Projekti

Biznesa augstskola Turība aktīvi piedalās dažādos izglītības un zinātnes sadarbības projektos, ko līdzfinansē Eiropas Savienība un citas starptautiskās sadarbības programmas. Kā vadošais partneris esam sekmīgi īstenojuši starptautiska mēroga Erasmus+, JUSTICE, NORDPLUS un citu fondu atbalstītus projektus.

14.08.2017

Nordplus augstākās izglītības programmas Intensīvais kurss „Organizācijas un Individuālā drošība”

Nordplus augstākās izglītības programmas Intensīvais kurss „Organizācijas un Individuālā drošība” 2017.

Intensīvā kursa realizācijas laiks: 2017. gada 14. līdz 25. augusts.

2017. gada vasarā Biznesa augstskolā Turība norisinājās NORDPLUS intensīvais kurss par organizācijas un individuālo drošību. Šo kursu realizēja Biznesa augstskola Turība (Latvija) sadarbībā ar Kazimieras Simonavičius Universitāti (Lietuva) un Turku Ekonomikas skolu / Turku Universitāti (Somija).

Mūsdienās drošības jautājumi kļūst arvien aktuālāki arī Baltijas un Skandināvijas valstīs. Šobrīd saskaramies ar jauniem izaicinājumiem, kas saistās ar migrāciju, konfliktiem, kas sakņojas kultūras un reliģiskajās atšķirībās, kiberuzbrukumiem un citiem draudiem mūsu drošībai. Tādēļ arvien aktuālāk izglītības iestādēm ir sagatavot spējīgus un zinošus drošības speciālistus, kas spēj cīnīties ar šiem jaunajiem draudiem un izaicinājumiem.

Kurss sniedza ieskatu tādās tēmās kā drošības teorija, individuālā un organizācijas drošība, globalizācija, stresa menedžments krīzes situācijās, komandas vadība, kiberdrošība, datu aizsardzība un citās tēmās. Caur lekcijām un praktiskām nodarbībām studenti pilnveidoja savas zināšanas un iemaņas dažādās ar drošību saistītās jomās.

Kursā piedalījās gan bakalaura studiju, gan maģistrantūras studenti no Latvijas, Lietuvas un Somijas. Lekcijas, diskusijas, grupu darbu un lomu spēles vadīja pieredzējuši pasniedzēji un profesionāļi no visām dalībaugstskolām un partnervalstīm. Studenti kursa ietvaros piedalījās studiju vizītēs, klausījās lekcijas un nokārtojot noslēguma eksāmenu par dalību kursā saņēma 3 ECTS.

Projekta akadēmiskais vadītājs:
Biznesa augstskolas Turība studiju programmas „ Organizācijas drošība” direktors
Vilnis Veinbergs
e-pasts: vilnis.veinbergs@turiba.lv

Juridiskās fakultātes prodekāne
Ivita Kīsnica
e-pasts: ivita.kisnica@turiba.lv

Projekta administratīvā vadītāja:
Starptautisko projektu vadītāja
Kristīne Tihanova
tālr.: +371 67625371
e-pasts: kristine.tihanova@turiba.lv

*Lejuplādēt informācijas lapu par projektu ŠEIT.


Projekts tiek realizēts ar NORDPLUS augstākās izglītības programmas atbalstu. Projekta numurs: NPHE-2017/10232.

STUDENTU ATSAUKSMES

Kārlis, Biznesa augstskolas Turība bakalaura studiju programmas “Organizācijas Drošība” students

"Drošība pavisam noteikti ir globāla rūpe. Vasaras skolas laikā bija unikāla iespēja sadarboties ar kaimiņvalstu studentiem un pasniedzējiem, lai izzinātu, skaidrotu un pieredzētu katras valsts individuālo un kopējo Eiropas sabiedrības drošību. Tāpat vasaras skolas laikā ieguvu kontaktus, kas noderēs tālāk profesionālajā dzīvē, bija iespēja gan atkārtot un nostiprināt jau zināmo, bet noteikti bija arī daudz jaunā, īpaši no ārzemju dalībniekiem. Uzskatu, ka vasaras skola noteikti ir lieliska iespēja jebkuram, ne tikai, drošības sfēras pārstāvim, bet arī jebkuram citam topošajam vai esošajam speciālistam uzzināt daudz jaunu, praktisku zināšanu un iegūt kontaktus tālākai attīstībai."

Juris, Biznesa augstskolas Turība bakalaura studiju programmas “Organizācijas Drošība” students

„Šāda veida kursu apmeklēju pirmo reizi. Man tā bija jauna un vērtīga pieredze, kas palīdzēja paplašināt redzes loku un ieskatīties drošības problēmās un risinājumos ārpus Latvijas robežas. Vasaras skola sniedza gandarījumu ne tikai lekcijās, bet arī spēja pārsteigt ar interesantām praktiskām nodarbībām. Vēl viens no ieguvumiem ir paziņas – domubiedri, studenti, kas domā līdzīgi tev.

Šī bija arī lieliska iespēja satikt Turības un citu valstu pasniedzējus un strādāt ar viņiem intensīvi divu nedēļu garumā. Manā gadījumā tas bija labs „spēriens” bakalaura darba tēmas izvēlē”.

Artis, Biznesa augstskolas Turība bakalaura studiju programmas “Organizācijas Drošība” students

„Vasaras skola bija lieliska laika pavadīšana, kas apvienota ar jaunu zināšanu ieguvi un esošo zināšanu atsvaidzināšanu. Pozitīvi bija tas, ka kursi notika angļu valodā. Man tās bija labs iemesls valodas zināšanu atsvaidzināšanai.Vasaras skolas laikā iepazinos ar citu valstu pieredzi drošības jomā. Man nozīmīgi bija tas, ka saņēmu arī kursa noslēgumā 3ECTS.Manuprāt, nozīmīgi it tas, ka vasaras skolā piedalās citu valstu studenti un tie ir arī no dažādām sfērām. Tas dod mums iespēju redzēt un varbūt padomāt par drošību savādāk. Es arī gribētu aicināt citus studentus izmantot šādas lieliskas iespējas piedalīties vasaras skolās un citos starptautiskos projektos. Daudzus, iespējams, biedē tas, ka lekcijas notiek angļu valodā. Mūsu vasaras skolā studenti bija ļoti atsaucīgi un palīdzēja cits citam. Tie, kam valodas zināšanas bija labākas, atbalstīja studentus, kuriem, iespējams, bija nelielas grūtības visu saprast angļu valodā. Tādēļ aicinu visus – piesakieties un pamēģiniet! Nepamēģināsi neuzzināsi!

Viennozīmīgi, es šādā projektā piedalītos vēlreiz!”

DROŠĪBAS PAMATI

VĒRTĪBU TRANSPORTĒŠANA UN APSARDZE

DROŠĪBAS RISKU VADĪBAS PROCESS ORGANIZĀCIJĀ

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!