Studiju programmas>Profesionālā bakalaura studiju programmas>Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība

Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība - profesionālā bakalaura studiju programma


TŪRISMA UN VIESMĪLĪBAS NOZARES UZŅĒMUMU VADĪBA 


Profesionālā bakalaura studiju programmai Tūrisma un viesmīlības
nozares uzņēmumu vadība
 piešķirta prestižās ANO Pasaules
tūrisma organizācijas
(UNWTO UN World Tourism Organization)
TedQual akreditācija uz maksimālo laiku – četriem gadiem, līdz 2022. gadam.

 

GRĀDS: Profesionālā bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā

KVALIFIKĀCIJA: Uzņēmumu un iestāžu vadītājs

STUDIJU ILGUMS: 4 gadi pilna laika studijās dienā vai vakarā vai 4,3 gadi nepilna laika studijās neklātienē

STUDIJU VALODA: latviešu vai angļu

PRAKSE Latvijas vai ārzemju tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos
visos studiju gados

PRASMES

Apgūsi  ceļojumu organizēšanu un vadību, ēdināšanas pakalpojumu darbības principus, tūrisma loģistiku, iemācīsies plānot un vadīt uzņēmuma finanses, grāmatvedības pamatprincipus. Attīstīsi prasmes strādāt e-vidē.

KARJERA:

  • Iegūtais grāds atbilst tam, lai Tu varētu vadīt naktsmītni, ēdināšanas uzņēmumu vai tūrisma aģentūru;
  • Varēsi strādāt dažādos amatos viesnīcās gan Latvijā, gan citviet pasaulē;
  • Strādājot par ceļojumu konsultantu vai organizatoru tūrisma aģentūrā, varēsi parādīt gan savu kompetenci tūrisma jomā, gan ģeogrāfijā un pielietot klientu apkalpošanas prasmes;
  • Ja Tev patīk plānošana un pārvalde, varēsi strādāt valsts un pašvaldību institūcijās;
  • Ja Tev padodas klientu apkalpošana un interesē starpkultūru komunikācija, tad darbs tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos domāts tieši Tev!


Karjera strauji augošā nozarē

Tūrisms ir viena no dinamiskākajām, globālākajām un pasaulē pieprasītākajām nozarēm. Pasaulē veiktie pētījumi liecina, ka pēdējo desmit gadu laikā tūrisma ceļojumu skaits pasaulē pieaudzis par 46,6%. Ne velti gandrīz katrs desmitais cilvēks pasaulē strādā tūrismā un ar to saistītās jomās. Pēdējo piecu gadu laikā tūrisma attīstība Latvijā ir piedzīvojusi strauju augšupeju - gandrīz divas reizes pieaudzis tūristu skaits un vairāk nekā divas reizes palielinājušies viņu kopējie izdevumi. 


Praksē balstītas zināšanas

Biznesa augstskola Turība profesionālā bakalaura studiju programma “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” piedāvā apgūt ne tikai nepieciešamās zināšanas tūrisma un viesmīlības uzņēmējdarbības jomās, bet arī sniedz iespēju praktiski pilnveidot savas prasmes gan komandas darbā, gan darbā multikulturālā vidē, kas mūsdienu globalizācijas ietekmē kļūst par nepieciešamību. Studiju laikā studenti mācīsies izprast citu kultūru atšķirīgo domāšanas veidu un dzīves pieeju, kritisko domāšanu un spēju strukturēti paust savu viedokli. Tās ir vērtības, ko absolventi praktiski spēs tālāk izmantot savā dzīvē. Studiju programmas absolventi iegūst ne tikai diplomu par augstākās izglītības iegūšanu, bet arī sertifikātu par iesaistīšanos papildus aktivitātēs.

Lielākā daļā docētāju ir praktiķi un nozares eksperti. Jau studiju laikā studentiem ir iespēja pilnveidot savas prasmes Tūrisma pētniecības centrā, kas ir vienīgais šāda veida centrs Baltijā, un regulāri pulcē mācībspēkus un studentus, lai diskutētu par nozares aktualitātēm. Tāpat studiju ietvaros notiek mācību braucieni uz tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumiem un tūrisma galamērķiem Latvijā un ārpus tās robežām, kā arī tiek apmeklēta pasaulē vadošā tūrisma izstāde ITB Berlīnē.

“Turības studiju laikā apjautu savu patieso interesi par viesnīcu jomu. Turklāt Turība uzrunāja ne tikai programmas piedāvājuma, bet arī estētiskā ziņā – tā bija līdzīga ārvalstu augstskolām”, stāsta Māra Blaubārde, pieczvaigžņu viesnīcu Schlössle Hotel un St. Petersbourg Hotel Tallinā vadītāja.


Turpinot studēt maģistrantūrā, studiju ilgums tikai 1,5 gadi!

###TAB-HOLDER###

PROGRAMMAS DIREKTORE
MBA Agita Doniņa - Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne
Tālrunis: 67607661
E-pasts: AgitaD@turiba.lv

 

  

Studiju programma ir akreditēta. Saskaņā ar Augstskolu likuma grozījumiem visas šī virziena akreditētās studiju programmas akreditētas līdz 2023. gadam.

Nodarbību saraksts