Jaunumi

08.02.2024

Biznesa augstskolā Turība notiks grāmatas “Rīgas jūgendstila ēkas” atklāšana

15. februārī plkst. 18.00 Biznesa augstskolas Turība Klusajā lasītavā notiks arhitekta un Rīgas Tehniskās universitātes profesora Jāņa Krastiņa grāmatas “Rīgas jūgendstila ēkas” atklāšana, kā arī autora vieslekcija Biznesa augstskolas Turība topošajiem gidiem, mācībspēkiem un studentiem par Latvijas jūgendstila arhitektūru.

Rīgu var dēvēt par jūgendstila pērli, jo tā ir viena no retajām pilsētām Eiropā, kurā saglabājies ļoti bagāts jūgendstila arhitektūras mantojums, kas radās 19.-20. gadsimtu mijā. Jūgendstilam raksturīgas grezni rotātas namu fasādes. Īpaši to var novērot Klusā centra un Antonijas ielas rajonā, kas ik gadu vilina tūristu grupas doties izzinošās ekskursijās un uzņemt skaistas fotogrāfijas. Kā minēts grāmatā “Rīgas jūgendstila ēkas”, Rīgas arhitektūras mantojumā var sastapt visus Eiropas būvmākslas stilus no viduslaikiem līdz mūsdienām, taču Eiropā nav citu līdzvērtīgu pilsētu tieši jūgendstila celtņu daudzuma un blīvuma ziņā.

Grāmata “Rīgas jūgendstila ēkas” ir ceļvedis pa jūgendstila metropoles arhitektūru. Tā mūs ved lieliskā ceļojumā pa 240 arhitektoniski un mākslinieciski interesantākajām Rīgas jūgendstila ēkām cauri Vecrīgai un tālāk no Vīlandes ielas līdz pat Pārdaugavai un tās labā krasta tuvākajai apkārtnei.

Grāmatas autors Jānis Krastiņš ir Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesors, arhitektūras teorētiķis, daudzu arhitektūras vēstures grāmatu autors un zināšanām bagāts savas nozares profesionālis, kurš labprāt dalās ar savu pieredzi un redzējumu par jomas aktualitātēm un norisēm. 2019. gadā Jānis Krastiņš saņēmis Būvindustrijas lielo balvu “Pamatakmenī” par mūža ieguldījumu nozarē.

Jāņa Krastiņa vieslekcija par Latvijas jūgendstila arhitektūru ir daļa no Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes kursa “Gidu darbs”, kur tiek apmācīti topošie tūrisma gidi un apgūtas tādas tēmas kā gida loma tūrismā, gidu darbības pamati, ekskursiju maršruta plānošana, Rīgas vēsturiskais mantojums, Jūgendstils Latvijā un daudz kas cits.

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāte ir pirmā tūrisma fakultāte Latvijā. Lielākā priekšrocība fakultātei ir tas, ka studijas nebeidzas ar to, ka students beidz studēt, – fakultātes uzdevums ir uzturēt savstarpējas saites ar absolventiem, mudināt turpināt izglītoties un praktizēties, kā arī vēlāk atgriezties un dalīties pieredzē ar citiem studentiem, kas radīs noteiktu pēctecību un nodrošinās nozares ilgtspēju, savā starpā mijiedarbojoties.

Starptautiskā tūrisma fakultāte piedāvā apgūt šādas studiju programmas latviešu un angļu valodā: koledžas programma “Viesmīlības serviss”, bakalaura studiju programmas “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība”, “Pasākumu producēšana un vadība” un maģistra studiju programma – “Tūrisma stratēģiskā vadība”.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!