- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
-
Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Biznesa augstskolām jāveicina inovāciju un uzņēmējdarbības ekosistēmas
Starptautiskā biznesa skolu konferencē Amsterdamā augstskolu pārstāvji, tostarp, arī no Biznesa augstskolas Turība, aktualizēja jautājumu par biznesa skolu lomu uzņēmējdarbības ekosistēmu un sabiedrības vērtību radīšanas veicināšanā. Uzsvars tika likts uz to, ka biznesa augstskolām jāattīsta izglītība tādā virzienā, lai tiktu risinātas reālas sabiedrībā nozīmīgas problēmas, vienlaikus veicinot inovācijas un sociālo atbildību.
Ikgadējā Eiropas Vadības attīstības fonda (European Foundation for Management Development (EFMD) konferencē 6. un 7. februārī Amsterdamā piedalījās dažādu valstu biznesa skolu vadītāji un dekāni, tostarp, Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš, lai palīdzētu optimizēt skolu mērķus un pārdomāt izglītības, pētniecības un nozares partnerību nākotni.
“Biznesa augstskolās ik gadu tiek veikti dažādi pētījumi, taču aktuālais jautājums ir – vai tām ir jēgpilns pielietojums? Katrai biznesa augstskolai būtu svarīgi saprast, kā šīs publikācijas praktiski pielietot, lai tās nestu arī labumu sabiedrībai, proti, piedāvājot reālus risinājumus dažādām aktuālām sociālekonomiskām problēmām. Respektīvi, aktuālais jautājums - kā rast balansu starp pētījumu veikšanu atzinības iegūšanai un pētījumu veikšanu, kas pozitīvi ietekmētu sabiedrību,” atziņās no konferences dalās Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš.
Pasākuma laikā dalībnieki diskutēja par tādām tēmām kā inovāciju un uzņēmējdarbības ekosistēmu veicināšana, tehnoloģisko inovāciju pārvaldība, sabiedrības problēmu risināšana un izglītības pārveide, izmantojot mākslīgo intelektu. Tā kā Biznesa augstskolā Turība biznesa domāšana caurvijas katrā studiju programmā, šī konference bija piemērota vieta, kur apmainīties ar labāko praksi, dot arī savu pienesumu un redzējumu par aktualitātēm, kā arī iegūtu vērtīgas atziņas biznesa virziena tālākai attīstībai.
Mūsdienās izglītību nereti ietekmē arī dažādi jauni tehnoloģiskie risinājumi un jauninājumi, piemēram, mākslīgais intelekts, kas ir mūsu nu jau tagadne un arī nākotne. Šī nav unikāla situācija, kas ietekmē tikai Latvijas biznesa augstskolas, bet gan visas pasaules biznesa skolas, kurām jāspēj rast risinājumu, kā to integrēt izglītībā. Šobrīd mākslīgā intelekta izmantošana izglītībā iedalās trīs pieejās: 75% aizliegums, 15% pieļāvums un 10% iedrošinājums. Mērķis ir iet iedrošinājuma virzienā, iemācot studentiem nepieciešamās prasmes tā efektīvā un kvalitatīvā pielietošanā un saprotot, ka mākslīgais intelekts var palīdzēt gan ideju ģenerēšanā, gan arī kvalitatīvu vizuālo materiālu sagatavošanā kā studentam tā pasniedzējam.
Trešā aktuālā tēma ir mācību vide un tās optimāla izmantošana. Ir novērots, ka kļūst arvien grūtāk piesaistīt cilvēkus atgriezties universitātes telpās, ņemot vērā daudzās iespējas studēt tiešsaistes vai hibrīda modelī. “Manuprāt, šeit ir stāsts par to, kā biznesa izglītībā notiek pāreja no “vai” uz “un”. Mūsdienās augstskolai ir jābūt vietai, kur cilvēki nāk tāpēc, ka var studēt un labi pavadīt laiku. Studēt un praktiski darboties. Respektīvi, būtu jāmaina domāšana un jāstrādā ar to, kā mēs pielietojam savas telpas, jo laikos, kad var studēt arī tiešsaistē, cilvēkiem ir nepieciešams jēgpilns pamatojums, kāpēc ir forši atrasties arī klātienes vidē,” pārdomās dalās Ēriks Lingebērziņš.
Biznesa augstskola Turība Eiropas vadības attīstības fondam pievienojās 2018. gadā. Šobrīd Turības Uzņēmējdarbības vadības programmas iziet starptautiskās akreditācijas procesu, lai pievienotos pasaulē atzītajām universitātēm un to programmām.
EFMD ir starptautiska bezpeļņas asociācija, Eiropas lielākā tīkla asociācija vadības attīstības jomā, tai ir vairāk nekā 890 dalīborganizācijas no akadēmiskajām aprindām, biznesa, sabiedrisko pakalpojumu un konsultāciju 88 valstīs. EFMD pārvalda EFMD kvalitātes uzlabošanas sistēmu (EQUIS), kas ir viena no vadošajām starptautiskajām vadības un biznesa administrācijas augstākās izglītības iestāžu kvalitātes novērtēšanas, uzlabošanas un akreditācijas sistēmām.