Komunikācijas vadība

Doktora studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Doktora zinātniskais grāds plašsaziņas līdzekļos un komunikācijā (Ph. D.)
Studiju ilgums: 3,6 gadi
Studiju valoda: Latviešu vai angļu

Komunikācijas vadība

Doktora studiju programmā “Komunikācijas vadība” iespējams apgūt pētnieciskās un pedagoģiskās prasmes un radīt jaunas zināšanas integrētajā mārketinga komunikācijā, mediju un komunikācijas zinātnē un vadībzinātnē, ieskaitot stratēģisko, komunikācijas un mediju vadību. Iespējams pilnveidot savas kompetences problēmorientētā pētniecībā, saistot komunikāciju un vadību. Tāpat ir iespējams pilnveidot prasmes, lai izstrādātu un ieviestu komunikācijas stratēģijas uzņēmumos un citās organizācijās, ieskaitot starptautiskās. Studiju programma piedāvā attīstīt jau uzkrātās zināšanas, iemaņas un spējas augstākā līmenī.

Visiem doktorantūras studentiem ir iespēja iesaistīties Eiropas Žurnālistikas observatorijas (European Journalism Observatory – EJO) starptautiskā pētnieku un mediju profesionāļu tīkla darbībā, kā arī pretendēt uz EJO stipendiju Berlīnes Brīvajā universitātē.

Doktora zinātniskais grāds ir ne vien apliecinājums zinātniskajai kvalifikācijai, bet arī novērtējums grāda ieguvēja profesionālajām spējām un sasniegumiem. Doktora grāds daudzviet pasaulē ir ne vien prestiža elements, bet arī nerakstīta un pat rakstīta nepieciešamība vadošu amatu pretendentiem.

Doktora studiju programma “Komunikācijas vadība” ir akreditēta līdz 2027. gada 28. oktobrim.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas vakarā
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
144 KP (216 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Starptautisks komunikācijas eksperts;
  • Iespēja pretendēt uz docenta, asociētā profesora vai profesora akadēmisko amatu;
  • Starptautisku zinātnisko pētījumu dalībnieks vai vadītājs.

Studiju saturs

Oficiālais doktora studiju programmas “Komunikācijas vadība” saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Pieredzējušu un starptautiski atzītu profesoru vadībā būs iespējams apgūt zinātniskās darbības metodoloģiju un komunikācijas pētījumu metodes, kas palīdzēs formulēt promocijas darba tēmu un izstrādāt tā plānu un laika grafiku. Būs iespējams padziļināt zināšanas integrētajā mārketinga komunikācijā, mediju un komunikācijas zinātnē un vadībzinātnē, ieskaitot stratēģisko vadību un stratēģisko komunikāciju, komunikācijas vadību un mediju vadību.

2. studiju gads

Biznesa komunikācijas un organizācijas komunikācijas studiju kursos būs iespējams koncentrēties uz caurskatāmu un profesionālu komunikāciju, sevišķi digitālo un sociālo mediju komunikāciju kā priekšnosacījumu atbildīgai inovatīvas organizācijas vadībai. Tāpat būs iespējams turpināt problēmorientētu pētniecību, saistot komunikāciju ar vadību un prezentējot rezultātus zinātniskās konferencēs un publikācijās.

3. studiju gads

Šis ir izšķirošais gads promocijas darba sagatavošanā doktora studiju programmas “Komunikācijas vadība” ietvaros, veicot un noslēdzot empīrisko pētījumu, kā arī apspriežot to doktorantu teorētiskajā seminārā. Studiju kursi kļūs arvien detalizētāki, pievēršoties valsts pārvaldei un valdības komunikācijai, starptautiskajai politikai un komunikācijai, kā arī vadības un komunikācijas psiholoģijai. Šajā studiju gadā promocijas darbā noslēgsiet jaunu zināšanu radīšanu atbilstoši doktora studiju būtībai un iesniegsiet tā melnrakstu. Pēc tam notiks promocijas darba izskatīšana un apspriešana.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas vakarā

latviešu

3,6 gadi

2990 EUR

angļu

3,6 gadi

2990 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Uzņemšanas procesā tiek vērtēts pretendenta sagatavotais referāts (apjoms – līdz 10 lapaspusēm) par sava iespējamā promocijas darba aktualitāti un iepriekš iegūtā maģistra vai profesionālā maģistra diploma atbilstība zinātnes nozarei.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Signe Dobelniece
Signe Dobelniece
Dr.phil.

Lektore

Gregory Simons
Gregory Simons
Dr.phil.

Docents

Daina Škuškovnika
Daina Škuškovnika
Dr.psych.

Docente

Jurģis Šķilters
Jurģis Šķilters
Dr. phil., prof.

Programmas direktore

Ph.D. Jolanta Derkevica-Pilskunga

Tālr.: +371 26548036

E-pasts: jolanta.derkevica-pilskunga@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!