Jaunumi

07.12.2023

Turība un Ādažu vidusskola sadarbosies biznesa zinātniski pētnieciskajos projektos

Parakstot līgumu, Biznesa augstskola Turība un Ādažu vidusskola turpmāk sadarbosies izglītības procesa nodrošināšanā, biznesa zinātniski pētniecisko projektu īstenošanā, kā arī pedagoģiskā personāla izglītošanā.

Viesojoties Ādažu vidusskolā, sadarbības līgumu šonedēļ, 6. decembrī, svinīgi parakstīja Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Imants Bergs un Ādažu vidusskolas direktore Solvita Vasiļevska.

“Ar mūsu augstskolas mācībspēku lielo profesionālo pieredzi un zināšanām mēs vēlamies nākt talkā Ādažu vidusskolai, lai palīdzētu veiksmīgi īstenot kompetenču izglītību un jauniešiem piedāvāt jau vidusskolā iegūt pirmās profesionālas iemaņas un prasmes dažādās uzņēmējdarbības nozarēs,” uzsver valdes priekšsēdētājs Imants Bergs.

Savukārt Ādažu vidusskolas direktore Solvita Vasiļevska norāda: “Mēs ļoti novērtējam iespēju uzsākt sadarbību ar Biznesa augstskolu Turība. Mēs esam pārliecināti, ka sadarbības procesā ieguvēji būs ne tikai vidusskolēni, kas ar plašāku zināšanu bāzi iegūs vidējo izglītību un paplašinās savas iespējas profesijas izvēlē, bet arī mūsu skolas mācībspēki – skolotāji. Tā ir lieliska iespēja paplašināt savu profesionālo darba pieredzi, mācīties un turpmāk ievirzīt jauniešus nākotnei.”

Sadarbības ietvaros Turības Uzņēmējdarbības vadības fakultātes pedagogi iesaistīsies un sniegs atbalstu teorētisko un praktisko nodarbību organizēšanā 12. klases audzēkņiem, kuri specializējas uzņēmējdarbībā, finansēs un ekonomikā jeb mācās skolas 5.virzienā. Tāpat augstskola talantīgajiem jauniešiem piedāvās iespēju piedalīties tās īstenotajos biznesa zinātniski pētnieciskajos projektos.

Abas izglītības iestādes vienojušās arī par pedagoģisko sadarbību, turpmāk kopīgi plānojot un realizējot profesionālās orientācijas un pedagoģiskā personāla izglītošanas aktivitātes.

Svinīgā līguma parakstīšanas dienā Ādažu vidusskolā viesojās arī Biznesa augstskolas Turība akadēmiskās vadības komanda - rektore Zane Driņķe un fakultāšu dekāni, kuri pasākumā “Uzņēmēji arī kļūdās” dalījās ar saviem pieredzes un veiksmes stāstiem, esot kā uzņēmējiem.

“No kļūdām cilvēki mācās, bet vēl labāk, ja izdodas mācīties no citu kļūdām – tieši ar šādu devīzi mēs vēlamies uzrunāt jauniešus – topošos uzņēmējus un nozares vadītājus. Ikviens, mēs kā uzņēmēji, esam kļūdījušies, dažādās krīzēs esam spējuši atrast radošus un nestandarta risinājumus, un ar saviem kritieniem un kāpieniem vēlamies iedvesmot jauniešus būt drosmīgiem, sapņot un mērķtiecīgi savus sapņus piepildīt,” pauž Turības rektore Zane Driņķe.

Pasākuma mērķis bija iedvesmot jauniešus darīt vairāk un sasniegt savus mērķus, neskatoties uz ceļā sastapties pārbaudījumiem, kā pieņemt izaicinājumus un neapstāties pie pirmās neveiksmes. Tikšanās pēcpusdiena bija ar humora pilniem pieredzes stāstiem par veiksmēm un neveiksmēm un atraktīviem priekšnesumiem neformālā gaisotnē.

Savos pieredzes stāstos dalījās uzņēmēji, kuri ar savām profesionālajām zināšanām ikdienā arī iedvesmo Biznesa augstskolas Turība studentus un vada augstskolas studiju fakultātes:
• rektore, a/s “Latvijas valsts meži” padomes priekšsēdētāja Zane Driņķe,
• Juridiskās fakultātes dekāns, zvērinātu advokātu biroja “Protectum” partneris Ivo Krievs,
• Starptautiskā tūrisma fakultātes dekānsm tūrisma operatora “Balticvision” direktors Ēriks Lingebērziņš,
• Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, sertificētas mediatores privātprakses īpašniece Evija Kļave, Komunikācijas virziena vadītāja, uzņēmuma “J.B. Spark Communication” vadītāja Jana Bunkus,
• IT virziena vadītājs, uzņēmuma “INT” vadītājs Jānis Pekša.

Uzņēmēju pieredzes stāstus uzklausīja un pašus arī iztaujāja Ādažu vidusskolas 10.-12. klašu audzēkņi un Ādažu Brīvā Valdorfa skola jaunieši, kā arī ar interesi šos stātus vēroja pedagogi.

Ādažu vidusskolas 12.e un 11. b klases audzēkņi piedalās arī Biznesa augstskolas Turība organizētajā Uzņēmējdarbības skolā, šogad devītajā sezonā pulcējot rekordlielu vidusskolēnu skaitu – vairāk nekā 570 dalībnieku no 30 Latvijas skolām. Projekts norisinās visa mācību gada garumā. Papildu mācību saturam Uzņēmējdarbības skolā jaunieši tiekas ar dažādu nozares profesionāļiem un uzņēmējiem, uzzinot, piemēram, par mākslīgo intelektu, personīgo zīmolu veidošanu, ilgtspējību, konfliktu radošu risināšanu un kritisko domāšanu. Tāpat dalība projektā veicina vidusskolēniem spēju sadarboties komandā, kā arī pilnveidot savu radošumu un starpnozaru prasmes.

Biznesa augstskola Turība ir TOP3 darba devēju atzītākā augstskola. Tā ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola, kas ietver biznesa domāšanu visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai jaunieši maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu. Studiju satura piedāvājums orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu.

Ādažu vidusskola ir lielākā izglītības iestāde valstī pēc skolēnu skaita, kur mācās 2127 skolēnu. Ādažu vidusskola Latvijas skolu reitingā darbā ar talantīgajiem skolēniem 2023.gadā ierindojas 6.vietā. Izglītības iestāde mācību procesā arvien vairāk cenšas ieviest mūsdienīgas mācību metodes un rast risinājumus inovatīvu ideju īstenošanai, neaizmirstot, ka mācību procesa centrā ir skolēns un viņa labsajūta. Tieši tāpēc skola par savu misiju izvirzījusi - nodrošināt rosinošu, drošu, skolēnu fiziskajai, garīgajai un intelektuālajai attīstībai un aktīvai sadarbībai labvēlīgu mācību vidi.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!