Jaunumi

06.07.2023

Studijas programmā “Organizācijas drošība” ir ieguldījums stabilā un drošā nākotnē

Mūsdienās organizācijas drošība globālu notikumu ietekmē ir kļuvusi arvien aktuālāka un palielinājusi interesi par drošības tēmu gan jauniešos, gan pieaugušos, kas tālāk vēlas saistīt savu karjeru ar darbu drošības nozarē. Biznesa augstskola Turība piedāvā koledžas, bakalaura un maģistra līmeņa organizācijas drošības studiju programmas, kuras pabeidzot absolvents var vadīt dažādus drošības uzņēmumus, veidot uzņēmuma drošības stratēģijas un pasākumus, kā arī būt plaša mēroga speciālists drošības jautājumos.


Bakalauru studiju programmas Organizācijas drošība lektors un drošības uzņēmumu grupas ZEVS vadītājs Kārlis Apalups uzsver: “Organizācijas drošības studijas paver ceļu uz aizraujošu ikdienu, pašpārliecinātību par sevi un starptautiskas attīstības iespējas. Turība ir ne tikai viena no retajām augstskolām valstī, bet arī visā Eiropā, kur var apgūt tik praktisku un plašu organizācijas drošības programmu klāstu - sākot no koledžas drošības speciālista līdz pat augstākā līmeņa vadītājam, kurš spēj vadīt un atbildēt par vairākām drošības jomām - kiberdrošību, datu aizsardzību, fizisko un tehnisko drošību, darba aizsardzību un vides aizsardzību un citiem virzieniem. Īpaši šajā trauksmainajā laikā, studijas organizācijas drošībā ir ieguldījums drošībā un stabilitātē nākotnē.”


Koledžas studiju programma Organizācijas drošība īsā laikā sniedz prasmes preventīvu pasākumu plānošanā un veikšanā. 1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība sniegs praktiskas un juridiskas iemaņas likumpārkāpēju aizturēšanā, šaujamieroču un pašaizsardzības paņēmienu izmantošanā un pielietošanā, drošības tehnisko un speciālo līdzekļu pielietošanā, masu pasākumu drošības organizēšanā, kā arī konfidenciālas informācijas aizsardzībā.


Savukārt studējot bakalauru studiju programmā Organizācijas drošība, studējošos sagaida dinamisks studiju process (tuvcīņa, auto vadīšana ekstrēmos apstākļos, šaujamieroča pielietošana), kurā iesaistīti nozares vadošie uzņēmumi un sabiedriskās organizācijas (piemēram, Drošības profesionāļu asociācija, Latvijas Drošības biznesa asociācijas un Drošības nozares kompāniju asociācijas biedri, kā arī Koblenz drošība, Daizpon, u.c.).


Absolvējot programmu, tiek iegūts profesionālā bakalaura grāds organizācijas drošībā un drošības dienesta vadītāja kvalifikācija, kas ļauj kļūt par drošības dienesta vadītāju vai arī veidot savu uzņēmumu šajā nozarē. Studiju programmā iespējams apgūt ne tikai drošības jomas profesionālās zināšanas un praktiskās iemaņas, bet arī plašas zināšanas tiesību aktos un organizāciju vadībā.


Studiju laikā apgūsi praktiskās iemaņas un prasmes profesionāli kontrolēt un motivēt personālu un nodrošināt komunikāciju ar sadarbības partneriem un klientiem, izvērtēt organizācijas drošības riskus un profesionāli rīkoties kritiskās situācijās. Pilnvērtīgi iemācīsies sniegt pirmo palīdzību cietušajiem un apgūsi pašaizsardzību. Iemācīsies rīkoties krīzes situācijās, iegūsi zināšanas par noziedzīgu nodarījumu atklāšanas īpatnībām, kā arī par valsts un pašvaldību iepirkumiem. Iemācīsies plānot, organizēt un vadīt ar uzņēmuma drošību saistītos pasākumus. Iegūsi praktiskās iemaņas detektīvdarbībā. Apgūsi drošības nozarei raksturīgo tehnisko aprīkojumu, kas izmantojams darbā, piemēram, ugunsdrošībā, apsardzes un videonovērošanas sistēmās.


