Vadībzinātne

Doktora studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Doktora zinātniskais grāds ekonomikā un uzņēmējdarbībā (Ph. D.)
Studiju ilgums: 3 gadi
Studiju valoda: Latviešu vai angļu

Vadībzinātne

Apgūstot vadībzinātni doktorantūrā, mainīsies skatījums uz jau šķietami ierastajām lietām, apgūstot jaunas, tostarp nestandarta metodes uzņēmumu un iestāžu vadībā. Studijas attīstīs radošumu un spēju domāt “ārpus kastes”, kā arī sekmēs prasmi radīt jaunas idejas un īstenot tās, sasniedzot reālus mērķus.

Studijas doktora studiju programmā “Vadībzinātne” būtiski sekmēs konkurētspēju darba tirgū, veicinās karjeras izaugsmes iespējas, kā arī pavērs ceļu uz akadēmisko karjeru Latvijā un pasaulē. Ja esat sava biznesa īpašnieks vai plānojat uzsākt savu uzņēmējdarbību, doktorantūras studijas sniegs ne tikai nepieciešamās zināšanas un prasmes, bet arī paplašinās kontaktu loku, kas sekmēs ikviena projekta attīstību.

Biznesa augstskolas Turība studiju programmu veidotāji un īstenotāji ir pārliecināti, ka, sagatavojot profesionālus, zinošus un radošus speciālistus, tiek sekmēta ne tikai vadībzinātnes kā nozares, bet visas Latvijas tautsaimniecības attīstība kopumā. Tāpēc studiju programmas saturu veido studiju kursi, kas ikvienam palīdz attīstīt radošumu, kritisko domāšanu, spēju izvērtēt prioritātes, plānot laiku, deleģēt un analizēt cēloņsakarības, kā arī prognozēt.

Programma tiek realizēta sadarbībā ar Daugavpils Universitāti.

Doktora studiju programma “Vadībzinātne” ir akreditēta līdz 2027. gada 5. augustam.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas vakarā
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
120 KP (180 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Iespēja pretendēt uz docenta, asociētā profesora vai profesora akadēmisko amatu;
  • Augstākā līmeņa vadītājs valsts un pašvaldību iestādēs;
  • Starptautisku pētījumu autors;
  • Uzņēmuma īpašnieks un vadītājs.

Studiju saturs

Oficiālais doktora studiju programmas “Vadībzinātne” saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Pirmajā studiju gadā iespējams iegūt jaunas kompetences uzņēmuma vadīšanā, apgūt kritiski radošo pieeju lēmumu pieņemšanā un prasmi meklēt jaunas zināšanas.

2. studiju gads

Iespējams pilnveidot prasmi atrast cēloņsakarības un līdz ar to – meklēt jaunus ceļus, kā attīstīt biznesu. Līdzdarboties studiju programmu īstenošanā un veikt reālu pētījumu, lai pārbaudītu izvirzīto hipotēzi, un apgūt prasmi pierādīt jauno vērtību lietderību.

3. studiju gads

Iegūt zinātniski pētnieciskā darba kompetenci, savu jaunā līmeņa pieeju vadīšanā, jaunās oriģinālās idejas biznesa attīstībai, to izklāstot promocijas darbā, kā arī pierādot gan teorētiski, gan praktiski to vērtību uzņēmējdarbībai kopumā.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas vakarā

latviešu

3 gadi

2990 EUR

angļu

3 gadi

2990 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai iestātos, pretendentam jāuzrāda maģistra vai profesionālā maģistra diploms sociālās un cilvēkrīcības zinātnes, komerczinības un administrēšana, tiesību zinātnes tematiskajā jomā vai citā tematiskajā jomā, ja personai ir vismaz 2 gadu darba pieredze vadītāja darbā, kā arī referāts par pretendenta pētniecības interesēm un iespējamo promocijas darba tēmu.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Ineta Lūka
Ineta Lūka
Dr.paed.

Profesore

Rosita Zvirgzdiņa
Rosita Zvirgzdiņa
Dr.oec.

Profesore

Velga Vēvere
Velga Vēvere
Dr.phil.

Profesore

Ivars Godmanis
Ivars Godmanis
Dr.phys.

Docents

Zane Driņķe
Zane Driņķe
Ph.D.

Rektore, profesore

Programmas direktore

Dr.oec., prof. Rosita Zvirgzdiņa

Tālr.: +371 67618746

E-pasts: rosita.zvirgzdina@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!