Projekti

Biznesa augstskola Turība aktīvi piedalās dažādos izglītības un zinātnes sadarbības projektos, ko līdzfinansē Eiropas Savienība un citas starptautiskās sadarbības programmas. Kā vadošais partneris esam sekmīgi īstenojuši starptautiska mēroga Erasmus+, JUSTICE, NORDPLUS un citu fondu atbalstītus projektus.

27.07.2017 - 08.08.2017

Nordplus augstākās izglītības programmas Intensīvais kurss „Mediācija civilās un krimināllietās” 2017

Nordplus augstākās izglītības programmas Intensīvais kurss „Mediācija civilās un krimināllietās”

Intensīvā kursa realizācijas laiks: 2017. gada 27. jūlijs līdz 8. augusts.

2017. gada vasarā Biznesa augstskolā Turība norisinās NORDPLUS intensīvais kurss par mediāciju. Šo kursu realizē Biznesa augstskola Turība (Latvija) sadarbībā ar Mykolas Romeris Universitāti (Lietuva), Tallinas Tehnisko universitāti (Igaunija) un Turku Ekonomikas un biznesa vadības skolu (Somija).

Tiesvedības laikā aizvien pieprasītāka kļūst mediācija, jo tiesneši iesaka pusēm pašām censties atrisināt strīdus savstarpēji pieņemamā veidā. Mediatori ir apguvuši prasmes veicināt pušu sarunas un virzīties uz risinājumu ārpustiesas kārtībā. Mediācijas popularitāte nozīmē arī to, ka sabiedrības locekļi ir paši gatavi uzņemties atbildību par savu jautājumu sakārtošanu, negaidot trešo personu, tai skaitā tiesas iejaukšanos. Mediācija ir gan tiesām un šķīrējtiesām alternatīvs domstarpību risināšanas veids, kas atslogo valsts tiesu noslodzi, gan arī metode, ar kuras palīdzību puses atrisina strīdus un pēc iespējas saglabā cieņpilnas savstarpējās attiecības.

Intensīvā kursa mērķi ir:

- Vienkopus pulcināt studentus un akadēmiskos spēkus no vairākām valstīm, lai izveidotu starptautisku tīklu ar speciālistiem, kurus interesē mediācijas iespējas un pielietošana;

- Sniegt studentiem iespēju mācīties multikultūrālā vidē, attīstot viņu komunikācijas spējas un prasmi strādāt komandā;

- Organizēt teorētiskās lekcijas, kā arī radošās nodarbības ar lomu spēlēm, un iespēju tikties ar profesionāliem mediatoriem.

Kursos piedalās gan bakalaura studiju, gan maģistrantūras studenti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Lekcijas, diskusijas, grupu darbu un lomu spēles vada pieredzējuši pasniedzēji un praktizējoši mediatori no visām dalībaugstskolām. Studenti kursa ietvaros piedalās studiju vizītēs uz Latvijas Republikas Augstāko Tiesu un Saeimu, klausās lekcijas par konfliktu risināšanu, kultūru un nacionālo identitāti, mediācijas likumdošanu, starptautisko mediāciju, ģimenes lietu mediāciju, mediācijas ētiku un on-line mediāciju. Nokārtojot noslēguma eksāmenu studenti par dalību kursā saņēm 3 ECTS.

Aicinām iepazīties ar kursa programmu ŠEIT.

Projekta akadēmiskā vadītāja:
Biznesa augstskolas Turība lektore
Dana Rone
e-pasts: dana.rone@latnet.lv

Projekta administratīvā vadītāja:
Starptautisko projektu vadītāja
Kristīne Tihanova
tālr.: +371 67625371
e-pasts: kristine.tihanova@turiba.lv

Projekts tika realizēts ar NORDPLUS augstākās izglītības programmas atbalstu. Projekta numurs: NPHE-2017/10412.

Prezentācijas:

1. EXAMINATION, CERTIFICATION AND ATTESTATION FOR MEDIATORS ACROSS EUROPE

2. CONFERENCING IN CRIMINAL CASES

3. ONLINE MEDIATION: NECESSITY, RISKS AND POSSIBILITIES

4. SKILLS OF MEDIATOR

5. THE ROLE OF CULTURE IN CONFLICT MANAGEMENT AND NEGOTIATIONS

6. NATIONALITY AND IDENTITY ISSUES IN CONFLICT MANAGEMENT

7. VICTIM – OFFENDER MEDIATION

ATSAUKSMES NO DALĪBNIEKIEM:

Laura, studente no Somijas, Turku Universitātes

"Šī bija lieliska pieredze gan no akadēmiskā gan mana personīgā skatu punkta. Pirmkārt jau kursa laikā man bija iespēja izpētīt mediācijas tēmu no ļoti daudziem un dažādiem aspektiem. Visa šī informācija un pieredze tika iegūta salīdzinoši īsā laika posmā. Mums bija iespēja noklausīties tik daudzu un dažādu lektoru lekcijas, piedalīties diskusijās un mācību vizītēs! Man nebūtu šādas iespējas un pieredzes ierastajā studiju vidē.

Otrs pozitīvais kursa aspekts bija iespēja dzīvot un mācīties multikulturālā vidē. Dažreiz tas bija izaicinājums, bet tagad pēc kursa es varu droši apgalvot – šī bija lieliska pieredze, kas mani attīstīja arī kā personību!"

Dana Rone, BA Turība pasniedzēja un kursa akadēmiskā vadītāja

"Šajā mediācijas vasaras skolā piedalījās studenti no četru ziemeļvalstu augstskolām – Turku Universitātes (Somija), Tallinas Tehnoloģiju Universitātes (Igaunija), Mikolas Romeris Universitātes (Lietuva) un Biznesa augstskolas Turība (Latvija). Studenti pārstāvēja ļoti plašu valstu loku, nākot ne tikai no minētajām četrām valstīm, bet arī no Ukrainas, Baltkrievijas, Uzbekistānas, Indijas un Nigērijas. Divu nedēļu mācību laikā studenti apguva mediācijas teorētiskās un praktiskās zināšanas, vingrinājās mediācijas procesa izspēlēs un piedalījās grupu darbos un diskusijās.

Papildus mācību procesam studenti devās arī mācību ekskursijā uz Augstāko tiesu, kur noklausījās Anitas Zikmanes lekciju par tiesu varas organizāciju Latvijā, kā arī apmeklēja Augstākās tiesas muzeju. Tāpat studentiem bija iespēja viesoties Saeimā, uzzinot vairāk par likumdevēja darbību. Vasaras skolas studenti mācību procesu pabeidza gandarīti un sniedza vislabākās atsauksmes gan par administratīvo un akadēmisko organizāciju, gan par brīvā laika aktivitātēm starp intensīvajām lekcijām.

Mums gan kā augstskolai, gan kā pasniedzējiem šāds projekts ir ļoti nozīmīgs. Tas deva iespēju apmainīties ar pieredzi, zināšanām, mācību materiāliem un veidot jaunas sadarbības".

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!