Kā turpinājums bakalauru studiju programmai Organizācijas drošība Biznesa augstskola Turība piedāvā jauno maģistra studiju programmu Organizācijas drošības vadība, kurā tiek apgūta drošības nozares problemātika, inovācijas un nianses jau no augstākā līmeņa drošības vadītāja perspektīvas.


Jaunā programma ir veidota, ņemot vērā tādus svarīgus izglītības principus kā starpdisciplinaritāte, starptautiskums, tehnoloģijas un personības veidošanas pieredzes bagātināšana. Programma ir starpdisciplināra, taču galveno uzsvaru tajā veido drošības izpratnes nostiprināšana organizāciju vadībā.


Studiju programmas absolventi būs augstas pakāpes kvalificēti darbinieki karjerai daudznozaru organizācijās un institūcijās, kas spētu nodrošināt labu koordināciju, komunikāciju un kontroli ārkārtas situācijās gan taktiskā, gan operatīvā, gan stratēģiskā līmenī, izstrādāt un prasmīgi realizēt vispusīgu riska vadību uzņēmumā un izveidot visaptverošas stratēģiskās drošības, kā arī spētu konsultēt vadību uzņēmējdarbības aizsardzībā un attīstībā. Absolventi būs ieguvuši psiholoģiskas prasmes un spēs vadīt cilvēku uzvedību ekstremālās situācijās.


Programmas ilgums atkarīgs no iepriekš iegūtajām zināšanām. Studiju programma atbilst studiju virzienam Iekšējā drošība un civilā aizsardzība, jo tajā ir iekļauti daudzi ar drošības un aizsardzības jomu saistīti studiju kursi, tādēļ ir izstrādāta īsā un garā programma, izvērtējot studenta jau iegūtās drošības speciālista zināšanas.


Īso programmu veido tādi studiju kursi kā, piemēram, Kiberdrošības pārvaldība, Darba drošība un aizsardzība, Sarunu vešanas stratēģijas, Konfliktoloģija, Drošības risku un krīžu vadība, Drošības organizāciju kvalitātes vadība, Cilvēkresursu vadība un attīstība, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana.


Savukārt tiem, kam drošībā nav bijusi iepriekšēja pieredze, tiks sniegtas zināšanas tādos studiju kursos kā Detektīvdarbība, Drošības psiholoģija, Organizācijas drošība, Drošības teorija, Drošības organizāciju teorija, Drošības projektu vadība, Publiskie iepirkumi, Biznesa ekonomika, Intelektuālā īpašuma aizsardzība, Prezentācijas māksla, Praktikums personālvadībā, Mākslīgais intelekts u.c.
Ar profesionālā bakalaura vai 5. līmeņa profesionālās kvalifikācijas diplomu, kas iegūts, pabeidzot vismaz četru gadu studiju programmu studiju virzienā Iekšējā drošība un civilā aizsardzība vai profesionālā bakalaura vai 5. līmeņa profesionālās kvalifikācijas diplomu, kas iegūts, pabeidzot vismaz četru gadu studiju programmu, kā arī apliecinājumu par vismaz divu gadu praktisko pieredzi personas un īpašuma aizsardzībā – būs jāstudē tikai 1,3 gadi.


Studiju programmas starpdisciplinārais raksturs ļaus veidot jaunus tirgū pieprasītus speciālistus, kuri nav specializējušies tikai vienā šaurā jomā, bet ir spējīgi pieņemt lēmumus, izmantojot starpdisciplinārās zināšanas, tādējādi kļūstot par arvien efektīvākiem speciālistiem.
Absolvējot šo programmu tiks piešķirts sociālo zinātņu maģistra grāds personu un īpašuma aizsardzībā.

Noslēdzot studiju līgumu no 12. līdz 15. jūlijam iespējams saņemt 50% atlaidi otrajam semestrim.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!