balvas. Savukārt Turības rektore, koučs, profesore Z.Driņķe skolotājiem novadīs meistarklasi “Līderība un komandas veidošana”.

Darbnīcas vadīs SEB grupas biznesa pakalpoju centrs Rīgā Valūtas maiņas darījumu apstrādes pārvaldes vadītāja Vineta Peimane, Biznesa augstskolas Turība karjeras konsultante Anželika Zuba, Pasaules dabas fonda direktors Jānis Rozītis, Biznesa augstskolas Turība komunikācijas virziena docents Edvīns Evarts.

Projekta ietvaros kopumā notiks četras nodarbības attālināti, kā arī klātienē Liepājā, Cēsīs un Talsos, kur Biznesa augstskolai Turība ir filiāles. Šajā nodarbībās uzkrātās zināšanas jauniešiem būs jāizmanto aprīlī, kad paredzēts Uzņēmējdarbības skolas noslēguma pasākums un zināšanu pārbaudes tests sertifikāta saņemšanai. Projekta gaidā skolām ir iespēja doties ekskursijās dažādos uzņēmumos, lai klātienē iepazītos ar uzņēmējdarbības norisi konkrētajā nozarē.

UZŅĒMĒJDARBĪBAS SKOLAS NODARBĪBAS:

🔹 19.10.2023. „Brendovācija: Personīgā zīmola atraisīšana” (attālināti);

🔹 22.11.2023. „Greengen: Ilgtspējīgu uzņēmumu nākotne” (attālināti un klātienē Liepājā);

🔹 25.01.2024. „Konfliktu meistars: Būvē tiltus ar radošumu” (attālināti un klātienē Liepājā);

🔹 21.02.2024. „Inovācija: Uzņēmējdarbība ar mākslīgo intelektu” (attālināti un klātienē Liepājā).

🔹 27.03.2024. „Kritiskā domāšana: Filtrēt un neapjukt” (attālināti”).

Uzņēmējdarbības skolu notiks jau devīto gadu, un to līdz šim ir absolvējuši vairāk nekā 900 skolēni, kas norāda uz jauniešu palielinātu interesi biznesa izglītībā un nozarē kopumā. Biznesa augstskolas vīzija ir veicināt biznesa intelektu jeb biznesa orientētu domāšanu katrā no piedāvātajām 29 studiju programmām, tādēļ studiju kursus pasniedz jau pieredzējuši uzņēmēji un nozares profesionāļi, lai ne tikai sniegtu ieskatu reālā biznesa vidē, bet arī palīdzētu jaunajiem studentiem savas idejas ievirzīt pareizajā virzienā.

Biznesa augstskola Turība ir TOP3 darba devēju atzītākā augstskola. Tā ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola, kas ietver biznesa domāšanu visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai jaunieši maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu. Studiju satura piedāvājums orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu. Turībā uzsvars tiek likts uz praktisku zināšanu apguvi (60%), bet teorija no studiju satura aizņem vien ap 40%. Augstskolas pasniedzēji ir savas nozares profesionāļi un uzņēmēji dažādās nozarēs.

Dalība projektā bezmaksas, un ir lielisks veids kā sniegt kompetenču izglītību, apvienojot to ar skolu plānoto mācību saturu.

Uzņēmējdarbības skolas aktivitātes atbalsta Turības sadarbības partneris SEB Global Service, kas projekta dalībniekiem piedāvās vērtīgas balvas.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!