Jaunumi

25.08.2023

Paraksta sadarbības memorandu par atbildīgas tūrisma izglītības veicināšanu Latvijā

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) un Biznesa augstskola “Turība” vienojas par kopīgu sadarbību atbildīgas tūrisma izglītības veicināšanā Latvijā, vairojot jauno speciālistu izpratni par mežu pieejamību un rekreācijas iespējām un sniedzot iespēju gūt praktisku pieredzi teorētisko zināšanu stiprināšanā.

Memorandā izvirzīti četri sadarbības mērķi:

- veidot un attīstīt rekreācijas iespējas, mudinot Latvijas iedzīvotājus atpūsties mežā,
- rosināt idejas jauniem ilgtspējīgiem rekreācijas pakalpojumiem Latvijas valsts mežu teritorijās,
- realizēt dažādas aktivitātes, kas veicina sabiedrības vides pratību, uzturēšanos svaigā gaisā, vienlaikus veidojot izpratni par Latvijas meža vidi,
- veicināt tūrisma nozares studentu un strādājošo izpratni par mežu kā lielāko un pieejamāko atpūtas vietu ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, LVM un Biznesa augstskola “Turība” vienojas par to, ka topošajiem tūrisma speciālistiem sadarbības ietvaros būs iespēja gūt praksē balstītu mācību pieeju, veicot valsts mežu teritorijās piedāvāto tūrisma un rekreācijas objektu gadījumu analīzes. Tāpat studentiem tiks nodrošināta prakse un mācību braucieni ar LVM ekspertiem, vairojot izpratni par mežu kā veselīgu vidi vietējo un starptautisko studentu vidū.

“Mūsu uzņēmums līdztekus ilgtspējīgai mežu apsaimniekošanai ik gadu uztur un atjauno vairāk nekā 300 tūrisma vietas visā Latvijā, sniedzot sabiedrībai iespēju baudīt atpūtu labiekārtotos tūrisma objektos. Noslēgtā sadarbība sniegs iespēju uzrunāt topošos tūrisma nozares speciālistus, vairojot izpratni par meža nozari Latvijā un plašajām rekreācijas iespējām Latvijas valsts mežu teritorijā,” norāda LVM valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

“Turība” kā lietišķo zinātņu universitāte studiju procesā lielu uzsvaru liek uz profesionālajām zināšanām un praktiskām iemaņām, tāpēc sadarbība ar Latvijā lielāko tūrisma objektu veidotāju ir būtisks ieguvums, lai starptautiskā tūrisma studentiem piedāvātu plašākas iespējas apvienot teoriju ar praksi, kā arī iesaistītu jauniešus dažādu tūrisma attīstības ideju radīšanā,” atzīst Biznesa augstskolas “Turība” valdes priekšsēdētājs Imants Bergs.

Savukārt, Biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš norāda “Esmu gandarīts par šo sadarbības memorandu, kurš mums kā vadošajam spēlētājam tūrisma izglītībā Latvijā ļaus īstenot jaunas, praktiskās studijās balstītas, ieceres. Esmu pārliecināts, ka LVM piemēri, praktiski mācību braucieni jau šajā studiju gadā veiksmīgi iekļausies studiju procesā, papildinot tūrisma plānošanas un mārketinga, ilgtspējīgas attīstības studiju kursu saturu. Šādā veidā mēs apliecinām, ka piedāvātās tūrisma bakalaura studiju programmas saturs ir veidots tā, lai nodrošināt visaptverošas zināšanas un attīstītu dažādas mūsu studējošo prasmes un kompetences. Mums ir svarīgi, lai sniegtās zināšanas ir noderīgs gan strādājot viesmīlības uzņēmumos, gan tūrisma pārvaldības organizācijas, tūrisma informācijas centros vai pašvaldībās.”

LVM īsteno meža īpašnieka funkcijas valsts meža zemes apsaimniekošanā un aizsardzībā, kā arī veicina un atbalsta sabiedrības vides izziņu un izglītību, rūpējas par sabiedrības interesēm aktīvās atpūtas un rekreācijas jomā, nodrošinot bezmaksas pieeju vairāk nekā 300 atpūtas vietām visā valsts teritorijā.

Biznesa augstskola “Turība” Starptautiskā tūrisma fakultāte ir vienīgā starptautiski atzītā tūrisma fakultāte Latvijā, nodrošina augsta līmeņa studiju iespējas, kas topošajiem tūrisma un viesmīlības speciālistiem sniedz iespēju apgūt nozarē nepieciešamās zināšanas un prasmes, vienlaikus sniedzot izpratni par ilgtspējas risinājumu izstrādi, pilnveidošanu un ieviešanu nozares piedāvātajos produktos un pakalpojumos.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!