Jaunumi

19.04.2024

Apgūsti zinību virsotnes kādā no četrām doktora studiju programmām

Studijas kādā no Biznesa augstskolas Turība doktora studiju programmām ir redzesloka paplašināšana un iespēja attīstīties. Tās patiesi ir studijas citā līmenī, kad pasniedzēji vairs nemāca, bet dalās ar savām zināšanām un pieredzi. Doktorantūra būtiski maina uzskatus un grauj stereotipus par pētāmo jautājumu un dzīvi kopumā. Doktorantūras studijas nav stāsts tikai par jaunām zināšanām un prasmēm, tas ir stāsts par dalīšanos ar zināšanām, to pārnesi citiem studējošajiem dažādos līmeņos un to izmantošanu, lai risinātu būtiskas un aktuālas tautsaimniecības vai akadēmiskās problēmas Latvijā un pasaulē.

Turības Uzņēmējdarbības vadības fakultāte un Juridiskā fakultāte kopumā piedāvā četras doktorantūras studiju programmas – “Uzņēmējdarbības vadība”, “Vadībzinātne”, “Tiesību zinātnes” un “Komunikācijas vadība”. Piedāvātās doktora studiju programmas iespējams apgūt gan latviešu, gan angļu valodā, un studiju norise tiek plānota pēc individuālas pieejas katram studentam.

Komunikācijas virziena doktora studiju programmā “Komunikācijas vadība” ir iespējams apgūt pētnieciskās un pedagoģiskās prasmes un radīt jaunas zināšanas integrētajā mārketinga komunikācijā, mediju un komunikācijas zinātnē un vadībzinātnē, ieskaitot stratēģisko, komunikācijas un mediju vadību. Programmas direktore Jolanta Derkevica-Pilskunga uzsver: “Doktorantūras studijas ir loģisks, profesionāls turpinājums tiem, kas vēlas rakt dziļāk. Tas dod izpratni par kopsakarībām zinātnes un profesionālajā laukā. Komunikācija ir salīdzinoši jauna, bet ārkārtīgi interesanta zinātne, kas var būt kā turpinājums citām iegūtajām zināšanām un pieredzēm.”

Savukārt “Uzņēmējdarbības vadības” programma ir strukturēta, lai padziļināti izpētītu un attīstītu studentu prasmes un zināšanas uzņēmējdarbības jomā. “Šāda programma sniedz iespēju apgūt plašu spektru tematiski saistītu kursu, kas ietver stratēģisko plānošanu, vadības procesus, finanšu pārvaldību, inovācijas un uzņēmējdarbības attīstību. Doktorantūras studijas piedāvā iespēju iegūt jaunas perspektīvas un doties uz priekšu zinātniskajā pētniecībā. Turklāt augstākā līmeņa izglītība šajā jomā var atvērt durvis uz karjeras izaugsmi un iespēju vadošām amata pozīcijām uzņēmējdarbības un akadēmiskajā vidē,” akcentē Uzņēmējdarbības vadības fakultātes programmas “Uzņēmējdarbības vadība” direktore Rosita Zvirgzdiņa.

Studiju programmas “Tiesību zinātne” mērķis ir nodrošināt augsta līmeņa studijas un aktīvu doktorantu zinātniski pētniecisko darbību. “Tas dod iespēju doktorantiem padziļināti apgūt kompetences, kuras nepieciešamas promocijas darba rakstīšanai un tā pabeigšanai ar oriģinālu un empīriski pārbaudītu rezultātu,” uzsver programmas direktore Ingrīda Veikša. “Doktorantūras studijās ir iespēja ne vien iegūt papildu zināšanas no augsti kvalificētiem tiesību zinātniekiem un profesionāļiem, bet arī pārbaudīt savas zināšanas un rakstura īpašības, diskutējot ar viņiem par dažādiem sevi interesējošiem jautājumiem. Doktorantūras studijas sniedz iespēju analizēt ikdienas procesus ar zinātniski pārbaudītām metodēm, kas bieži vien sniedz pārsteidzošus rezultātus. Tā ir prāta vingrošana! Pēc doktorantūras studijām Latvijas tiesību sistēmā ienāk skaidri domājoši un analizēt spējīgi teorētiķi, kas var palīdzēt sistēmā strādājošajiem augsti kvalificētajiem profesionāļiem izvirzīt visai sabiedrībai svarīgus mērķus un nenovirzoties tiekties uz tiem.”

Biznesa augstskolā Turība ir iespējams doktorantūrā studēt arī “Vadībzinātni”. Šīs programmas direktore Rosita Zvirgzdiņa akcentē, ka vadībzinātnes programma ir vērsta uz padziļinātu izpratni par vadības procesiem, organizācijas struktūrām un līderības principiem. Šāda programma parasti ietver kursus par stratēģisko vadību, organizatoriskajām inovācijām, cilvēkresursu pārvaldību un uzņēmējdarbības ētiku. “Studijas šajā doktorantūras programmā sniedz iespēju veikt dziļāku analīzi un pētījumus par vadības jomu. Doktorantūras studijas dod iespēju veidot un veikt oriģinālus pētniecības projektus, kas tiks ieguldīti ne tikai personiskajā, bet arī profesionālajā attīstībā. Doktora grāds vadībzinātnēs var dot lielu priekšrocību karjeras izaugsmē, atvērt durvis uz augstākām amata pozīcijām un piedāvāt iespēju kļūt par nozīmīgu ieguldītāju vadības teorijas un prakses attīstībā,” turpina profesore.

Studiju ilgums doktorantūras programmās “Uzņēmējdarbības vadība”, “Vadībzinātne” un “Tiesību zinātnes” ir trīs gadi, bet programmā “Komunikācijas vadība” – 3,6 gadi. Programma “Vadībzinātne” tiek realizēta sadarbībā ar Daugavpils Universitāti.

Augstākās izglītības iestādes stipendiju fonds paredz katram pilna laika doktora studentam stipendiju 996,01 eiro apmērā gadā. Studējošajiem minimālā mēneša stipendija doktora studiju programmas apguvei noteikta 140 eiro mēnesī.

Doktorantūra būtiski maina uzskatus un stereotipus par pētāmo jautājumu un dzīvi kopumā. Doktorantūras studijas nav stāsts tikai par jaunām zināšanām un prasmēm, tas ir stāsts par dalīšanos ar zināšanām, to pārnesi citiem studējošajiem dažādos līmeņos un to izmantošanu, lai risinātu būtiskas un aktuālas tautsaimniecības vai akadēmiskās problēmas Latvijā un pasaulē.

Absolvējot kādu no Biznesa augstskolas Turība doktorantūras studiju programmām un iegūstot doktora grādu, ir iespējams pretendēt uz docenta, asociētā profesora vai profesora akadēmisko amatu, kļūt par augsta līmeņa vadītāju un starptautisku pētījumu autoru. Nāc un sasniedz savu zinību virsotni, kādā no Biznesa augstskolas Turība doktoru studiju programmām!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!