Jaunumi

17.08.2023

Vidusskolēnus aicina pieteikties Turības Uzņēmējdarbības skolas jaunajai sezonai

Biznesa augstskola Turība aicina vidusskolēnus līdz 10. septembrim pieteikties Uzņēmējdarbības skolas jaunajai 2023./2024. gada sezonai, kurā jaunieši, tiekoties ar iedvesmojošām personībām un nozaru profesionāļiem, iegūs zināšanas un praktiskās iemaņas par dažādiem uzņēmējdarbības jautājumiem un aspektiem.


Uzņēmējdarbības skola ir lielisks veids arī kā sniegt kompetenču izglītību, apvienojot to ar skolu plānoto mācību saturu, lai attīstītu jauniešu prasmes strādāt komandā, kritiski domāt, analizēt un radīt.


Uzņēmējdarbības skolas ietvaros nodarbības notiks vienreiz mēnesī, kur jaunieši gan klātienē, gan tiešsaistē tiksies ar dažādiem ekspertiem par tādām tēmām kā, piemēram, personīgā zīmola atraisīšanu, par zaļo domāšanu kā ilgtspējīgu uzņēmumu nākotni, par konfliktu radošu risināšanu, par mākslīgā intelekta izmantošanu uzņēmējdarbībā un kritisko domāšanu. Tāpat šī projekta ietvaros jaunieši varēs doties ekskursijās uz uzņēmumiem, lai klātienē iepazītu konkrētā uzņēmuma darbu un specifiku.


Šogad Uzņēmējdarbības skolas aktivitātes notiks ne tikai Rīgā, bet arī Turības filiāļu atrašanās vietās – Liepājā, Cēsīs un Talsos. Nodarbības būs piepildītas ar aktuālākajām uzņēmējdarbības tendencēm, noderīgiem rīkiem un prasmēm, kā arī jauniešiem būs iespēja noklausīties stāstus no sabiedrībā pazīstamiem uzņēmējiem un personībām. Katrai nodarbībai ir atvēlēta sava rubrika un pieaicināts kāds nozares eksperts, kas sniegs ieskatu uzņēmējdarbības vidē pašlaik, kā arī palīdzēs attīstīt prasmes un īpašības, kas nepieciešamas ikvienam uzņēmējam.


Biznesa augstskolas Turība rektore Zane Drinķe atzīst: “Katru gadu aizvien pieaugošais dalībnieku skaits liecina par jauniešu zinātkāri un interesi par uzņēmējdarbību. Mūsu uzdevums ir iedvesmot un ieinteresēt jebkuru jaunieti izzināt sevi un pasauli. Savukārt vidusskolām un pasniedzējiem tā ir lieliska iespēja, kā papildināt savu mācību saturu, balstoties uz kompetenču pieeju izglītībā.”


Uzņēmējdarbības skolas atklāšanas pasākums notiks 22. septembrī Rīgā, Biznesa augstskolā Turība, kurā dalībniekus sagaidīs dažādas radošās darbnīcas, tīklošanās un iedvesmojošas lekcijas. Savukārt noslēguma nodarbība notiks nākamā gada 26. aprīlī, kurā skolēniem būs jāpielieto no nodarbībām gūtās zināšanas, iesaistoties dažādās aktivitātēs, darbnīcās un kārtojot noslēguma testu.


Uzņēmējdarbības skolas nodarbības:


🔹 19.10.2023. „Brendovācija: Personīgā zīmola atraisīšana”. Nodarbība notiks attālināti platformā Webex Cisco.
🔹 22.11.2023. „Greengen: Ilgtspējīgu uzņēmumu nākotne”. Nodarbība notiks Liepājā un attālināti platformā Webex Cisco.
🔹 25.01.2024. „Konfliktu meistars: Būvē tiltus ar radošumu”. Nodarbība notiks Cēsīs un attālināti platformā Webex Cisco.
🔹 21.02.2024. „Inovācija: Uzņēmējdarbība ar mākslīgo intelektu”. Nodarbība notiks Talsos un attālināti platformā Webex Cisco.
🔹 27.03.2024. „Kritiskā domāšana: Filtrēt un neapjukt”. Nodarbība notiks attālināti platformā Webex Cisco.

Uzņēmējdarbības skolu notiks jau devīto gadu, un to līdz šim ir absolvējuši vairāk nekā 900 skolēni, kas norāda uz jauniešu palielinātu interesi biznesa izglītībā un nozarē kopumā.


Aicinām Jūsu izmantot šī jēgpilnā projekta ieguvumus un piedalīties Uzņēmējdarbības skolā.

Kā to izdarīt:


1) Skola izvirza pedagogu, kas šī projekta ietvaros būs koordinators savā izglītības iestādē, ar kuru tad komunikāciju uzturēs Uzņēmējdarbības skolas projekta vadītāja.
2) Skolas koordinators aicina skolēnus aizpildīt, kā arī pats/ i aizpilda pieteikšanās anketu līdz 10.septembrim!

Pēc plašākas informācija par Uzņēmējdarbības skolu, aicinām vērsties pie šī projekta vadītājas Nikolas Kovaļevskas, e-pasts: nikola.kovalevska@turiba.lv.


Biznesa augstskola Turība ir TOP3 darba devēju atzītākā augstskola. Tā ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola, kas ietver biznesa domāšanu visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai jaunieši maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu. Studiju satura piedāvājums orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu. Turībā uzsvars tiek likts uz praktisku zināšanu apguvi (60%), bet teorija no studiju satura aizņem vien ap 40%. Augstskolas pasniedzēji ir savas nozares profesionāļi un uzņēmēji dažādās nozarēs.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!