Publiskā pārvalde

Profesionālā maģistra studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālā maģistra grāds valsts pārvaldē
Kvalifikācija: Uzņēmumu un iestāžu vadītājs
Studiju ilgums: 1,6 vai 2,1 gads
Studiju valoda: Latviešu
Prakse: Valsts un pašvaldību pārvaldes iestādēs, dažādu nozaru uzņēmumos u.c.

Publiskā pārvalde

Profesionālā maģistra studiju programma “Publiskā pārvalde” sniedz plašas zināšanas valsts pārvaldes vadībā un tās juridiskajos aspektos. Mācību process norit e-studiju formātā, tomēr tās saturu studējošie apgūst tikpat efektīvi kā klātienē. Studijas sniedz iestāžu vadītājiem lieliskas karjeras izaugsmes iespējas ne tikai valsts un pašvaldību institūcijās, bet arī nevalstiskajās organizācijas.

“Programma gatavo konkurētspējīgus valsts iestāžu, pašvaldību institūciju un kapitālsabiedrību vadītājus, kuri būs kompetenti pieņemt atbildīgus lēmumus. Šie nākotnes vadītāji būs spriest spējīgi uzņēmējdarbības atbalstīšanai, lai sekmētu valsts un tautas labklājību. Studijas ne tikai paplašinās zināšanas un redzesloku, bet arī izveidos spēju uzlūkot valsts pārvaldi kā klientorientētu un uzņēmējdarbības videi draudzīgu sistēmu,” stāsta Juridiskās fakultātes dekāns, programmas direktors Jānis Načisčionis.

Studiju programmā “Publiskā pārvalde” studenti apgūst arī projektu vadību, vadības informācijas un kvalitātes sistēmu pamatprincipus, kā arī attīsta prasmes, kas veicina ētikas normu un citu ar organizācijas vidi saistītu normu piemērošanu profesionālā vidē. Studiju procesā ir iespējas iepazīt pārvaldes procesus Eiropas Savienībā un šo procesu ietekmi uz valsts pārvaldi Latvijā. Tāpat iespējams izzināt, kā mūsdienu sociāli ekonomiskajā situācijā palielinās tiesību ietekme uz pašvaldību attīstību visos Latvijas reģionos.

Maģistra studiju programma “Publiskā pārvalde” ir akreditēta līdz 2021. gadam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt attīstīt savas prasmes un iemaņas doktora studiju programmās “Vadībzinātne” vai “Uzņēmējdarbības vadība” vai citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās maģistra vai doktora studiju programmās.

Studiju formas:
- Nepilna laika e-studijas
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
60 KP (90 ECTS) vai 80 KP (120 ECTS)
Studiju norises vieta:
Attālināti

Karjeras iespējas

  • Valsts vai pašvaldības iestādes vadītājs;
  • Nevalstiskās organizācijas vadītājs;
  • Uzņēmuma vadītājs.

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT

1. studiju gads

Iegūsi priekšstatu par administratīvo un konstitucionālo tiesību nozarēm, zināšanas par publiskās pārvaldes principiem, Eiropas Savienības tiesībām, pašvaldību tiesībām, darba un valsts civildienesta tiesībām, kā arī organizācijas teorijām un projektu vadību. Šajā gadā būs iespējas izzināt, kā mūsdienu sociāli ekonomiskajā situācijā palielinās tiesību ietekme uz pašvaldību attīstību visos Latvijas reģionos.

2. studiju gads

Veiksi pirms-maģistra darba praksi un rakstīsi maģistra darbu, izmantojot prakses laikā iegūtās atziņas. Ja Tava iepriekšējā izglītība nav saistīta ar sociālajām zinātnēm, papildus apgūsi zināšanas par vadības informācijas un kvalitātes sistēmām, mārketingu un publiskajām finansēm.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta par vienu studiju gadu.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Nepilna laika e-studijas

latviešu

1,6 vai 2,1 gads

1870 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai iestātos maģistra studiju programmā “Publiskā pārvalde”, pretendentam jāuzrada profesionālā vai akadēmiskā bakalaura, vai profesionālās kvalifikācijas, kas iegūta, pabeidzot vismaz 4 gadu studiju programmu, diploms.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”. 

Vadošie mācībspēki

Jānis Načisčionis
Jānis Načisčionis
Dr.iur.

Profesors

Daina Škuškovnika
Daina Škuškovnika
Dr.psych.

Asoc. profesore

Ivita Kīsnica
Ivita Kīsnica
MPA
Nikolajs Ozoliņš
Nikolajs Ozoliņš
Mg.iur.

Lektors

Rosita Zvirgzdiņa
Rosita Zvirgzdiņa
Dr.oec.

Profesore

Edgars Oļševskis
Edgars Oļševskis
Mg.iur.

Lektors

Līga Mirlina
Līga Mirlina
Mg.sc.soc.

Lektore

Programmas direktors

Dr.iur., prof. Jānis Načisčionis

Tālr.: +371 67606105

E-pasts: janis.naciscionis@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās 

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu