Jaunumi

17.01.2021

IT studijas – durvis uz pieprasītākajām profesijām pasaulē

Nav noslēpums, ka dažādas IT nozares profesijas, piemēram, programmētājs, testētājs u.tml. ir vienas no pieprasītākajām ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Turklāt, arī vienas no labāk apmaksātākajām. IT studijas sniedz iespēju veidot karjeru šajā nozarē, turklāt, izvēloties studijas angļu valodā ir daudz vairāk priekšrocību starptautiskās konkurences vidē. Biznesa augstskola Turība aicina apgūt 1. līmeņa studiju programmu “Datorsistēmas” vai profesionālā bakalaura studiju programmu “Datorsistēmas” un kļūt par daļu no IT nozares jau studiju laikā.

1. līmeņa jeb koledžas studiju programmas “Datorsistēmas” ietvaros tiek sagatavoti profesionāli speciālisti patstāvīga darba uzsākšanai informācijas tehnoloģiju nozarē. 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studijās divu gadu laikā tiks apgūts viss nepieciešamais programmēšanā, datorsistēmu arhitektūrā, sistēmu analīzē un datu bāzu pamattehnoloģijās. Programma, kas ir licencēta un akreditācijas procesā, sagatavo speciālistus, kuri spēj demonstrēt sistemātisku domāšanu, pildot dažādas lomas un ievērojot IT programmēšanas profesijas standartu un profesionālo ētiku. Programma sagatavo studējošos, lai viņi varētu veidot programmatūras izstrādes pamatprincipus, kas balstīti uz eksperimentu veikšanu, kā arī, sagatavo studiju turpināšanai profesionālā bakalaura studiju līmenī.

Absolvējot šo Biznesa augstskolas Turība īstenoto koledžas studiju programmu, vari turpināt studijas profesionālā bakalaura programmā “Datorsistēmas” uzreiz 3. studiju gadā.

Profesionālā bakalaura programmas “Datorsistēmas” ietvaros tiek sagatavoti profesionāli speciālisti patstāvīga darba uzsākšanai informātikas nozarē ar zināšanām datorsistēmu arhitektūrā, programminženierijā, sistēmu analīzē, datu bāzu pamattehnoloģijās un mākslīgā intelekta pamatos, kā arī speciālisti, kuri spēj demonstrēt sistēmisku domāšanu un sistēmpieeju programmatūras izstrādes projektā, pildot dažādas lomas un ievērojot IT programmēšanas inženiera profesijas standartu un profesionālo ētiku. Programmēšanas studijas sagatavo studējošos veikt zinātnisko pētniecību, balstītu uz eksperimentu veikšanu, modelēšanu un imitāciju, kā arī sagatavo studiju turpināšanai profesionālā maģistra studiju līmenī.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

Studiju programmu ”Datorsistēmas” saturs izstrādāts atbilstoši šādiem standartiem:

- ACM (Association of Computing Machinery standards, i.e. Curriculum Guidelines for Undergraduate Degree Programs in Computer Science);

- CDIO Standard 2.0 (Conceiving, Designing, Implementing, Operating) inovatīvas izglītības ietvaram, apmācot jaunās paaudzes inženierus, t.i., no produkta ieceres, dizaina ieviešanas līdz tā ekspluatācijai;

- programmēšanas profesijas standarts.

Studiju programmu priekšrocības:

  • elastīgs apmācību process
  • moduļu apmācības princips
  • lekciju un prakses īpatsvars (vidēji) 1:3
  • attālināta piekļuve studiju materiāliem
  • viesprofesūra un praktisku zināšanu pārnese
  • apmaiņas studijas citās Eiropas inženierzinātņu augstskolās (Lielbritānija), studijas laboratorijās (datorprogrammēšanas laboratorija u.c.).

Par 1. līmeņa studiju programmu vairāk informācijas atradīsi ŠEIT.
Par bakalaura studiju programmu vairāk informācijas atradīsi ŠEIT.


Uzņemšana

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!