Uzņēmējdarbības vadība

Profesionālā maģistra studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālā maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā (MBA)
Kvalifikācija: Uzņēmumu un iestāžu vadītājs
Studiju ilgums: 1,5 līdz 2,1 gads
Studiju valoda: Latviešu vai angļu
Prakse: Valsts un pašvaldību iestādēs, dažādu nozaru uzņēmumos

Uzņēmējdarbības vadība

Studiju programma “Uzņēmējdarbības vadība” veidota, lai sniegtu daudzpusīgas zināšanas, kas sekmēs studenta profesionālo izaugsmi, kā arī, lai nodrošinātu prasmes, kas nepieciešamas kompetentiem vadītājiem. Studējošajiem ir iespēja izvēlēties vispārējo studiju programmu “Uzņēmējdarbības vadība” vai programmu ar kādu no specializācijām – “Veselības un aprūpes iestāžu vadība” vai “Izglītības iestāžu vadība”. Neraugoties uz izvēli, programma sniegs zināšanas globālajā mārketingā, cilvēkresursu vadībā un attīstībā, kā arī dos padziļinātu ieskatu krīzes vadībā, ilgtspējīgā attīstībā un inovācijās.

Studiju laikā tiks apgūtas prasmes novērtēt pārmaiņu procesu vadību, izmantojot prognozēšanas metodes, bet, izmantojot inovāciju vadības sistēmas, tiks apgūtas metodes, kā ilgtermiņā veiksmīgi veidot un vadīt pašam savu uzņēmumu. Studiju saturu nodrošina atzīti profesori un pieredzes bagāti uzņēmēji.

“Programmā gatavojam augstākā līmeņa uzņēmējus – profesionāļus, kuri spēs attīstīt uzņēmējdarbību ilgtermiņā un veicināt eksportu, jo tā ir biznesa nākotne,” stāsta Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Studiju programma ir akreditēta līdz 2021. gadam.

PROGRAMMAI “UZŅĒMĒJDARBĪBAS VADĪBA” IR PIEEJAMAS 2 SPECIALIZĀCIJAS (tikai vakara un neklātienes  studiju formā), TAČU SPECIALIZĀCIJU IZVĒLE NAV OBLIGĀTA – VARI STUDĒT VISPĀRĒJĀ PROGRAMMĀ!

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā (angļu valodā)
- Pilna laika studijas vakarā
- Nepilna laika studijas neklātienē
- Nepilna laika e-studijas
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
80 KP (120 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga vai attālināti

Karjeras iespējas

  • Augstākā līmeņa vadītājs iestādē vai uzņēmumā;
  • Uzņēmuma īpašnieks;
  • Biznesa attīstības plānotājs.

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Apgūsi profesionālās zināšanas un kompetences, kā izmantot stratēģiskās vadības tehnoloģijas mūsdienu apstākļos, sasniedzot augstāku uzņēmuma darbības efektivitāti. Apgūsi pārmaiņu procesu vadību un novērtēšanu, izmantojot prognozēšanas metodes. Apgūsi inovāciju vadības sistēmas un metodes, kā ilgtermiņā veiksmīgi vadīt un veidot savu uzņēmumu.

2. studiju gads

Profesionālā līmenī apgūsi prasmes un kompetences finanšu vadībā un investīciju piesaistē. Būs iespēja apgūt studiju priekšmetus, kas saistīti ar ES atbalstu uzņēmējdarbībā, biznesa modeļu piemērošanu un procesu efektivitātes novērtējumu, kas nodrošinās profesionāla līmeņa kompetences veiksmīgai darbībai starptautiskajā tirgū. Ar iegūtajām teorētiskajām un praktiskajām zināšanām tiks izstrādāts un aizstāvēts maģistra darbs.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta par vienu studiju gadu.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas vakarā

latviešu

1,5 vai 2 gadi

2270 EUR

Pilna laika studijas dienā

angļu

1,5 vai 2 gadi

2570 EUR

Nepilna laika studijas neklātienē

latviešu

1,6 vai 2,1 gads

2070 EUR

Nepilna laika e-studijas

latviešu

1,6 vai 2,1 gads

1870 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai iestātos maģistra studiju programmā, pretendentam jāuzrada profesionālā vai akadēmiskā bakalaura, vai profesionālās kvalifikācijas, kas iegūta pabeidzot vismaz 4 gadu studiju programmu, diploms.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Aigars Rostovskis
Aigars Rostovskis
Ivars Godmanis
Ivars Godmanis
Dr.phys.

Docents

Ivars Linde
Ivars Linde
Ph.D.

Asoc. profesors

Juris Rekšņa
Juris Rekšņa
Zane Driņķe
Zane Driņķe
Ph.D.

Asoc. profesore

Rosita Zvirgzdiņa
Rosita Zvirgzdiņa
Dr.oec.

Profesore

Aija Žīgure
Aija Žīgure

Lektore

Andris Vanags
Andris Vanags
Ph.D.

Asoc. profesors

Programmas direktore

Dr.oec., prof. Rosita Zvirgzdiņa

Tālr.: +371 67618746

E-pasts: rosita.zvirgzdina@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu