- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
-
Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Jaunajiem uzņēmējiem turpmāk mācīs arī sistēmisko koučingu
Lai sniegtu zināšanas par sistēmisko pieeju organizāciju vadībā, kas paplašina tradicionālo uzņēmējdarbības vadības izpratni, jaunajiem uzņēmējiem un vadītājiem turpmāk piedāvās unikālu studiju kursu Latvijā par sistēmisko koučingu.
Ar šo jauno studiju kursu “Organizācijas sistēmiskā vadība” jaunajā mācību gadā ir papildinātas divas Biznesa augstskolā Turība maģistra studiju programmas "Uzņēmējdarbības vadība” un "Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība". Studiju kursu vadīs Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, asociētā profesore Evija Kļave.
Šis inovatīvais un unikālais studiju kurss piedāvā jaunu skatījumu uz organizācijas attīstību un bagātina vadītājus un līderus ar papildu resursiem, kā uzlabot un vadīt darbinieku cilvēciskās un profesionālās attiecības, īstenojot jēgpilnu pārmaiņu, stratēģisko un operatīvo vadību, esot soli priekšā citiem.
“Arvien vairāk iepazīstot sistēmiskā darba ar cilvēkiem un organizācijām potenciālu, uzskatu, ka tās ir vērtīgas praksē balstītas zināšanas ikvienam profesionālim, kurš strādā ar cilvēkiem. Uzņēmējdarbības kontekstā jebkurš bizness balstās uz cilvēku attiecību vadību. Jo augstākā vadības līmenī nonākam, jo lielākā mērā mums jāspēj pārredzēt un vadīt organizāciju kā lauku, kuru darbina smalkais cilvēcisko attiecību mehānisms. Sistēmiskā pieeja darbā ar organizācijām vadītājam ļauj jēgpilnāk izmantot tradicionālos vadības instrumentus, apzināties to ierobežojumus un vienlaikus saskatīt arī kvalitatīvi atšķirīgus risinājumus vadības problēmām no veseluma perspektīvas,” uzsver studiju kursa vadītāja Evija Kļave.
Šī pieeja raugās uz organizācijām kā uz dzīvām sistēmām, kuru veselumu nosaka noteikti principi un ietekmē dažādas dinamikas, kuras iespējams novērot cilvēku un elementu mijiedarbībā. Uztverot uzņēmumu kā dzīvu sistēmu, mēs varam identificēt plašākas problēmas un risināt to cēloņus sistēmiskā līmenī.
Sistēmiskā pieeja organizāciju un biznesa vadībā pasaulē attīstās vairākus gadu desmitus un pakāpeniski dažādos formātos ienāk arī korporatīvajā vidē. Nereti vadītāji lieliski pārvalda tradicionālās metodes, kā vadīt savu organizāciju un komandu tā, lai tas būtu rentabli, produktīvi un pat ilgtspējīgi. Taču dažkārt ar šīm precīzi formulētajām zināšanām un it kā pārbaudītajiem paņēmieniem nepietiek. Ir sajūta un rezultāti rāda, ka netiek izmantots viss uzņēmuma vai komandas potenciāls, kas ir iespējams visiem elementiem saslēdzoties vienotā veselumā. Vadīt organizācijas, projektus un komandas sistēmiski ne tikai ļauj augt vadītājam kā līderim, bet arī visa vadītā sistēma kļūst dzīvotspējīgāka, produktīvāka un laimīgāka.
Studiju kurss “Organizācijas sistēmiskā vadība” veidots tā, lai sistēmiskās vadības pieejas teorētiskos aspektus apgūtu, balstoties uz praksi un pieredzi reālā organizāciju vidē. Kursā iekļautas tēmas par organizācijas izcelsmes un vēstures nozīmi tās attīstībā, sistēmiskās kārtības, piederības un līdzsvara principiem, attiecību hierarhijas līmeņiem organizācijā, biznesa partnerību un konfliktiem sistēmiskā skatījumā. Pārmaiņu vadības kontekstā kursā ietverta tēma par transformāciju nozīmi, raugoties uz to kā uz neieplānoto un nezināmo organizācijas nākotni.
Šo pieeju darbā ar sociālām grupām – komandām, uzņēmumiem, iestādēm, organizācijām – sauc par sistēmisko koučingu. Sistēmiskais koučings atšķirībā no klasiskā koučinga ir vērsts uz to, lai saprastu, kas konkrētajā gadījumā ir labākais scenārijs, lai klients varētu būt pilnvērtīga sistēmas jeb veseluma daļa. Esot savā vietā tiešā un pārnestā nozīmē cilvēks spēj realizēt savu pilno potenciālu, un tas ir tieši tas, ko ikviens vadītājs sagaida no savas komandas. Sistēmiskais koučings kā vadības metode paredz strādāt ne tikai ar racionālo un apzināto informāciju, bet arī ar intuitīvo, dažkārt vārdos neietverto informāciju, kas būtiski paplašina lēmumu pieņemšanas un rīcības telpu. Tāpēc sistēmiskā pieeja ir īpaši vērtīga arī pārmaiņu vadības īstenošanā.