Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!
Skip to content

Jaunumi

15.12.2025

Ķekavā norisināsies praktiskās apmācības iedzīvotājiem rīcībai valsts apdraudējuma gadījumā

Lai paaugstinātu sabiedrības gatavību reaģēt ārkārtas un krīzes apstākļos, 2026. gada 29. janvārī plkst. 18.00 Ķekavas kultūras namā notiks praktiskas apmācības iedzīvotājiem par rīcību valsts apdraudējuma gadījumā. Pasākuma mērķis ir pilnveidot zināšanas un praktiskās iemaņas, kas ļautu nodrošināt personīgo un ģimenes drošību potenciāla apdraudējuma laikā.

Apmācības ir bez maksas, interesenti dalībai aicina reģistrēties šajā linkā.

“Mēs katrs varam iedot savu artavu valsts un iedzīvotāju drošībai savu iespēju un prasmju robežās. Tāpēc ir ļoti būtiski arī katram pašam vispirms saprast, kā es varu pasargāt sevi, savu ģimeni un līdzcilvēkus krīzes gadījumā. Zināt ne tikai vispārīgi rīcības soļus, bet tos apgūt arī praktiski, piemērojot savai situācijai. Tas liek justies drošāk un neapjukt panikas gadījumā,” uzsver apmācību iniciators, Jauniešu izcilības atbalsta fonda vadītājs, Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs.

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire: “Iedzīvotāju drošība sākas ar zināšanām un gatavību rīkoties. Šādas praktiskas apmācības ir būtisks ieguldījums mūsu kopējā drošībā, jo tās sniedz cilvēkiem pārliecību un prasmes, kas krīzes situācijā var būt izšķirošas. Ķekavas novada pašvaldībai ir svarīgi atbalstīt iniciatīvas, kas stiprina sabiedrības noturību un veicina atbildīgu, informētu rīcību.”

Pasākuma programma aptver trīs nodarbības, ko vadīs drošības un krīzes vadības eksperti. Drošības un tuvcīņas instruktors, Biznesa augstskolas Turība docētājs Jānis Sils dalībniekiem skaidros evakuācijas plānošanas principus, drošas pārvietošanās paņēmienus un alternatīvus risinājumus krīzes situācijās.

Civilo aizsardzību un praktiskus soļus, kā sagatavot savu mājokli apdraudējuma risku mazināšanai, izklāstīs krīzes vadības eksperts un Turības organizācijas drošības virziena docētājs Mārtiņš Melnis.

Savukārt pirmās palīdzības sniegšanas pamatprincipus krīzes apstākļos prezentēs Dāvis Urbāns, Dina Borovska un Laura Lāce-Glūzda, taktiskās medicīnas instruktori, kuri runās par rīcību fizisku apdraudējumu situācijās.

Apmācības organizē nodibinājums Jauniešu izcilības atbalsta fonds, pasākumu atbalsta Biznesa augstskola Turība Organizācijas drošības studiju virziens, Ķekavas novada pašvaldība un Kredītinformācijas birojs.

Pasākums norisināsies 2026. gada 29. janvārī plkst. 18.00 Ķekavā, Ķekavas kultūras namā.

Biznesa augstskola Turība piedāvā studiju programmu “Organizācijas drošība” koledžas un bakalaura līmenī, kā arī maģistra studiju programmu “Organizācijas drošības vadība”. Studiju procesā liels uzsvars tiek likts uz praktisko iemaņu apguvi, tostarp tuvcīņas elementiem, auto vadīšanu ekstrēmos apstākļos un šaujamieroču pielietojumu. Lai nodrošinātu augstas kvalitātes izglītību, studiju kursus papildina sadarbība ar nozares vadošajiem uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām. Organizācijas drošības absolventi būs augstas pakāpes kvalificēti darbinieki karjerai daudznozaru organizācijās un institūcijās, kas spēs nodrošināt labu koordināciju, komunikāciju un kontroli ārkārtas situācijās gan taktiskā, gan operatīvā, gan stratēģiskā līmenī, izstrādāt un prasmīgi realizēt vispusīgu riska vadību uzņēmumā un izveidot visaptverošas stratēģiskās drošības, kā arī spēs konsultēt vadību uzņēmējdarbības aizsardzībā un attīstībā. Jaunie kvalificētie drošības speciālisti būs ieguvuši psiholoģiskas prasmes un spēs vadīt cilvēku uzvedību ekstremālās situācijās.

Jauniešu izcilības atbalsta fonds ir Ķekavas novadā reģistrēta nevalstiskā organizācija.