Jaunumi

20.09.2023

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Jaunā studiju gada atklāšanā tika sumināts Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš, saņemot atzinību “Gada izrāviens” par lieliskiem rezultātiem studentu piesaistē tūrisma un viesmīlības programmās.

“Esmu gandarīts, ka šī gada uzņemšanas rezultāti tūrisma un pasākumu vadības studiju programmās atspoguļo ne tikai ieguldīto darbu, radot interesi par studijām šajā jomā, atbildot uz darba devēju pieprasījumu, bet situāciju, kāda ir arī nozarē. Pēc pāris gadu pārtraukuma tūrisma nozare, kā arī pasākumu nozare šobrīd piedzīvo jaunu izrāvienu. Cilvēki ir sapratuši, cik nozīmīga dzīves sastāvdaļa ir dažāda veida pasākumi un ceļošana kopumā, tāpēc pieprasījums pēc kvalificētiem un erudītiem nozares profesionāļiem pieaugs arī turpmāk. Ir labi, ka mēs Turībā varam iet solī ar nozares attīstības dinamiku, esam klāt veidojot un attīstot tūrisma nozari un pasākumu producēšanu Latvijā,” uzsver Ē.Lingebērziņš.

Biznesa augstskola Turība Starptautiskā tūrisma fakultāte (STF) ir vienīgā starptautiski atzītā tūrisma fakultāte Latvijā, nodrošina augsta līmeņa studiju iespējas, kas topošajiem tūrisma un viesmīlības speciālistiem sniedz iespēju apgūt nozarē nepieciešamās zināšanas un prasmes, vienlaikus sniedzot izpratni par ilgtspējas risinājumu izstrādi, pilnveidošanu un ieviešanu nozares piedāvātajos produktos un pakalpojumos. STF daudzus gadus tiek akreditēta ANO Pasaules tūrisma organizācijas (UNWTO) TedQual, kurā tiek novērtēts kursu saturs un vai augstskola piedāvā studiju kursus atbilstoši praksei pasaules tūrisma izglītībā.

Turība studiju procesā lielu uzsvaru liek uz profesionālajām zināšanām un praktiskām iemaņām, tāpēc ir izveidotas daudzas sadarbības ar tūrisma nozares uzņēmumiem gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Kā viens no jaunākajiem sadarbības partneriem ir Latvijā lielāko tūrisma objektu veidotājs - AS “Latvijas valsts meži”, ar kuru šogad augustā tika parakstīts sadarbības memorands par atbildīgas tūrisma izglītības veicināšanā Latvijā, vairojot jauno speciālistu izpratni par mežu pieejamību un rekreācijas iespējām un sniedzot iespēju gūt praktisku pieredzi teorētisko zināšanu stiprināšanā.

Tūrisma izglītību Turībā var iegūt trīs līmeņos – koledžas, bakalaura un maģistra programmās, kuru veido pieredzējuši un zinoši pasniedzēji, kas ir aktuāli tūrisma sfērā un, gadiem praktizējot savas zināšanas, arī veido jaunus, interesantus un aktuālus studiju kursus, kā pasākumu producēšana un vadība, kas radīta tiem, kas vēlas attīstīt un darboties vietējā tirgū, veidot pasākumus un darboties izklaides industrijā.

Priekšrocība šajās studijās ir daudzpusība un pieredze, kas sagatavo studentus darbam arī ārzemju tirgū un attīsta tā domāšanu ārpus vietējā tirgus, kas palīdz izveidot kompetentu, pieredzes bagātu un daudzpusīgu speciālistu, kurš var pielāgoties jebkurai šīs nozares darba videi. Sākot ar koledžas studiju programmu tiek likti pamati viesmīlības nozarei un dažādām uzņēmējdarbības formām, kā arī parādītas galvenās atšķirības starp tūrismu un viesmīlību, lai veidotu noteiktu bāzi un izpratni par šīs industrijas komplekso darba vidi. Tālāk jau bakalauru un maģistru programmas tūrisms tiek apskatīts vairāk no uzņēmējdarbības viedokļa, kas sevī ietver arī dažādus mārketinga principus, komunikāciju un reklamēšanu, kā elementus, ar kuriem strādāt jau vadības līmenī.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!