Pasākumu producēšana un vadība ar specializāciju “Sporta pasākumu vadība un komunikācija”

Profesionālā bakalaura studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā
Kvalifikācija: Uzņēmumu un iestāžu vadītājs
Studiju ilgums: 4 vai 4,3 gadi
Studiju valoda: Latviešu
Prakse: Sporta federācijās, pasākumu aģentūrās, kas īsteno sporta pasākumus, vai tūrisma aģentūrās, kas organizē dažādus sportistu vai sporta līdzjutēju braucienus

Pasākumu producēšana un vadība ar specializāciju “Sporta pasākumu vadība un komunikācija”

Specializācijas “Sporta pasākumu vadība un komunikācija” mērķis ir veicināt kvalitatīvu sporta pasākumu piedāvājumu Latvijā un Latvijas profesionāļu iesaisti pasaules nozīmīgāko sporta notikumu tapšanā, radot jaunus, zinošus un entuziastiskus speciālistus. Tāpat mērķis ir veicināt tādu uzņēmuma vadītājam nepieciešamo zināšanu un profesionālo kompetenču apguvi kā:

 • uzņēmuma darbības plānošana un organizēšana sporta jomā,
 • komercdarbības, finanšu un citu risku noteikšana,
 • drošas darbības vides nodrošināšana,
 • finanšu resursu plānošana un analīze,
 • spēja organizēt un vadīt tirgvedības procesus digitālajā vidē,
 • dažāda līmeņa sporta projektu organizēšana un vadīšana,
 • spēja demonstrēt personīgās sociālās un fiziskās prasmes,
 • prasme organizēt savu darbu.

Profesionālu pieeju sporta pasākumu plānošanā, organizēšanā un realizēšanā veido gan pieredze, gan zināšanas šajā jomā. Biznesa augstskola Turība piedāvā apgūt sporta pasākumu vadību un komunikāciju, kas sniegs daudzpusīgas zināšanas, sākot ar pasākumu plānošanu, organizēšanu, budžeta veidošanu un sponsoru piesaisti, līdz pat risku vadībai un autortiesību piemērošanai. Studiju programmas “Pasākumu producēšana un vadība” specializācijas “Sporta pasākumu vadība un komunikācija” laikā tiek sniegtas zināšanas, kas ļauj apgūt sporta pasākumu organizēšanu kā biznesa veidošanu. Studiju laikā tiek sniegtas padziļinātas zināšanas uzņēmējdarbībā, kas rada iespēju ikvienam veidot karjeru sporta jomā Latvijā un pasaulē, kā arī dibināt savu sporta nozares uzņēmumu.

Bakalaura studiju programma “Pasākumu producēšana un vadība” ir akreditēta līdz 2024. gadam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
- Nepilna laika studijas neklātienē
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
160 KP (240 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

 • Sporta pasākumu un sacensību organizators
 • Vidējā līmeņa vadītājs sporta federācijās vai savienībās
 • Sporta projektu vadītājs 
 • Sporta nometņu organizators
 • Uzņēmuma īpašnieks un vadītājs 

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Iegūsi pamatzināšanas pasākumu producēšanā un vadībā, kā arī sporta nozarē un sporta pasākumu organizēšanā un pārvaldībā, kā arī informācijas tehnoloģiju pielietošanā. Pilnveidosi angļu valodas prasmes, kas nepieciešamas profesionālajā darbā.

2. studiju gads

Apgūsi un pilnveidosi prasmes sporta komunikācijā, mediju komunikāciju, e-komerciju, starptautisko projektu izstrādi un komercdarbību. Tāpat apgūsi, kā organizēt motivējošos pasākumus, kā arī iegūsi izpratni par pasākumu tehnisko nodrošinājumu. Studējošajiem ir iespēja apgūt arī sporta mārketingu, digitālo vidi un sporta fizioloģiju.

3. studiju gads

Iegūsi zināšanas mārketingā, grāmatvedībā, finanšu un personāla vadībā, kā arī citos uzņēmējdarbībai būtiskos aspektos. Tev būs iespēja pilnveidot prasmes strādāt komandā, profesionālu treneru vadībā attīstīt savu vispārējo fizisko sagatavotību un apgūt sporta pasākumu tehnisko nodrošinājumu un tehnisko specifikāciju. Šajā gadā arī iemācīsies, kā izvērtēt un vadīt riskus sporta pasākumos.

4. studiju gads

Šis studiju gads veltīts tam, lai studējošie varētu nostiprināt savas iegūtās zināšanas un praktiskās iemaņas pasākumu producēšanā un vadībā, organizējot liela mēroga publiskus pasākumus. Papildu tam studējošie apgūst globalizācijas nozīmi, korporatīvo atbildību un ilgtspējību, intelektuālā īpašuma tiesības, kā arī izstrādā diplomdarbu. Studējošajiem tiek dota iespēja apgūt sporta nometņu organizēšanu un sporta psiholoģiju.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas dienā

latviešu

4 gadi

2820 EUR

Nepilna laika studijas neklātienē

latviešu

4,3 gadi

2420 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu studijas, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu) un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Brigita Rozenbrika
Brigita Rozenbrika
Mg.art.

Lektore

Andis Mizišs
Andis Mizišs
Mg.art.

Lektors

Agita Doniņa
Agita Doniņa
Ph.D.

Asoc.profesore

Kārlis Anitens
Kārlis Anitens
Toms Markss
Toms Markss

Programmas direktore

Mg.geogr. Daina Vinklere

Tālr.: +371 67619693 

E-pasts: daina.vinklere@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!